Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolati probléma? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolati probléma? Vagy csak sok nehézség? Vagy valami más?

Figyelt kérdés

Kb. egy éve vagyok együtt a mostani barátnőmmel. Én valamivel 30 felett, ő valamivel 30 alatt.


Szerinte teljesen rendben van, ami körülöttünk zajlik, szerintem kevésbé. Lehet, hogy ez is a problémáink egyik jele, sőt forrása.


Bizonyos szempontból nem, de bizonyos szempontból meg mégis, teljesen másnak tűnik a hátterünk. Ő egy "normális" családból származik, apa-anya együtt van és irtja egymást évtizedekig, tűzön-vzen át kitartva egymás mellett. Neki ez valamilyen szinten minta is, legalábbis ezt mondta.


Persze ki tudja, miért mondta... lehet, hogy csak engem akar provokálni... valamire.


Nekem nincs ilyen hátterem. Amiben én nevelkedtem, az egy romhalmaz volt, szülők 1000 éve elváltak, jöttek-mentek az élettársak stb. Nem is tekintem ezt az egészet, és valami egészen mást szeretnék az életemben felépíteni.


Néha, az előző kapcsolatomban, ami hosszú évekig tartott, azt éreztem, már-már sikerült is.


Most, mintha mindez porrá zúzódott és semmivé lett volna.


Heti szinten van valami konfliktusunk, sértődésünk. Vagy csak mond egy olyan dolgot amivel nem tudok mit kezdeni. Olyan pontokon támad meg amikre nem is számítanék, nem tudok készülni rá.


Az egyik első ilyen volt, hogy bevádolt azzal, én "csak összejárni" akarok vele. Fogalma nem volt, hogy mikkel töltöm munka mellett az időmet, de nem is érdekelte, helyénvalónak érezte hogy pár hetes ismertség után elővegyen egy ilyen miatt. Mindezt úgy, hogy rengeteg munkát fektettem bele, hogy tudjunk időben stb találkozni, magyarán a randi-szervezésbe. Aztán jött, hogy tartom-e és ha igen miért, a kapcsolatot "az exxel". Mindezt úgy, hogy semmit nem tudott az egésznek a hátteréről, és nem érdekelte. Valahol hallhatott róla és már be is talált vele, gondolkozás nélkül.


"Érintettünk" azóta szinte mindent, ami fontos/kritikus az életemben. Anyagi kérdések, táplálkozás, életmód. 3-4 mondattal letudjuk ezeket a "beszélgetéseket". Csak a sértegetés és persze én vagyok túlérzékeny amiért ezeket a lelkemre veszem.


Próbálok minél kevésbé görcsölni ezeket és mostanában már nem volt sértődés (kopp-kopp), veszekedés, de mély, komoly, akár többórás beszélgetésig azóta se jutottunk.


Nekem ez hiányzozna.


Meg még sok minden hiányozna.


Néha tényleg úgy érzem egy teljesen más közeg amiből ő jön, ahol a hétvégén egy bizonyos kocsmában való ücsörgés és más emberek fikázása a "szórakozás", a Netflix a "kultúra", a Rádió1 a "zene", Balázsék a "humor"... én senkit nem nézek le ilyenek miatt, de a nyitottság hiánya más dolgokra, az megdöbbent.


Fogalma sincs, milyen látnivalók vannak a környékben, mik az érdekes helyek az országban, mik voltak a városban a főbb események, mikor, ki és mi által épült egy-egy épület... már rég letettem arról, hogy ilyesmiről beszélgessünk, de nekem ez is veszteség, mert úgy nőttem fel és az eddigi párkapcsolataim is olyanok voltak hogy belefért egy-egy ilyen téma, sok minden más mellett.


Szavakban persze mutat érdeklődést az én dolgaim iránt és ami meg a pozitív irányból megdöbbentő, hogy amikor tényleg valami mást csinálunk (kb 2 havonta), az működik is. De szinte lehetetlen egy-egy ilyen más programot megszervezni.


Ja, előre tervezés sincs, csak a spontaneitás. Persze a hétvégi program az kötött, kell találkozni ezzel, ebédelni menni ide meg oda... ha elő merném hozni hogy én meg addig inkább sétálnék egyet az erdőben mielőtt kijön az aranyerem az irodában üléstől akkor egy önző ph*ssssz vagyok aki csak magára gondol. Holott olyankor is az lebeg a szemem előtt, hogy amikor mi ketten együtt vagyunk, akkor jól tudjuk érezni magam.


Volt egy családi tragédiájuk is és kb mindig az az érve, hogy velük ez meg az történt, addig ne várjunk mást. Szóval, hogy az ő részéről ez a problémák forrása.


Én ezt elfogadom, és próbálom megérteni. Igazából nálunk is történtek tragédiák az elmúlt években és mégis, mintha fényévekre lennénk egymástól.


Nem tudom már, hogy valóban ez van-e a háttérben, vagy maga a kapcsolat a működésképtelen.


Szerintetek?


Mielőtt bárki beszólna, nem, nem a Gyakorin várom a megoldást. Egyszerűen csak jó lenne ilyesmiről diskurálni. A barátaim, testvéreim, akikkel hasonló dolgokról szoktam, mostanában nem elérhetőek, a saját dolgaikkal 100% el vannak foglalva, inkább én hallgatom őket.


(Amivel szintén nincs baj, most ennek van itt az ideje.)


2022. dec. 17. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Ez a kapcsolat működésképtelen. Mindig te adaz ha valamit pedig kérsz te vagy szar szemét. Sosem leszel elég fontos hogy számítson neki neked mi a jó.
2022. dec. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

bocs az elírásokért


*Nem is tekintem ezt az egészet = Nem is tekintem ezt az egészet mintának


*akkor jól tudjuk érezni magam = akkor jól tudjuk érezni magunkat

2022. dec. 17. 20:19
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Én szívesen beszélek erről. Épp tanulnom kellene :D


Én is kb 1 éves kapcsolatban vagyok, mindketten 20-as éveink elején. És nálunk eddig minden szuper. Én vagyok a lány.



Ha nem üzengetni szeretnél, akkor a rövid válasz a kérdésedre: párkapcsolati probléma és keményen kell dolgoznotok rajta. Nem látom esélytelennek ennyi alapján. Kérdés, hogy tudnál-e, próbáltál-e vele kommunikálni. Szerintem csak így lehet megoldani.

2022. dec. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Ha valaki beszól ne törődj vele.

Normális, jó szöveget írtál és értelmes vagy.

Szerintem nem igazán illetek össze. Ahogy leírtad, ő szűk látókörűbb mint te, a kis kultúrájában él. Te meg sokkal másabbnak tűnsz.


"Az egyik első ilyen volt, hogy bevádolt azzal, én "csak összejárni" akarok vele."

Főleg ezek után. Lehet hogy a nők csak tesztelgetnek, támadnak, és megnézik hogy védekezel, és nem is gondolják át az irracionális érzelmeiket, csak várják a férfitól hogy megmagyarázzák és lenyugtassák őt... De akkor is. Semmit nem tud semmiről és betámad. Ez nekem para lenne.

2022. dec. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem passzoltok, más a közeg, ahogy felnőtettek és bevallom szerintem le is nézed egy bizonyos szinten.

"Balázs, Neflix és hogy megdöbbensz, hogy megertitek egymást, érdeklődik és jó a közös program"


Vagy elkéne fogadnod, hogy olyan amilyen és csak néha, ami érdekli a te életvilágodból lesz a terítéken, vagy vége legyen a kapcsolatnak.


Az az exes rész nem teljesen tiszta (megmagyarázhatod, ha akarod), de ha tartottad vele a kontaktust és a csajoddal csak úgymond szórakoztal nem csodálkozom, hogy azzal állt elő, hogy csak osszejarni akarsz vele.


Kérdésem feléd:

Szerelmes vagy te belé, vagy csak eltűröd?

2022. dec. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat, valamilyen módon mindegyik hasznos, ment a zöld. És még biztosan visszatérek ide!


3-as: "Kérdés, hogy tudnál-e, próbáltál-e vele kommunikálni."

Próbáltam. 1-2x tényleg tudtam, de alapvetően ő kerülné az ilyen beszélgetéseket, valami "nem kell túlbeszélni a dolgokat" filozófia alapján. Azért én még próbálkozok, hátha. Az se biztos, hogy baj, ha nem vagyunk egyformán beszélgetősek. Vannak olyan helyzetek amikben meg én beszélgetek kevesebbet. Tényleg nem tudom még.


4: " Lehet hogy a nők csak tesztelgetnek, támadnak, és megnézik hogy védekezel, és nem is gondolják át az irracionális érzelmeiket, csak várják a férfitól hogy megmagyarázzák és lenyugtassák őt..."

Ez sajnos tűpontos :D Valamennyire még egy izgalmas és jó kihívás is. Kérdés, hogy meddig :)


5: ahogy írtam, nem nézek le senkit, csak leírtam, hogy mások más dolgokkal töltik az idejüket :)

"Exes rész": volt egy igen hosszú kapcsolatom ezelőtt és kb 2-3 havonta találkoztunk, megbeszéltünk 1-2 dolgot. Kár ebbe bármit belelátni. Akkoriban még. Azóta max messengeren írunk.

Ebben csak az a zavaró, hogy számomra nagyon sok tanulsággal járt az a sok-sok év, jó és rossz értelemben is, formált engem, ahogy most élek, ahogy a mostani csajom előtt éltem, jó ideig egyedül... szóval ez nekem egy fontos időszak, egy lezárt kapcsolattal, ami mára egy tabu téma lett.

Kb mintha ki kéne törölnöm egy epizódot ami igazából nem egy epizód hanem az életem egyharmada.

"és a csajoddal csak úgymond szórakoztal" - dehát nem.

"Kérdésem feléd:

Szerelmes vagy te belé, vagy csak eltűröd?"

Szerintem egyértelmű, hogy nem "csak eltűröm", különben nem küszködnék ennyit. Valami van ebben az egészben ami miatt érdemes fenntartani. Csak tudnám mi ;)

2022. dec. 17. 20:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudod mi, akkor nem vagy szerelmes...


Es ne haragudj, de én is kiakadnek, hogy az exrol nem tudsz lemászni, mert az exed.

Hiába éltél vele sokáig, vagy képezte részét az életednek annak már vége és ha egyszer új kapcsolatom van, akkor nem törődöm vele. A meesenger rész arra utal, hogy még tartod vele a kapcsolatot és ez nem fair a mostanival szemben.

Sz'al miért ne gondolta volna, hogy csak szórakoztal vele, ha nem tudsz leszaladni a volt parodrol?

Arról nem beszélve, hogy azt is érezheti, hogy egyszerűen nem elég számodra.

A) Nem illetek össze, nincs semmi keresnivalótok egymás mellett.

B) Maga az ex.

C) A programok, hobbik miatt, ahelyett, hogy ezt is azt csinálnátok a másik kedvenceibol inkább:

"Ja, előre tervezés sincs, csak a spontaneitás. Persze a hétvégi program az kötött, kell találkozni ezzel, ebédelni menni ide meg oda... ha elő merném hozni hogy én meg addig inkább sétálnék egyet az erdőben mielőtt kijön az aranyerem az irodában üléstől akkor egy önző ph*ssssz vagyok aki csak magára gondol."

D) Nem vagy(tok) szerelmes(ek) és ezért nem is tudtok megegyezni nagyon sok dologban, nincs kommunikáció, kompromisszum, tolerancia.

2022. dec. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, nekem annyira természetes, hogy ha valakivel együtt éltem és nem azért mentünk szét, mert megutáltuk egymást, akkor tartjuk a kapcsolatot, hogy soha nem csináltam belőle titkot. De jó és hasznos látni hogy ezzel nem mindenki van így. Az a bosszantó az egészben, hogy annak ellenére, hogy nem csináltam belőle titkot, nem kérdéseket kaptam, már az elején, hanem hónapok után egy nagyon durva letámadást. Nem volt időm felkészülni rá.

Ma már belátom, hogy van, akik ezt máshogy látják. Mai eszemmel lehet, hogy direktben rákérdeznék, hogy mit gondol ilyesmiről. Szerintem semmi értelme minősítgetni a másikat, "nem tudsz leszállni" és hasonlókkal. Én se mondok senkit azokra akik totálisan megszakítják a kapcsolatot, meg sem ismerik meg az utcán utána egymást stb. Valószínűleg ha én szétmennék a mostani csajommal, ez lenne a minimum (vagy a maximum), ami ránk várna. Ettől még nem leszünk jobbak vagy rosszabbak.


Amit az A-B-C-D pontokban írsz, az tényleg megfontolandó.

2022. dec. 17. 21:54
 9/12 A kérdező kommentje:
De az tényleg elképesztő, hogy mennyire más mentalitások léteznek egymás mellett. Én is szinte ugyanezt kaptam, hogy "nem elég nekem". Én maximum akkor szűrnék le ilyesmit, ha eljárkálna a volt csávójával valahová, vagy tényleg vele élne lelki életet, vagy átjárkálnak egymáshoz segíteni, szívességeket tennének egymásnak stb. Akkor se biztos, és akkor is, először feltérképezném hogy valóban miről van szó, mit takar az, hogy tartják a kapcsolatot stb. És utána sem támadnék egyből, hanem megpróbálnám megérteni. Szerintem ez lenne a bizalom egyik alapja. Mások szerint meg más. Tényleg nem vagyunk egyformák :)
2022. dec. 17. 22:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyu, én sem tartanám az exel a kapcsolatot, nem azért mert rosszban váltunk el vagy ilyesmi, hanem mert a múltba tartozik FŐLEG azért mert már kapcsolatban vagyok mással.

Ő vele ettél, vettél neki ezt azt, torodtel vele, feküdtel vele, szexeltel, szeretted ami oké, DE HA mással vagyok akkor megtisztelem a jelenlegi párom, hogy többet nem kommunikálok vele, mert arra enged következtetni, hogy nem zártad le a múltat. Mindegy, hogy érzelmi vagy testi szinten.

Egyébként arra tippelek, hogy azért támadt be a társad, mert már nem bírta idegekkel, hogy még rajta logsz, hogy semmi rosszat, vagy tiszteletlenseget nem látsz benne.

Persze, hogy nem érzi magát még rongynak se melletted, mert a harmadik ott virít az arcába.

És te csodálkozol, hogy nem tudtok egy programot, ami mindkettőtöknek ideális? ^^

Különben nem értem miért tré a Netflix vagy a Rádió 1, sőt a Balázs se a legrosszabb, mert pl. a Való világ és társai ezerszer rosszabbak.

Balázs, akár ki akármit mond okos férfi és sokat lehetne tőle is tanulni, mert jó tanácsai vannak, neked se ártana valójában nézni egy két részt. XD


A rádióban mi gáz van amúgy? ^^

Szól a zene, híradó, időjárás jelentés, szórakozás.

Netflix? Tudod, mennyi jó sorozat megy és értelmes???

Mondjuk, ha te is egyszer párszor leulnel mellé lesni egy filmet, sorozatot és utána, vagy közben kiveséznétek, hogy mi tetszik mi volt akkor is jobban megnyílna a te iranyodba, bár írtad, hogy arra felé halad míg te semmit nem teszel, csak ocsarolod, ja azt teszed miközben azt sem tudod, hogy mi a szöszről dumálsz.


Különben ha hiszed ha nem léteznek olyan párok akik bár különböző rétegből jöttek képesek együtt maradni, mert szerelmesek, szeretik egymást és képesek megérteni a másikat és mindent megtesznek azért, hogy jó legyen a kapcsolat.

Viszont ha te ezt nem így érzed és még csak hajlandó sem vagy változni, inkább az exxel tárgyalsz, akkor nem is értem miért vagy még a társaddal, akkor inkább szakíts és adj neki lehetőséget, hogy olyan férfira leljen, aki képes arra amire te nem...

2022. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!