Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Válságban van a házasságunk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válságban van a házasságunk? Gyereket szeretnénk, de nem jön össze és a férjem úgy érzem nem tesz eleget.

Figyelt kérdés

Már több, mint egy éve nem jön össze a baba. Alapvizsgálatokon vagyunk túl, én kicsit előbbre tartok talán. Magas volt egy hormon szintem (prolaktin), de már szedek rá gyógyszert.

A férjem andrológiai vizsgálaton volt, ahol kiderült, hogy nem valami jó az "anyag", alapból kevés a spermium, és még abból is kevés, ami élénken mozog. Összességében azt mondták, hogy nem jó, de nem is tragikus. Várnak rá még további vizsgálatok, írnak fel neki gyógyszert talán, meg ajánlottak vitaminokat, amiket most szed.

De nem ebbe az irányba akarok elmenni, mert akkor másik kategóriába írtam volna ki a kérdést.

A gondom ott kezdődik, hogy megismerkedésünk óta cigizik, és az utóbbi 1-2 éve a sörre is rászokott. Nem issza magát részegre, de azért napi szinten minimum egyet-kettőt megiszik. Szóval ez már alkoholizmus, max még nem olyan súlyos.

Cigiből mára már elektromost szív, amiben szerintem a nikotin több és többet is szívja, mint annó a sima cigit.

A lényeg a lényeg, mindkettő káros szenvedélye okozhatja ezt a nem túl jó sperma eredményt.

Én már előtte is mondtam neki, hogy le kéne szokni ezekről, ha gyereket akarunk. Aztán amikor elment erre a vizsgálatra tök büszke voltam rá, mert még nem volt ilyesmin és eléggé komfort zónán kívül esett neki (heréket vizsgáltak, meg ugye az "anyagot" amit itthonról kellett vinni). És amikor kijött és mondta, hogy nem lett jó az eredmény, komolyan azt hittem, hogy akkor majd ettől végre komolyabban megpróbál leszokni legalább vagy egyikről vagy másikról.

De eltelt már egy hónap és semmi jelét nem látom, hogy tényleg próbálkozna...

Azt mondta a piáról még előbb le tudna szokni, mint a cigirők, de mégis megvette most is a karton sört...

Eddig is voltak hullámvölgyek, de úgy érzem ez most tényleg olyan dolog, ami akár váló ok is lehet részemről. Volt már valaki ilyen helyzetben? Mit lehet ilyenkor tenni? Meddig legyek türelmes?



2022. dec. 11. 04:34
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Amúgy szerintem velem is lehet még gond, mert sajnos a családunkban mindenki nehezen esett (vagy nem is esett) teherbe. Csak én nem cigizek, nem iszok, szedem a vitaminokat meg a gyógyszert, amikre eddig elküldtek vizsgálatokra azokra elmentem (legutóbbi az átjárhatósági volt, ami egy elég fájdalmas dolog, de nem érdekelt).


Meg nem akarom, hogy olyan válaszokat írjatok, hogy "válj el, minek vagy egy alkoholostával", mert azért ez, amit leírtam csak az érem egyik oldala, amúgy nem rossz ember a férjem. Nagyon őszinte, hűséges, jelenleg elképzelhetetlennek tartanám, hogy valaha is megcsalna, és még sorolhatnám. Szóval én szeretnék még egyelőre kitartani mellette csak nem tudom így hogyan, mert most ahányszor csak ránézek az jut eszembe, hogy lehet ő áll köztem és a várva várt gyermekem között.

2022. dec. 11. 04:47
 2/29 A kérdező kommentje:
Ja és igen, ő is akar gyereket, és rajta is látom, hogy szenved, hogy nem jön össze. De akkor annyira meg mégse, hogy letegye a piát, meg a cigit? Érdekes...
2022. dec. 11. 04:51
 3/29 anonim ***** válasza:
85%

Személy szerint úgy gondolom, hogy feleslegesen ringatod magad.

gondold végig, minden nap megiszik 1-2 dobozzal. Még erre sem hajlandó már most, hogy le tegye, mi lesz később?

Te tényleg egy alkoholistának akarsz gyereket szülni?

2022. dec. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Leírtad az első férjemet. Aztán eljutottunk oda, hogy megcsalt, csak ki kellett várni. Amikor elmondod majd neki 1x, 2x, 100x hogy nem kéne dohányozni, inni, mert a gyerek issza meg a levét, ha lesz egyáltalán, akkor majd te leszel a házsártos feleség, és lesz más, aki nem bszogatja. A kérdés csak az, hogy mivel akarod eltölteni a következő 2-4 évedet, az ő noszogatásával, vagy azzal, hogy keresel egy olyan férfit, akit nem kell tanítgatnod a felelősségvállalásra. Én elcsesztem az én 4 évemet a régivel, nem kellett volna. Így sem lett gyerekünk és az időm is elment vele. Aztán megtaláltam a második férjem és ő tényleg mindent bele is adott, neki nem kellett elmondani, hogy a gyermekünk egészsége az ő testén is múlik. Alapvető volt a számára. Lett is kettő 4 éven belül. Mert van, aki tényleg akarja és van, aki csak azt mondja, hogy akarja, de az önzése és függőségei mindennél erősebbek.
2022. dec. 11. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy pedig még annyit tennék hozzá, hogy egyetlen férfinak sem jár kiemelt dicséret azért, mert képes beleélvezni egy pohárba, vagy megvizsgáltatja a heréit, prosztatáját. ALAP dolog, nézd meg, egy nőgyógyász mit művel veled azért, hogy legyen gyereked! Nem kell felnagyítani, meg elájulni attól, hogy egy ilyen ALAP dologra hajlandó, ez az abszolút minimum a férfi részéről! Abszolút minimum!
2022. dec. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem fogsz tudni egy másik embert a te igényeid szerint megváltoztatni. Ha ő nem akar lemondani a cigiről és az alkoholról, akkor nem fog. Nem hiába nem érkezik a gyerek. Miért vállalnál gyereket olyan emberrel, aki nem felel meg az igényeidnek? Most csak a teherbeesés miatt változzon meg, utána a gyerek miatt változzon meg... Nem lehet úgy élni, hogy valaki más mondja meg neked, hogy mit csinálhatsz. Úgysem működne ez a házasság, a gyerek után még rosszabb lenne.
2022. dec. 11. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
7%

Attól, hogy rendszeresen iszik, még nem alkoholista.

Majd ha borul minden, mert egy este nem tud inni, akkor mondhatod, hogy az.

Nem a rendszeresség, hanem a függőség a kritérium.


Azért nem teszi le, mert azt látja, hogy milliónyi dohányosnak van gyereke, és nem hiszi, hogy ez a probléma oka.

2022. dec. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
72%

Nézd, én nem mondom egyből, hogy válj el, mert tudom, hogy a rossz tulajdonságok az embernek csak az, egyik oldalát jelentik és nehéz elengedni a másik oldalt, ami jó és amit szeretsz.


De azt gondolom, a saját érdekedben is itt az idő bekeményíteni. Én megfogtam volna azt a karton sört és kivàgom a kukába, megmondva, hogy nem leszek együtt egy alkoholistával. Az a baj, hogy látja, hogy csak sopánkodsz, de eltűröd, ezért csinálja.


Az a minimum, hogy a sörről leszokik, a cigiről úgyse fog, ahogy a cigisek 90%-a előbb venne cigit, mint kaját, te tudod, ezt a tulajdonságát elfogadod-e. De alkoholistával nem élnék együtt, az biztos és neked is át kell gondolnod, te meddig vagy hajlandó tűrni, mert ha nem teszi le a piát most, az elején, akkor ez már csak rosszabb lesz és nincs visszaút.


Szóval én max. akkor lennél türelmes, ha holnaptól nem inna. Ha nem tudja lerakni az alkoholt, halott dolog az egész.

2022. dec. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
61%
Pasiként szoktam inni, de nem naponta. Cigizni nem cigizek, de azért az kicsit kemény, hogy a nő mondja meg, hogy én éppen milyenné változzak, vagy tegyem azt, amit akar. Én azért a figura helyében magamtól lelépnék, mert nem viselném el a folyamatos cseszegetést, hogy mikor lesz már. Amúgy is válság van, ilyen időre gyereket vállalni orosz rulett. Nekem is van gyerekem, a párom állandóan másodikat akar. Előbb utóbb lesz is, de én úgy érzem, hogy nekem elég az egy gyerek.
2022. dec. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem arra fog teljesen rá menni a kapcsolatod hogy megakarod változtatni.

Nekem 10 évig nem jött össze a gyerek. Végig cigiztem. De nem raktam le és nem is akartam volna lerakni. Megszokás, stresszoldó stb.

2022. dec. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!