Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire vagytok képesek elosztani a párotokkal a döntéseiteket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy papíron 50-50-nek kéne lenni a döntéseknek egy párkapcsolatban, de szerintem ez nagyon kevés helyen van így. Nálunk is általában a párom feldob valamit, és egyet kell értenem vele. Sokszor érzem úgy, hogy sok dologban ő dönt és el akar nyomni, még ha csak akaratlanul is.

Alapból nehezen döntök, eddig ez nem zavarta, de már kezdi az egész életemen átvenni az irányítást. Össze szeretne költözni, én még nem, hiszen most kezdem el a munkámat csak. Ezt is nehéz volt megértenie, hogy most nem fogunk még összeköltözni, de elfogadta. De aztán azóta állandóan a házzal van, hogy itt- meg ott veszünk majd házat, de nem kell igazából úgysem sokáig bejárnom dolgozni, mert jövök haza GYES-re. És nem. Figyelembe sem veszi, hogy én még nem szeretnék gyereket egy ideig, hogy nem szeretnék házat venni sem, hiszen még együtt sem laktunk.

El szeretne jegyezni is már egy ideje, de én tartom azt az elvemet, hogy amíg nem éltem valakivel együtt, /albérletben/ addig nem tudom, milyen, és addig nem mondok senkinek igent. Nyilván, hiszen lakva ismeri meg az ember a másikat. Azonban ezt is szinte napi szinten felhozza, hogy ő el akar jegyezni, és egyszerűen nem fogadja el a döntésemet.

Igazából amúgy csak jól esett kicsit kiírni magamból ezeket. Nálatok felesben van a döntéshozatal?


2023. jan. 22. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Nem szoktam merni, de alapvetoen a legtobb dologban egyetertunk, legalabbis az ilyen fontosakban mindenkepp. Az meg asszem krva mindegy, melyikunk dont gyakrabban, ha a csipsz izek kozul akarunk valasztani a boltban.

A te parod egy ket labon jaro red flag konkretan.

2023. jan. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20%
Nem illetek össze és már most kijött. Röviden ennyi. Mondjuk a te fajtádnak kell a noszogatás mert magadtól képtelen lennél komolyabb döntéseket meghozni időben. Neki engednie kellene, neked meg kicsit fejleszteni magad ilyen téren.
2023. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem is 50:50,de akkor 40:60,60:40.


Egyébként ha te döntésképtelen vagy sok téren lehet azt hiszi ebben is az vagy, bár inkább arra tippelek, hogy manipulálni akar, hiszen lehet(ett) a kapcsolat elején.

Semmiképp ne engedj neki és ha nem érti tedd lapátra.

2023. jan. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23%

Nálunk az a természetes, hogy a mindkettőnket érintő döntésekben vagy bármilyen nagyobb dologban közösen döntünk. Nem úgy 50-50, hogy egyszer ő dönt, egyszer én, hanem közösen megbeszéljük, mindketten elmondjuk a véleményünket, szempontjainak és keresünk olyan megoldást, ami mindkettőnknek megfelelő. Persze néha van, hogy valakinek kicsit engednie kell, de sosem úgy, hogy az ő véleménye nem számít és teljesen fel kell adnia az elképzeléseit, ráadásul nem egyoldalú a dolog.

Nálatok az a probléma, hogy őt láthatólag nem különösebben érdekli, hogy te mit akarsz és hiába indoklod meg, nem veszi figyelembe, ugyanúgy mondja tovább azt, amit ő szeretne. És nagyon komoly dolgokban is. Állj ki magadért jobban, azért van mindig az, amit ő akar, mert hagyod magad.

Eléggé mást akartok és nagyon úgy tűnik, hogy nem is találtok olyan megoldást, ami mindkettőtöknek jó lenne, mert ő ragaszkodik ahhoz, hogy minél előbb szeretne mindent, te meg még egy darabig biztos nem. Csak ez őt nem érdekli. Elég sok intő jel van, hogy ebből nem lesz egy jó és működőképes kapcsolat. Ha ennek ellenére vele akarsz maradni, legalább annyit tegyél meg a saját érdekedben, hogy ami fontos neked, azért állj ki és ne hagyd rá a dolgokat.

2023. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad ezekben a döntésekben, mert jól látod, ő akar az életeden dönteni, és ez csak rosszabb lesz. Azt is meg mondja majd kivel barátkozhatsz, kivel hova mehetsz és mikor.
2023. jan. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!