Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik párkapcsolataikban másokkal is szeretnének lefeküdni, valószínűsíthető, hogy már múlt közöttük az elköteleződés ÉS(!) csökkentek a másik iránt addig tapasztalt érzelmek/vágyak? Azaz már nem annyira a kevesükre mint inkább má(ok)ra vágynak? Lent!

Figyelt kérdés

Lehet ez is nagy mértékben az ilyen dolgok hátterében?


Miközben (állításuk szerint - ezt sem cáfolni, sem megerősíteni nem tudom) azért még szeretik a párjukat... Nem kötekedés, nem vitaindítás miatt íródott ki ez a kérdés, csak próbálnám (ha lehet) megérteni ezeket a nőket és férfiakat, hogy hogyan tudják MEGÉLNI ezt úgy, hogy NEM lép fel ilyen akciók után (még évek múlva) sem semmiféle lelki sérülés, sem a nőnél, sem a férfinél, semmiféle önmarcangoló gondolat, sem másra vágyás, de még túlzott féltékenység sem.


.

.


Lehet olyasmikről is hallani, bár számomra furcsa, hogy akik például párcseré(ke)n van(nak) túl, és nem lépett fel semmi negatív gondolat egyiküknél sem, problémamentesen átvészelték ez(eke)t, azoknál (ha addig volt is), eltűnt, vagy csökkent a féltékenység és szűntek a gátlások is, illetve még inkább javult(?!) a kapcsolat és a köztük lévő szex is...


.

.


Ugyanakkor számomra az is furcsa, hogy akik ellenzik ezeket az engedélyezett félrelépéseket, vagy egymás melletti szobákban történő párcseréket (jelenleg én is közéjük tartozom, elképzelni nem tudom, hogy lehet az ilyet lelki sérülések nélkül átvészelni), hogy azok fejében pl. 15-20 év házasságban eltöltött év után hogyan foganhat meg a gondolat (mint "nem rossz dolog"), hogy alkalomadtán, titokban, de ugyanúgy megcsalják a kedvesüket? Mert hát ezekből van (talán) a több... Az azoknak a férfiaknak, és igen, nőknek is nem probléma?! Az "valahogy" belefér náluk mégis? Ha egy ilyen kitudódna, én személy szerint ugyanúgy sérülnék, mintha előttem élvezné a párom egy másik ember heves szenvedélyét.


(Valakik szerint mind az engedélyezett megcsalás, mind a párcsere izgató. Az még "rendben" is lenne (talán!), de ugyanakkor nem borzasztó belegondolni, hogy átélték, hogy a kedvesük mással élvez és esetleg bizony jobban is, nagyobb átéléssel, őt ebből kihagyva? Plusz utána az esetleges negatív gondolatok? Illetve új érzelmi kötelékek is akaratlanul kialakulhatnak? Mert szerintem rossz gondolatok/feltételezések az ilyenek után elindulnak - akármelyikük, akár épp mindkettejük fejében. Ha egyszer ezt valakik elkezdik, úgy gondolom nincs visszaút HA valami mégis ROSSZUL sül el. Megbeszélés ide, vagy oda.)



2022. dec. 7. 21:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem lehet. Én nem tudnám ezt megengedni a páromnak.
2022. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

"Ha egyszer ezt valakik elkezdik, úgy gondolom nincs visszaút HA valami mégis ROSSZUL sül el. Megbeszélés ide, vagy oda."

Egyetértek.

Aki ilyenbe kezd és kockáztat, annak már nem igazán fontos a meglevő kapcsolat.

2022. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

kérdező, te egy olyan pasi vagy, aki kapcsolatban él, de unja már a nőjét, és rá van pörögve a hármasra?

vagy konkrétan szerelmes vagy másvalakibe a párod mellett, de (még) nem csaltad meg?

2022. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Huh öregem (kérdező), te aztán nagyon rá vagy csavarodva erre a témára!Értetlenkedsz, minősítesz,de azért csak arra vágysz... Másra, aki nem a párod.

de azért nagyon próbálod adni az etikus, erkölcsös embert.

2022. dec. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

"Akik párkapcsolataikban másokkal is szeretnének lefeküdni, valószínűsíthető, hogy már múlt közöttük az elköteleződés ÉS(!) csökkentek a másik iránt addig tapasztalt érzelmek/vágyak? Azaz már nem annyira a kevesükre mint inkább má(ok)ra vágynak?"


Igen, így van, nem szerelmes a parjaba, unja a szexet, vagy nincs is szex, elhanyagolt a másik és ezért lép félre, vagy tart szeretőt. Persze vannak olyan egyének is akik nem bírnak magukkal, kell nekik az új élmény és csaljak a társukat.

2022. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én vagyok az a férfi, mélyen tisztelt másikról csak a rosszat feltételezni képes négyes, aki amiatt aggódik, hogy valamikor át kell élnie, ha esetleg idővel megcsalják, vagy a fenti dolgokkal kíván egyszercsak előjönni éppen, hogy az asszony! Borzasztóan taszít a gondolat, hogy ezen "divatok" egyike (igaz még messze nem biztos) 10-20 év után kikívánkozhat a másikból. Monogám típus vagyok, világ életemben az voltam, de amiket mostanában olvasok, illetve megtörténésének esélyét, elszomorít. Nagyon sajnálom, hogy te (meg esetleg mások, akik ezzel rokonszenveznek) ebben nem találsz/találnak kivetnivalót, én ha ilyet akarnának tőlem, megszenvedném.

Akik pedig házasságban/párkapcsolatban ilyesmikbe belementek, azokat pedig őszintén próbálom megérteni, ha már egyszer "muszáj volt", hogy hogyan tudták sérülésmentesen megélni, hogy NEM lépett fel ilyen akciók után (még évek múlva) sem semmiféle lelki sérülés, sem a nőnél, sem a férfinél, semmiféle önmarcangoló gondolat, sem másra vágyás, de még túlzott féltékenység sem?

Álomvilágban éltem, ha azt gondoltam (négyeshez hasonlóan én is holmi feltételezésekbe bocsátkoztam), hogy ami fent érthetően le van írva, az mindenkinek teljesen világos lesz.


Kár volt ilyen stílusban kommentelned, mert amit és ahogy írtál az egyedül téged minősít és a kiírás érzelmi szempontok miatt (számomra) sajnos kiemelkedő fontosságát is csak rontod vele. Remélem a további válaszadókban nem lesz ennyi gyűlölet.

2022. dec. 8. 13:48
 7/15 A kérdező kommentje:

Többiekhez: tudtok esetleg olyan fórumot (hoxa, index, stb), melyen ezt a kérdést fel lehetne tenni úgy, hogy releváns és a helyzetbe magukat beleélő emberek válaszai bőségesen érkezzenek rá? Nekem ez most fontos!

Még ha egyeseknek ezek a rendhagyó dolgok nem is tűnik nagy dolognak...

2022. dec. 8. 13:52
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ráment a házasságom. Elkezdtünk hármasozni a változatosságért 12 év kapcsolat után. Először csajokkal. Aztán asszony kedvéért bevettünk egy férfit. Itt már kiokosodtam, hol toltam el. Azonos neműek kommunikáljanak csak, hogy esély se legyen a kavarásra hátmögött. Na én meg mindent az asszonyra hagytam. Csajokkal én semmit nem kommunikáltam, nem dugtam külön őket. Feleségem meg a férfivel összejött, szeretők lettek és külön összejártak. Elváltunk.
2022. dec. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Sajnálom a dolgot! Én is ilyesmitől félek, vagy a szokásos megcsalástól, hogy esetleg majd felszarvaznak...


Azt viszont k**vára megkérdezném az ilyen emberektől (mint neked a volt nejed), hogy ha meg is történt ugyan párszor a hármas: MI A BÜDÖS FRANCÉRT KELL AZ ÚJJAL A MASIK HÁTA MÖGÖTT PLUSZBAN "ÖSSZEJÁROGATNI"???!!! Hogy aztán válás legyen a vége?!

2022. dec. 11. 01:26
 10/15 anonim ***** válasza:

Ez a téma engem is érdekelne!!

Ugyanis én pont ebbe vagyok benne...5 éve vagyok a párommal, akiről azt gondoltam h soha a büdös életbe nem csalna meg. Aztán amint megkapott , összeköltöztünk nemsokra rá előhozakodott többes szexel...eloszor férfi beszállót akart mondván nekem jó legyen. Belementem Mert napi szinten nem hagyott vele békén ...majd ha összekaptunk a fejemhez vágta/ holott tényleg csak az ő kedvéért mentem bele/

De továbbra sem csillapodott ez a vágya, ekkor már én mondtam akkor vegyünk be part vagy hölgyet. Egyrészt engem nem mozgat ez a dolog úgy másrészt nem akartam újra adandó alkalommal a fejemhez vágja...szóval

elkezdünk keresni part, hölgyet....de annyit csesztetett ilyen szexel h őszintén kezdtem kiábrándulni a páromból ...majd találkoztunk hölgyel, előttem cumizta le a csaj, párom addig gyömöszölte a melleit a csajnak....ezt csak úgy tudod túlélni ha már minden mindegy ezzel a pasival. Mindig azzal jött a párom attól szerethetjuk egymást ez csak az élvezetről szól...hat szemétláda az ilyen társ a szemembe ...

Sajnálom h ezt a férfit társnak választottam...

Most egy csapdába vagyok vele ...

2022. dec. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!