Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Önző vagyok, amiért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző vagyok, amiért nem örülök annak, hogy a párom elutazott? Rossz ember vagyok, amiért így érzek?

Figyelt kérdés

A párommal 2,5 éve vagyunk együtt, most egy barátjával 1,5 hónapra kiutazott az Egyesült Államokba. Az egészben nekem az esik a legrosszabbul, hogy egy olyan helyre mentek el, ami mindkettőnknek nagy vágya és ennyi idő alatt igazából minden, olyan dolgot megnéznek, amit mi együtt terveztünk. Nagyon rosszul esik nekem, hogy ő most mással éli meg mindezt. Ráadásul a legrosszabb időpontban, se Karácsonykor, sem pedig Szilveszterkor nem leszünk így együtt. Plusz nálunk a családban több születésnap is van decemberben, többek között az enyém is.

A barátai bíztatták, hogy menjen el, mert, hogy én úgyis megvárom és megbocsátok mire haza jön. Ez is fáj, hogy ő, ezt ilyen természetesnek veszi, hogy konkrétan 1,5 hónapra parkoló pályára rakta a kapcsolatunk, emiatt. És még csak meg se kérdezett, hogy én szeretnék -e menni velük. Amikor elment, azt mondta minden nap beszélünk majd, de hát nyilván nem olyan így főleg, hogy 9 óra az időeltolódás és én dolgozom. Illetve már küldött képeket is, de fájdalmas nézegettem őket, nem tudok másra gondolni csak, hogy mindezt nélkülem éli át. Annyira kettős érzésem van beszélnék is vele, de közben meg nem akarom látni mit csinál.

Tudom, ez csak az én oldalam és neki ez egy nagy lehetőség, de nem tudom az érzelmeim befolyásolni, rosszul is érzem magam miatta, ez még jobban gyötör. Próbálom egyébként lekötni magam, barátokkal családdal, de nagyon hiányzik és ez elég sok idő félek, hogy nem tudok megbocsátani majd és ez elhidegíti a kapcsolatunk.

Ti mit gondoltok erről? Rossz ember lennék? Ti mit tennétek a helyemben?

24/L , a párom 24/F



2022. dec. 4. 22:35
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Először is, kérdés. Ki tudtad volna fizetni a saját részed hogy te is 1,5 hónapig legyél az Államokban? Azért ez nem kis költség. Ismered a barátait, azokat akikkel vagy akikhez ment? Nyilván nem túl jó hogy ezeket az élményeket nélküled éli meg, pláne nem másfél hónapra, azért az tényleg durva.
2022. dec. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem vitt magával?
2022. dec. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
93%
Ha ezt az utazást valóban veled tervezte korábban, és csak így lelépett egy baráttal, akkor ott gondok vannak, és teljesen érthető, hogy rosszul esik neked.
2022. dec. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%
Én dobnám, aztán dugja a fa.zát a haverba
2022. dec. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
94%

Mióta szervezték ezt az utat? Azalatt egyáltalán nem jött fel, hogy te is szívesen mennél? Akkor jó lett volna valahogy beszélni erről, hogy miként tudnátok kompromisszumot találni...

Jogos az első kérdés, hogy anyagilag bírtad volna állni az utat?

Egyébként nekem is rettentően rosszul esne a helyzet, és nem tu? dom, el tudnám-e nézni neki. Picit megkérdőjelezném, hogy mennyire veszi komolyan a kapcsolatunkat, ha ennyire nem egyeztet velem.

A barátaitól se szép, hogy azzal motiválták, hogy majd úgyis megbocsátasz. Majd írj, hogy hogy alakult a helyzet.

2022. dec. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
1%

Dolgozol, tehát a 1.5 hónap szabi sem lenne neked megoldható.

Ha megkérdez, akkor sem tudnál vele menni.

2022. dec. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
53%
Én is dobnam
2022. dec. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

Ez a pasi nem szerelmes beléd...

Az, hogy veled van, meg az, hogy szerelmes, két teljesen különböző dolog.

Egy szerelmes pasi

- veled akarja inkább átélni, mintsem a haverjaival.

- nem kezd önszántából másfél hónapos távkapcsolatba.

- betartja az ígéreteit, vagyis közös álmaitokat közösen váltja valóra.

- azt nézi, hogy tegyen téged boldoggá, vagyis segít teljesíteni az álmaidat, nem pedig megéli őket nélküled.

2022. dec. 5. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%

Az lemaradt, hogy azt írod, arra apellált, hogy majd te megbocsátasz.

Nos, egy szerelmes pasi nem teszi kockára a kapcsolatát, soha. Egy szerelmes pasi számára az, hogy a szerelme vele van, a legnagyobb kincs, és önszántából nem kockáztatna egy szakítást.

2022. dec. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

#1 Igen, ismerem a srácot, akivel kiment. Neki az ismerőseihez mentek ki, akiket a párom sem ismer. Így a szállásért ők sem fizetnek, a többit pedig tudtam volna én is magamnak fizetni, ezzel nem lett volna probléma. A nagyobb baj az időzítés volt, mivel én nem mehetek most szabadságra, de máskor megoldható lett volna, max nem ennyi időre.


#2 Nem tudom, igazából meg sem kérdeztek, hogy szeretnék -e menni. (Lentebb kifejtem)


#3 A párom haverja szervezte az egészet, ő már volt kint korábban és nagyon vágyott vissza, de nem akart egyedül menni. Neki nincs senkije, így jött képbe a párom.

Előszőr talán nyáron jött fel köztük a téma, viszont akkor átbeszéltük, hogy majd talán máskor, mert nem volt jó az időzítés, illetve a párom nem érezte úgy, hogy ő, ezt bírná -e anyagilag. Később mindig, amikor találkoztak ez a srác mondta neki, hogy emiatt ne aggódjon majd megoldják stb. Így sikerült neki meggyőznie a párom és nekem, ezt el se mondták. Egyszer egy beszélhetésükből szűrtem le, hogy ők másnap megveszik a jegyeket. Szóval ,ezért nem tudtunk kompromisszumot kötni, mert amiket megbeszéltünk számításba se vette, amikor meghozta a döntést. Csak azt nézte, hogy számára ez mekkora lehetőség.

Miután megvették a jegyeket megkérdeztem azért a párom, hogy rám miért nem gondoltak. Az volt a válasza, hogy nem ismeri ő sem azokat, akikhez mennek és mivel a pár vallásos, szerinte nem néznék jó szemmel, ha én is mennék. Mivel még nem vagyunk házasok.

Nagyon rosszul esik ez most és félek, hogy, ha haza jön ez kifog még bukni.

2022. dec. 5. 02:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!