Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az ilyen ember nem is akar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az ilyen ember nem is akar változtatni?

Figyelt kérdés

Barátnőm tudja magáról, hogy hízékony. Bő 1 éve jöttünk össze, azóta majdnem 20 kilót hízott. Folyamatosan mondogatja, hogy fogyni akar, hogy nem tetszik magának, ennek ellenére nem veti meg a gyorskaját, és átlagos étkezés mellett 0 sporttal egy nap simán lecsúszik 3-4-5 pohár cukros üdítő + esti nassolás, napközbeni csokievés.

Ha ennyire nem figyel oda minimálisan sem, akkor csak mondogatja, hogy változtatni akar? Vagy ennyire képtelen ezeknek ellenállni?


2023. jan. 19. 07:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
94%

Akit zavar a súlya mindegy, hogy vékony vagy kövér az tesz is érte és nem kell noszogatni.

Tudomásul veszi, hogy az egészsége forog kockán, p az anyagiak is játszik szerepet ebben.

Olyan nincs, hogy tudja, hogy túlsúlyos, zavarja de mégis eszik főleg olyan kaját, ami még jobban hizlal.

Létezik olyasmi, hogy sokszor próbálkozott a múltban és nem járt sikerrel, de akkor szintén nem tartotta be, nem sportolt, vagy netán valami szervi betegsége van, ami miatt nehezen ment.

Kudarcként könyvelte el és nem foglalkozik vele többet.

Nem tudom ez az első ilyen nála, de ha az, akkor inkább csak beszél, mint cselekszik.

2023. jan. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
81%
Én stresszevő voltam, úgy vezettem le a feszültséget. Ahogy megszűnt az a kapcsolat, vissza is fogytam.
2023. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
35%
10 ez se igaz.
2023. jan. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

"Olyan nincs, hogy tudja, hogy túlsúlyos, zavarja de mégis eszik főleg olyan kaját, ami még jobban hizlal."


Dehogynem van. Alkoholistát is ismertem, aki józanon tudta, hogy ez rossz, le akart állni, de a függés attól függés, hogy nem elég akarni, nincs kontrollod.


A legkárosabb dolog ezt a "nem akarod eléggé" dolgot beszopni, akármiről van szó.

2023. jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanolyan psziches eredetu, ha unalombol, stresszbol zabalsz egesz nap. Nekem semmifele gondom nincs a sulyommal, se fogyni nem akarok, se hizni es nem vagyok nasifuggo sem, szimplan voltak olyan idoszakok, amikor azt vettem eszre, hogy egesz nap mindig kajalnom kellett valamit, ilyenkor mindig vettem 3-4 kulonbozo nasit, hogy legyen itthon es altalaban el is fogytak 2 napon belul. Aztan megszunt a semmibol a dolog, most epp honapok ota eszembe sem jut, hogy a foetkezeseken kivul egyek barmit is.

Lehet stressz volt, az elozo munkahelyemet nem szerettem tulsagosan, bar tudatosan nem ereztem magamat stresszesnek egyaltalan, inkabb elegedetlennek, de voltak pozitivumai a helynek, szoval soha nem ilyen “gyulolom ezt a szart” erzessel jartam be, de miota valtottam, azert jobb :D

2023. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%
Valószínűleg érzi, hogy kellene változtatni, csak ez nem megy egyről a kettőre. Nem áll még készen a változásra, ami érthető, ha belegondolunk abba, hogy mennyi szégyen és megaláztatás éri a kövér embereket. Kell neki egy biztonságos, támogató közeg, ahol el tud kezdeni sportolni, anélkül, hogy megszólnák, b@szogatnák, forgatnák a szemüket, vagy megszégyenítéssel próbálnák motiválni (klasszikus edzőtermek kizárva). Meg kell szeretnie fokozatosan az egészséges kajákat, úgy, hogy beépíti a mostani "étrendjébe", nem pedig lecseréli rá (a teljes csere nagyon drasztikus változás, a legtöbbeknek, főleg az érzelmi evőknek ez nem fenntartható, vagy csak nagyon nagy kínok árán), ami szintén egy hosszú folyamat. Fontos, hogy az egészséges kajákhoz is tudjon pozitív élményt kapcsolni, mert akkor fogja akarni magától is azt enni később. Így a mentális egészsége sem fog károkat szenvedni, miközben évek alatt egy egészségesebb testbe fog kerülni.
2023. jan. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%

Engem mindig meglep, mennyi butaságot tudnak az emberek összehordani ezzel a függőséggel kapcsolatban. Aki azt állítja, az egészsége miatt aggódik, nem akarja megérteni, csak jólesik azt hinni, hogy én azért vagyok sovány, mert rohadt nagy akaraterőm van.


Nyilván egy heroinfüggőségről menő filmeket lehet csinálni, kajafüggésen csak nevetni lehet, hisz dagadt lesz tőle az ember. Na meg ha nem akarok inni vagy drogozni, szimplán nem fogom csinálni. Enni meg mindenkinek enni kell, alapszükséglet, és ha én megállom, hogy ne egyek pukkanásig, más miért nem képes?


Aztán majd elkezdek egy másik kérdés alatt nyafizni, hogy az emberek milyen rosszak, senkiben semmi empátia (velem az élen).

2023. jan. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
65%
Az érzelmi evés még gyerekkorban alakul ki, akkor még azért nehéz lenne italba meg drogokba menekülni. És igen, a kajálás meg a testmozgás nagyon nem csak az akaraterőn múlik ám. Ha engem a szüleim gyerekkoromban gyorskajával meg édességekkel tömtek, akkor nekem az az étel lesz ismerős és biztonságos, azt fogom sokat enni. Ezekről olvasni kell, meg kell érteni,hogy mi miért alakult ki, ahhoz, hogy vlátoztatni tudjunk rajta.A barátnődet is elsősorban erre kellene ösztönözni, hogy tájékozódjon erről, mert akkor magával is megértőbb tud majd lenni. Na meg az sem akaraterő kérdése, hogy havi 200 ezres fizetésből belefér-e nekem a füstölt lazac meg a vörösáfonya, meg a 20ezer Ft-os táplálék kiegészítő.
2023. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
78%

Már leírtam az oldalon, mert engem zavart, hogy miért kell addig ennem, míg van itthon? Másoknak miért elég 1 szendvics, nekem miért kell 4-5? Miért a kaja az első, amire gondolok, mikor felkelek?


Nagyon sok mindent hittem, hogy ez az ok, ez a gyökere a dolognak, de a végén az volt, hogy nem akartam szexuálisan vonzó lenni. Ami, ha valaki beleveti magát a témába, lehet az anorexiára is indok. Nem mindig mindennek és mindenkinek ugyanaz az oka valamire, és nem is ugyanaz az eredmény.


Pszichológushoz is jártam, és bár sokat segített, erre az okra magamtól jöttem rá.

2023. jan. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!