Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nárcisztikus kötődés? Közel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nárcisztikus kötődés? Közel enged, utána ismét eltaszít magától egy ideig.

Figyelt kérdés

Hat év párkapcsolat után egy évig se veled, se nélküled viszony. Vágyni kezd rám, egy darabig megy, utána elenged. Majd ismét rájön, hogy csak irántam tud érezni és újra akar. Utána hirtelen meggondolja magát.

Mi miatt lehet ez a mechanizmus?



#nárcizmus #kötődési mintázat
2023. jan. 4. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Szimplán szórakozik veled, te meg hagyod.
2023. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Ez inkabb bpd
2023. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy nehezen vált 6 év megszokás után. Tudja, hogy szar neki veled, de be van tojva, és visszamenne a megszokottba.


Hagyd az ilyen hülyeségeket, mint ami a kérdésben is van, ha hat évig vagy valakivel napi kapcsolatban, nehezen válsz le róla, erre számítani lehetett.

2023. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha így bánik veled, miért hagyod?

Miért nem hagyod el?

Miért kötödsz hozzá ennyire?

2023. jan. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Lehet hogy borderline személyiségzavara van.

De ennyi információ alapján nem tudja senki sem megomondani.

2023. jan. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván mert hat év nem múlik el nyomtalanul...

Egyébként meg nem orvosok vagyunk,hogy bárkit diagnosztizáljunk...

2023. jan. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem 3 év volt...az elején néhány hónapig minden szép és jó volt, csodálkoztam is, hogy milyen kis cuki tünemény, feleségül akartam venni...aztán elkezdte kimutatni a foga sárgáját (hihi)...aztán ilyen hirtelen hangulatváltozások, úgy éreztem, hogy nem szeret, ezt éreztette, csak úgy egyik percről a másikra...aztán hirtelen újra vissza a régi önmaga és csodálkozik, hogy mi a bajom, hiszen minden szép és jó szerinte...


az empátiakészsége az 0, annak ellenére, hogy ő elmondja, hogy ő mennyire empatikus...ha mentünk valamerre, csak úgy véletlenszerűen belekötött abba, hogy én hogyan köszönök az eladő nőknek (nem máshogy, mint a férfi eladóknak, de persze szerinte igen), de az természetes volt neki, hogy ő a munkahelyén valami munkahelyi haverjával órákat haverkodik, "ez csak haverság, nem értem miért nem érted meg"...oké, olyan szempontból megbíztam benne, hogy valószínűleg nem csalt meg (már azt is lesz@rom, ha közben megcsalt....sőt valamikor arra gondoltam, hogy hátha megcsal és akkor végre le is lép a megcsalóval)...meg amit most valamelyik videóban hallottam...jellemez egy kollégáját és 2 hónap múlva ugyanarról a kollégájáról pont az ellenkezőjét mondja...én meg gondolkodom, hogy én vagyok a hülye? aztán ez megtörténik egy másik ismerősével és akkor elgondolkodom, hogy valami bibi van a gépezetben...néha arra is gondoltam, hogy mivel 20 éve dohányzik, nyilván az sem tesz jó az ereknek az agyában és egyszerűen kihagyásai vannak...de volt olyan is, hogy csak úgy a semmiből bekattant meg befeszült valami megmagyarázhatatlan dolgon, 2 óra múlva meg megint előjött a 120 személyiségéből az egyetlen normális..."én öntörvényú vagyok", mindig ezt mondta, erre nekem az volt a reakcióm, hogy "nem öntörvényű vagy, hanem makacs és ostoba"....az amit ő csinált bármit, az természetes, ha a másik csinál valamit az semmi sem jó...ami nekem tetszett zene vagy bármi, film az többnyire le lett fikázva, ha én mondtam neki valamit akár építő jelleggel is, de ellenkezett az ő véleményével az automatikusan egy támadási reakciót váltott ki belőle, mintha ellene szólna...pedig ő elmondta, hogy önbizalmilag mennyire rendben van, ami amúgy okés, mert jól néz ki, de az egy kapcsolatban előbb utóbb vajmi kevés...

de aki támadásnak vesz mindent, ami az ő véleményével ellentétes, akkor annyira mégsincs rendben az önbizalma...


ja illetve volt még egy probléma, ami eléggé fontos: ezektől a lelki kigyilkolászásoktól én hónapokig konkrétan nem nagyon tudtam működni az ágyban, nyilván nem az esetek 100%-ában, de többnyire nem...


tavaly segítettem neki lakásfelújításban, másfél hónap befeszülés a részéről, mert nem látta tisztán azt, hogy ezek feladatok amiket meg kell tenni és hiába feszülünk be, az nem fogja megoldani a dolgot...nyilván nem kellett volna kitartanom akkor mellette, mert szavakkal tudott megalázni és természetesen a végén (szerinte) ő volt az aki mindent csinált és mekkora menő lett emiatt...nyilván ketten csaináltaunk mindent, de gondolom ez kellett neki az önmagasztaláshoz...

előbb kellett volna otthagynom, de nyilván az ember, ha vannak érzelmei, akkor nem tud egyik percről a másikra dönteni...


hoz családi dolgot a múltjából, az apja egy undorító féreg volt


persze nem azt akarom írni, hogy ő volt teljes mértékben a hibás, nem, természetesen nekem is megvan a magam keresztje, csak engem ez a viselkedési minta így utólag a nárcisztikus-bordeline viselkedésre emlékeztet


de igen...valószínűleg amit ilyen esetben legjobb tenni az az, hogy nagy ívben elkerüljük az ilyen embereket...

2023. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!