Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » “Nem vagyok romantikus alkat”...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

“Nem vagyok romantikus alkat” és a hasonló szövegeket ti elfogadjátok?

Figyelt kérdés

Mindig is probléma volt nálunk ez a téma. Tudja jól hogy.. igen néha jól esne nekem egy szál virág vagy valami kedvesség. De egyszerűen semmi… Folyton azzal takarózik hogy ő nem romantikus alkat. Emellett nem kérdez az én jövőbeli terveimről, ha pedig mégis szóba kerül akkor semmit nem tud mondani rá.

Ti hogy kezelitek az ilyen férfiakat ?


2022. dec. 28. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Viszont szoktál kedveskedni neki valami romantikussal? Lehet neki mást jelent a romantikus. Ezen lehet alakítani.
2022. dec. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én se vagyok az, a feleségem elfogadta, mint ahigy én is az ő hibáit.
2022. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem is kéne nekem ugy virág hogy én erőszakolom magamnak ki.


Ilyenekkel általában ugy vagyok hogy nem eroltetek semmit. De azért megcsókokom az esőben, de azért villanytkapcsolok le és meggyújtok gyertyát ha fürdünk vagy veszek elő olajat is, vagy beteszek vmi számot is alváshoz, vagy attol még a nyakába is ugrok ha valaminek megörülök, meg miegyebek.

Attól még nem fognak elszaladni a nem romantikusok hogy én romantikázom.

2022. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%
Nem értem az ilyen férfit. Tudja, hogy a párja örülne egy szál virágnak néha, vagy valami kedvességnek, de nem, mert ő "nem romantikus". Mégis mi a fene baja lenne, ha néha kedveskedne, mikor pontosan tudja, hogy a szerelmének ez jól esne? Letörne a keze? Ennyit nem képes megtenni? Akkor mégis mennyit jelent neki a nő?
2022. dec. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen szoktam neki kedveskedni levelekkel vagy apró ajándékkal stb.

A romantikát pedig nem úgy értem, hanem hogy ő felém (3.nak)

2022. dec. 28. 16:01
 6/12 A kérdező kommentje:
4.-kel értek egyet. Olyan érzés mintha nem lennék elég motiváló számára hogy ilyeneket tegyen értem meg.
2022. dec. 28. 16:03
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a mérték egyáltalán nem mindegy.

A "nem romantikus alkat", meg az érzéketlen tuskó, akinek a párkapcsolati kultúrája nulla, és akinek fájna egy kis figyelmesség, baromira nem ugyanaz. Csak sokan, akik az utóbbi kategóriába tartoznak, elintézik annyival, hogy ők nem romantikus alkatok.

Barátnőm sem romantikus alkat. Én meg az vagyok. (Igen, nálunk pont a férfi a romantikusabb jellem.) Mégis úgy tűnik, hogy mindkettőnknek ez a legjobb kapcsolata. Ettől még szeretjük egymást. Ő nem szereti kimondani az érzéseit. Én igen. Megbeszéltük, őt nem zavarja, én meg tudom, hogy nem ettől lesz valaki jobb társ. Virágot azt mondta, soha ne vegyek neki. Ettől persze a figyelmességnek örül. Nekem sem okoz gondot, hogy kevesebbet foglalkozzak a szimbolikus dolgokkal, és neki sem, hogy én többször fejezem ki szavakkal azt, amit ő nem szeret kimondani. Meg lehet találni az egészséges egyensúlyt.

De nálatok nem is ez a probléma. Csak ezzel takarózik. Nálatok az a probléma, hogy tökéletesen kom promisszumképtelen, és hiányzik belőle a figyelmesség. Meg az érdeklődés felőled. Az nem romantika kérdése, hogy komolyabb kérdésekben is megismeritek egymás álláspontját. Sőt, ez alapvető lenne egy kapcsolatban. Meg a kedvesség maga sem romantika kérdése. Hanem egy alapvető emberi érzelem.

2022. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#4: Ott a pont.

Ezek az ilyen "elvből, csakazértsem teszek a kedvében" jellegű véglények.

Tipikusan olyan dolog, ami abszolút nem jelent macerát, 10 perc alatt elintézhető, és nem is a romantika maga a lényeg, hanem az a tény, hogy figyelmes a barátnőjével kapcsolatban.

2022. dec. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 1,5 éve vagyok együtt a barátommal. Majdnem ugyanannyi ideje együtt is élünk. Más a szeretetnyelvünk. Virágot talán 2x vett nekem ez idő alatt. Viszont mindennapos az hogy megsimogat puszit ad babusgat stb. Én pedig imádok gondoskodni róla. Teát főzök neki kávét csinálok neki stb. Kérdező a te párod mással sem mutatja ki a szeretetét?
2022. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Én meg le nem mosnám a barátom kocsiját. Én se teszek meg semmit ami nekem derogálna nem is várom el a másiktol sem.
2022. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!