Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mindketten meghíztunk, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindketten meghíztunk, én elkezdenék diétázni de a párom nem akar fogyni és azt se szeretné ha én fogynék. Mit csináljak? (Meleg párkapcsolat)

Figyelt kérdés

Mindketten 28 éves férfiak vagyunk, 4 éve vagyunk együtt és 2 éve költöztünk össze. Rengeteget sportoltunk, most is együtt járunk a terembe edzeni. Viszont amióta együtt lakunk evés terén elengedte magát és szépen lassan felszaladtak a kilók. Korábban is nagyobb darab volt, mikor összejöttünk sem volt lapos hasa, de az elmúlt időszakban meghízott ami eddig egyszer zavarta, amikor meghallotta hogy kibeszélik őt és engem, hogy a súlya miatt majd biztos elhagyom. (Ilyen nem is merült fel bennem)

A helyzet viszont az, hogy elkezdtem átvenni az étkezési szokásait az elmúlt egy évben ami miatt 16 kilót szedtem fel és ennek egy nagyobb részét az elmúlt 2-3 hónapban sikerült. Az edzés mellett a közös evések, majd az utána lévő punnyadások is közös programmá váltak, ez a téli, karácsonyi időszak meg egyedül szinte az evésről szólt. Baromi jó éttermekbe voltunk, rengeteget főztünk meg karácsonyi süteményeket ettünk és hát gyorskaják is voltak bőven.

105 kiló vagyok, de a barátom is biztos hízott, szerintem majdnem 15 kilóval több lehet nálam. Nem jönnek fel rám a nadrágok, az ingek és van rengeteg póló ami már gázul néz ki. A kockás hasam helyett már egy rendes pocak van, a mellizmom is megereszkedett és a fenekem is sokkal nagyobb. A báratom régebbi ruhái jók rám, amiket már kihízott....

Karácsony előtt már nem akartam elkezdeni, de januárra terveztem hogy helyre rakom az étkezésem, nincs több szemét kaja és a napokban meg is említettem neki, hogy diétázni fogok de ezen kiborult.

Pár hónappal korábban írtam ki kérdést azzal kapcsolatban, hogyha valaki párkapcsolat alatt engedi el magát annak “kényelmesebb” ha a másik fél is így tesz. A saját hízása nem zavarta (csak egyszer mutatta ki legalábbis) és bár neki az izmos és szálkás testalkat jött be korábban, ahogy rám feljött pár kiló kérdeztem hogy zavarja-e de mondta hogy nem, sőt örül hogy van mit rajtam fogni. Most meg ő kijelentette hogy nem szeretne fogyni mert így jól érzi magát (ez engem egyáltalán nem zavar), de azt se szeretné ha én fogynék, mert tetszem neki így, örül hogy ennyi időt töltünk együtt (gondolom evéssel) és úgy érzi elveszítene, ha én visszafogynék ő meg nem.

Közben meg azért nehéz, mert bár abban nem hiszek hogy elveszítene, mert ez baromság de én meg szívesebben diétáznék közösen vele, mint egyedül úgy hogy nézhetem ahogy eszik.


Esetleg valakinek valami tanács hogy mit lenne érdemes csinálnom?



2023. jan. 6. 17:32
 1/8 Hellmano ***** válasza:
64%
Szerintem meg , amit meghallott múltkor, hogy "biztos elhagyod amiatt stb.", azt most rád vetíti ki, hogy te is hízz nyugodtan és akkor mindketten dagik lesztek és ott lesztek csak egymásnak, mert más nem kíván meg annyira...szerintem ilyen gondolkodásra váltott és így akar megtartani, hogy te is inkább hízz el, mint ő. (nem vagyok meleg csak szerintem van abban valami, amit írok).
2023. jan. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ő ebbe nem szólhat bele, és nagyon károsnak látom amit csinál. Ez nem szeretet.
2023. jan. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nézd a fogyásban elsődlegesen egy dolog számít,az hogy a bevitt kalóriák ne haladják meg az elégetettek számát. 200-250 kalória mínuszban már szépen mehet le a testtömeg. Így először megpróbálhatjátok a mennyiséget csökkenteni. Ugyanúgy eszitek azokat a jó kajákat, megfőzitek együtt, jól érzitek magatokat érted, csak mennyiségileg kevesebbet. Flexibilis diétával tudok olyat aki hónapokig gyorskaján élve is nagyon jó testet hoz (nyilván a fehérje bevitelre odafigyel) mert számolja a kalóriákat, tudja mi fér bele. Nyilván nem eszik rendszeresen hónapokig gyorskajat mert a szervezetét azért szetbaszná, de a fizikuman,az izmain nem látszódna. Szóval ja próbálj a mennyiséggel játszani először.


És amúgy sportoljatok együtt, egyik legjobb program. Barátnővel is az, de a ti esetetekben talán még jobb,mert mindketten srácok vagytok és hasonló az edzésetek gondolom.

2023. jan. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ezt kérdezte.
2023. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Nehéz, és kényes téma ez.

Nem akarom azt mondani, hogy csak és kizárólag egy helyes út létezik, de elmondom, hogy nálunk ez hogy megy. (Igaz, mi heteró pár vagyunk, de szerintem ez lényegtelen a kérdést tekintve.)

Ahogy az egyébként sok boldog párkapcsolatban lenni szokott, mindketten felszedtünk pár kilót. Őt nem zavarja, engem nem zavar. Ettől függetlenül szeretnék egy 15 kilót fogyni, elsősorban egészsgi, és kényelmi okokból. (Amikor összejöttünk, 82 kiló voltam, most 87. 170-es magasság mellé szerintem ez sok.) Ő nem szeretne sportolni. Ezzel nincs is gondom. Úgy vagyok vele, hogy ameddig a vonzalom megvan (bőőőőven jól néz ki így is, 26-os BMI mellett), addig nem zavar. Hogy mi lenne, ha olyan mértékűen meghízna, hogy már zavaró lenne? Mondjuk azért ahhoz még sokat kéne híznia, alapvetően nem a külseje miatt vagyok vele (félreértés ne essék, szerintem gyönyörű), és egyébként sincs bajom a testesebb nőkkel. De megegyeztünk, hogy ha valami zavaró tényező lenne, akkor még azelőtt megbeszéljük, hogy az problémát okozna a kapcsolatunkban. Tudom, hogy nem sértődne meg, ha mondjuk szóvá tenném, ha pl. 30 kilót hízna. Én se sértődnék meg hasonlóért. Sőt, azért sem, ha most szólna érte. Érzelmeken alapul a kapcsolatunk, de ne legyünk álszentek: a vonzalomhoz azért az is hozzá tartozik, hogy egymás testét ne lássuk taszítónak. De inkább az egészség az, ami miatt aggódnánk. Ő ezt meg is mondta nekem, hogy azt sem szeretné, hogy cukorbeteg legyek, és azt sem, hogy az izületeimmel gond legyen. Ebben pedig teljesen igaza van.

Én elkezdtem tenni a túlsúlyom ellen. Ő nem, legalábbis edzeni nem szeretne. Nem látunk ebben smemi problémát. Ha lefogynék annyira, amilyen akkor voltam, amikor összejöttünk, az miért lenne probléma? Hiszen vélhetően akkor is vonzónak tartott.

Annak a ténye pedig, hogy egyikünk edzeni akar, másikunk nem, miért is kéne, hogy probléma legyen? Egy párkapcsolat nem arról szól, hogy onnantól mindent kizárólag együtt lehet csinálni.

Az viszont, hogy kvázi lekorlátoz, és az ellen van, hogy az egészségesebben élj, hadd ne mondjam, önző, és buta hozzáállás. Egy valamire való párkapcsolatban alapvető lenne, hogy jót akarjunk egymásnak. Most ez nyers és durva lesz, de ő nem akar jót neked.

Mondjuk tényleg nem értem, hogy mi a fészkes frászfene zavarja abban, hogy tenni akarsz az egészségedért? Hogy felismerted, hogy rossz irányba haladsz, és szeretnél ugyanolyan lenni, mint régebben? Ez valami hiúsági hiszti? Csak mert az 28 éves korban azért eléggé gáz. Vagy féltékenység? Azt hiszi, hogy majd lelépsz mással? Csak mert ez meg komoly bizalmatlanságra vall, és ahol nincs meg az alapvető bizalom, pláne 4 év után, ott hadd ne mondjam, a kilátások nem jók.

Itt mindenképp őszinte beszélgetésekre, sőt, talán még párterápiára is szükség lehet. Mert az arroganciája, és csökönyössége mellett ez magától nem fog megoldódni.

2023. jan. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg elég kellemetlen és szerintem is meg kéne beszélnetek őszintén, hogy ki mit érez és miért. Amúgy ha lefogynál akkor mondott valamit hogy mit csinálna, vagy ez az elveszít dolog mit jelentene a gyakorlatban? Erre szerintem érdemes lehet rákérdezni, meg mindezt kitárgyalni és meggyőzni az ellenkezőjéről.

Amúgy szexualitás terén ugyan olyan aktív a kapcsolatotok, vagy mióta híztál, hízott volt valami változás? Mert félre ne érts nekem az fura ha valakinek a vékony/izmos testalkat jön be és utána ugyanúgy vagy jobban tetszik neki a meghízott. Az étkezések mekkora szerepet játszanak így a kapcsolatotokban? Az evés után lévő punnyadás alatt mit értesz pontosan?

2023. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sem kéne itt kihangsúlyozni, hogy meleg pár vagytok, van ennek jelentősége?

Egyébként ez egy kényes téma, mert nyilván senki sem szereti, ha a külseje miatt kritizálják, meg én magam sem tartom ezt helyes útnak.

Nálunk is volt hasonló helyzet. Én nő vagyok és a két gyerek, meg a háztartás mellett előfordul, hogy elengedem magam, és feljön 10 kg. A férjem egyébként soha nem szólt emiatt, én magam érzem kellemetlennek, hogy nem jönnek rám a ruháim.

El szoktam határozni időnként, hogy akkor most diétásan főzök, kevesebbet eszem, fogyok. Régen jártam edzeni is, mondjuk 1-2 évig, aztán mindig volt valami ami miatt abbahagytam. Gyerekek, egészségügyi problémák, covid. stb.

De a férjem nem jár el sportolni, azt mondja utálja. Egy időben rá tudtam venni, hogy járjon konditerembe, és pár hét alatt látványos eredményt ért el, nem győztem irigykedni, hogy neki milyen hamar fejlődnek az izmai, én ezért sokkal többet dolgozom. De aztán abbahagyta, mondván, hogy nem szeret járni, drága stb. Éjszaka kimegy és keresi a hűtőben, hogy éjfélkor mit lehet enni, ha mondom, hogy szerintem nem kéne, megsértődik.

Nem volt rajta sem sok felesleg amúgy olyan 10-15 kg. De mondta, hogy itt fáj, ott fáj, magas a vérnyomása, stb. Orvoshoz persze nem ment el.

Aztán tavaly felújítottunk, és elhúzódott. Kb 3 hónapig nem volt konyha, rendeltünk kaját. Volt ebédre egy adag, és ennyi. Vacsorára meg egyél szendvicset. Látványosan lefogytunk mind a ketten, és minden egészségügyi panasza megszűnt! Vérnyomása is visszaállt a normálisra.

Szóval szerintem azt kell vele megértetni, hogy ez nem hiúsági kérdés, hanem az ember egészsége megköveteli. Ki főz, ki oldja meg nálatok az étkezést? Rendeljetek diétás kaját, ne legyen annyi minden a hűtőben.

Nálunk sajnos a gyerekek miatt muszáj sokat és hízlaló kaját főznöm, mert mindkettő a súlytáblázatok szerint alultáplált, így aztán elég nehéz fogyni, ha direkt olyat főzök, ami finom és hízlal. De ha csak én lennék meg a férjem, nem lenne olyan nehéz.

2023. jan. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést akár én is kiírhattam volna 2 hete. Detto ugyanez a szituáció nálunk is (meleg pár). Az enyém se akarja, hogy fogyjak, merthogy így jobban festek, én viszont nem érzem magam jól a bőrömben. Én elkezdtem minden ellenére 2 hete egy ketogén diétát és mikor a párom látta milyen gyors ütemben fogyok elkezdett valami lunáris vagy milyen diétát teljesen saját magától. Én lepődtem meg a legjobban, mert eddig az isten se vette rá, hogy fogyjon. 170 centire a 120 kiló rengeteg, úgyhogy van miből fogynia. Bsszál rá, kezdj el magaddal törődni, hátha a pasidra is átragad.
2023. jan. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!