Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez megoldanà a féltékenységem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez megoldanà a féltékenységem?

Figyelt kérdés

A páromnak van egy gyereke a volt felesegetől, évek óta elváltak mikor megismert a párom, a volt feleség nem bánt soha, nincs is oka rá, és viszonylag egyuttműködő a párommal és nincs vita, a gyerek is elfogadott és jó a kapcsolatom vele, tudja hogy én nem a pót anyuka vagyok hanem az apukája párja, minden "idilli"

a helyzethez képest


Csak hogy én féltékeny vagyok, hogy a páromnak van egy olyan köteléke egy másik nővel ami velem nincs, kirekesztve érzem magam, fel éve vagyunk együtt és arra gondoltam ha jövőre két tanúval lenne egy esküvőnk és a felesége lennék akkor ez enyhülne bennem?

A baba téma úgy érzem 1 év kevés lenne hogy szülők legyünk ahhoz várni kéne még talán, de az a párom szerint korai, ezzel talán enyhülne a féltékenységem? Vagy ez csak én fejemben találódott ki? Nem akarom erőltetni a házasságot, tényleg egy 2 tanús kis szertartásra vágyok, de lehet elsiettetném a féltékenységem miatt?



2022. dec. 9. 01:07
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Keress egy pszichológust sürgősen!

Fél éve vagytok együtt, most ismerkedtek, nagyon nem aktuális a házasság. Az önértékelési problémáidat meg az sem fogja megoldani.

2022. dec. 9. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mitől enyhülne? Az ex meg a gyerek az esküvő után is ott lesz.
2022. dec. 9. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Miért kéne féltékenynek lenni? Mire? A volt felesége azért VOLT, mert nem működött, elváltak, tehát nem akarnak egymástól már semmit. Meghoztak egy felelősségteljes döntést, a külön utat választották, boldogok akartak lenni külön. Az meg, hogy lett egy gyerekük, hát istenem, ez a természetes. Házasodsz és gyereket nemzel. Fél éves kapcsolatra még nem kell semmit eltervezni, se gyereket se házasságot. Majd ha minden jól alakul még két év múlva is, akkor mehet a dolog. Ne a féltékenység miatt akarj hozzá menni hogy Te megnyugodj, mert ez úgy jön le hogy nem a szeretet miatt akarnál első sorban hozzá menni. Nyugodj meg.
2022. dec. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem fog elmúlni. A gyerek miatt állandó kapcsolatban lesznek, és borítékolható, hogy ezt egyre nehezebben fogod elviselni. Még viszonylag rövid ideje tart ez a kapcsolat, talán még ki lehet lépni belőle, anélkül, hogy bárki komolyabban sérülne. Pszichológus ezen nem segíthet, az nem fogja eltüntetni az előző családot. El tudom képzelni, mit érzel, mert sajnos én is ilyen vagyok, nem tudom elfogadni a második/harmadik helyet. Tudom, hkogy ez nagyon nehéz döntés, de meg kell hozni, mert ccsak szenvedni fogsz.
2022. dec. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a fránya féltekenyseg..milyen ehéz is kezelni, ha az ember túlságosan belegondol a dolgokba. Sajnálom, hogy így érzel. Nem lehet könnyű

De mint előttem is írták, a volt feleség a kötelék ugyanug, ott lesz utána is. Neked kell tudnod letudod-e győzni a féltékenységed.

Az esküvő bizonyára nem enyhítene a féltékenységeden, csak mivel benne vagy ezt sajnos nem látod át úgy mint egy kívülálló. Arról nem is beszélve hogy korai erről gondolkodni. A legszebb időszakotokat rombolja szét ha mindíg ez nyomaszt téged. Rajtad áll.

Remélem nem úgy jött le hogy lenézlek vagy hasonló, csak próbállak kijózanítani kicsit :D


Csak a kötelék miatt vagy féltékeny vagy valamiben jobbnak tartod az exet?

Jobb alak? Kezdj sportolgatni. Az arca tetszik jobban? Lehet csak a frizuráddal, szemöldököddel van baj :D

A féltékenység a legtöbb esetben elsődlegesen önbizalomhiányból ered.

2022. dec. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
16 évvel idősebb nálam csak a kötelek miatt vagyok feltekeny
2022. dec. 9. 20:42
 7/10 anonim ***** válasza:
16 évvel idősebb? Akkor gondolom, huszonéves lehetsz. Sokkal idősebb vagyok nálad, hallgass rám, ne pazarold a fiatal éveidet egy idegen családra. Ez a kötelék végleges, később sem fog változni. Nálunk a "gyerek" már nagykorú, házas, külföldön él, de ugyanúgy összeköti őket, sőt, az unoka érkezése még szorosabbá tette.
2022. dec. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Találkoznak az unoka miatt?
2022. dec. 10. 16:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Vagy hogy tette szorosabbá? Ha lesz családi összejövetel az unoka miatt oda én is menni fogok és a gyerekünk is
2022. dec. 10. 16:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, találkoznak. Eddig is találkoztak, elég furcsa kapcsolat, nem szeretném részletezni. Én mostanra sokalltam be, ki fogok lépni belőle.
2022. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!