Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha romlik az önbecsülésem,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha romlik az önbecsülésem, honnan tudjam hogy arról én tehetek, vagy a barátom?

Figyelt kérdés

Honnan tudjam hogy nekem van e esetleg olyan alacsonyan az önbizalmam, hogy úgy érzem csak használgatnak éveken át, amíg át lehet verni komoly kapcsolati dumákkal, ígéretekkel, vagy valamiféle nonverbális kommunikációs jelekből, vagy apróságokból látom azt hogy valójában palira vesznek csak, és azért kezd csúszni lefelé az önbecsülésem, mert a barátom viselkedik mellettem úgy, hogy nem értékel, ami által megyek össze önbecsülésben.


Honnan tudjam azt hogy azért kezdem magam kevesebbnek érezni egy férfi mellett, mert szórakozik csak velem, vagy azért csak, mert beképzelem magamnak alacsony önbecsülésből?


Előző barátomnál kiderült róla az hogy végig átvert, nem volt véletlen az, hogy egyre bizonytalanabb lettem, önbizalmilag lefelé mentem, és félelemmel telt aztán a kapcsolat további része hogy nem kellek, nem érdeklem le akar cserélni. De ő online talonozott is pl. De ő ezt a képembe is vágta miért nincs nekem önbizalmam hogy én kellek én érdeklem? És idegesítették a félelmeim aggodalmam. Utólag derült ki hogy teljesen jogosak voltak, nem én voltam a hülye önbizalmatlan, hanem valóban nőzött mögöttem, jól éreztem az egészet.


Megszabadultam, vége lezártuk, új barátom van.


Eleinte köd meg minden.

És MÁR MEGINT ezt kezdem érezni, hogy zuhanó repülésben kezd lenni az önbizalmam önbecsülésem!

Nem érzem hogy számítanék, más dolgokat helyez elém a sorrendben, sok ilyen apróság van amire vagy kivetítem az alacsony önbizalmam és nem kéne ezekbe semmit belelátnom, vagy nagyon is jól látom hogy vmi nem kerek.



2022. dec. 30. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő. A párod úgy viselkedik, ahogy, és te hagyod, ami tovább építi le az amúgy sem magas önbizalmad. Úgy értem, egy nagyobb önbizalommal rendelkező nő vagy problémázna ezeken a dolgokon, vagy ha igen, és úgy érzi, hogy nem azt kapja a kapcsolatban, amire neki szüksége van, akkor tovább lép.
2022. dec. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is továbblépnék. Abbol lett ez a téma.

Ugyanis mondtam neki úgy érzem minden más fontosabb mint én, vége, erre reagálás: nem érti mi lelt engem mi bajom van, en gondolom rosszul, mintha én lennék a hülye, vagy akinek nincs önbizalma, hogy igenis ő kell a másiknak.


Ugyanaz ismétlődik mint amikor a volt barátom azt akarta velem éreztetni en vagyok az önbizalmatlan aggódós rettegős, közben ott ki is derült hogy ezt ő váltotta ki bennem és nem is kicsit volt aljas a hátam mögött.


Akkor honnan tudjam most hogy ezt eldönteni miért kezdek félni aggódni már megint?

2022. dec. 30. 19:01
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ugyanis mondtam neki úgy érzem minden más fontosabb mint én, vége, erre reagálás: nem érti mi lelt engem mi bajom van, en gondolom rosszul, mintha én lennék a hülye, vagy akinek nincs önbizalma, hogy igenis ő kell a másiknak."


Miket csinál, mik azok a dolgok, amikből úgy érzed, hogy kihasználnak??

2022. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pl nem tölti velem az ünnepeket mert a munka.

Csak épp be van sózva!fodrász kell neki, meg edzeni is akart menni mert tele van energiával. Fel van dobódva töltődve miközben én esek bele a feoresszioba attol hogy nem együtt leszünk.

A munkahelyén az egész kollektiva is ott lesz, dolgozni, de lehet isznak is stb. A főnökük is laza.


Normális vagy inkább szerelmes ember szerintem bőgve menne be szilveszterkor dolgozni, vagy be se osztaná magát, szabadság meg miegyéb.


De a dumák hogy tavaly szabin volt, most neki is illik bemenni, meg minden van. Én nézek az egészbe csak többet bele.

2022. dec. 30. 19:12
 5/5 A kérdező kommentje:
Depresszióba
2022. dec. 30. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!