Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sértődősnek állít be mindenkin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sértődősnek állít be mindenkinek, pedig teljesen másról van szó?

Figyelt kérdés

Jó ideje feltűnt már, hogy hisztisnek és sértődősnek állít be a barátom. A helyzet az, hogy van amikor felemeli a hangját, vagy impulzusosabban veszi ha félre értek valamit, nem úgy hallom ahogy szeretné, ilyenek. Ilyenkor legtöbbször csendben maradok és várom hogy rendes hangnembe álljon vissza.

Sajnos egész életemben balhés, veszekedős közegben nőttem/éltem, és egyszerűen nem bírom máshogy kezelni, leblokkolok és csend.

Próbáltam már többször is beszélni vele erről, de ezt meg mintha ő nem akarná értelmezni... Szerinte túlérzékeny mimóza vagyok aki duzzogva besértődik. Elég nehezen viselem már ezt a jelzőt, pláne hogy többször is meg akartam beszélni vele.

Mit tehetnék hogy ne rombolja az önbizalmam ez az egész? Vagy hogy mondjam el neki hatásosabban?

Félek hogy ha összeköltözünk se lesz jobb.



#verbális önvédelem
2023. jan. 30. 02:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%

"Sajnos egész életemben balhés, veszekedős közegben nőttem/éltem"

Ezért egy ilyen embert választottál társadnak.

Aki ráadásul még lekezelő is veled szemben.


"Félek hogy ha összeköltözünk se lesz jobb."

Összeköltözni? Ezzel? Akivel alapjaiban nem működik egy párkapcsolat? Itt nem az összeköltözésen kellene gondolkodnod, hanem azon, hogy ma dobd ki, vagy megvárd vele a holnapot?

2023. jan. 30. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

Ezt nem fogod tudni megértetni vele! Velem ezt a volt férjem évekig eljátszotta, aztán, amikor már átláttam a helyzetet, beadtam a keresetet. Nem bántam meg!


Én tényleg azt tanácsolom, hogy még véletlenül se költözz össze vele!!

2023. jan. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
90%

"Sajnos egész életemben balhés, veszekedős közegben nőttem/éltem"

Ezt a mintát hoztad és most újra ott vagy, ahol ismerős a közeg, ahogy megszoktad. De attól, hogy ismerős nem biztos, hogy jó ez így, sőt kifejezetten káros ebben az esetben.


"Félek hogy ha összeköltözünk se lesz jobb."

Nem választhatjuk meg hová születünk, ahogy a szüleinket sem. De azt, hogy milyen társunk lesz azt igen.

2023. jan. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
84%

Mennyire meglepő hogy ismét a látott mintát követi az aki mérgező légkörben nőtt fel. 🤷 Hogy mit csinálj? Dobd ki a francba és valaki olyannal kezdj párkapcsolatba aki nem kiabál veled és nem mérgez. Csak gondolom neked ez a minta ezt hoztad otthonról ezt szereted.

Így a kérdésed is értelmetlen. Szóval sok boldogságot.

2023. jan. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Te neked mi jó van abban, hogy az egyik veszekedős közegből a másikba landoltál? A "drága" párod magasról tesz a véleményedre és érzéseidre.

"Szerinte túlérzékeny mimóza vagyok aki duzzogva besértődik. Elég nehezen viselem már ezt a jelzőt, pláne hogy többször is meg akartam beszélni vele."

Mire vársz még? Hogy eltaposson lelkiekben, akár fizikailag is?

Egyébként tényleg mimoza vagy, mert toporogsz egy helyen miközben ki kéne rakni a szűrét minél előbb...

2023. jan. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%
Most fog az jönni, hogy "de hát nagyon szeretem", meg az, hogy "amikor éppen nem becsmérel, akkor annyira nagyon szeret"...
2023. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
A te önbizalamd rombolja, de hát ő a nyomi. Egy hülye, aki idegbeteg is, és meg se lehet beszélni vele, hogy hülye, és hogy te hogyan működsz. Ezek után őt kéne lenézned, nem magadat.
2023. jan. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%

"Mit tehetnék hogy ne rombolja az önbizalmam ez az egész? Vagy hogy mondjam el neki hatásosabban?"


Tudod van az a mondás, "Aki nyavalyog, de nem változtat, annak még nem fáj eléggé!”


Csak nehogy majd egy másik pici emberke is m

2023. jan. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

#8

Elküldtem véletlenül


*Csak nehogy majd egy másik pici emberke is azért sínyli meg, mert egy mérgező kapcsolatba születik....

2023. jan. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Jézusom, honnan veszitek hogy direkt vagyok ilyen kapcsolatba, mert nekem ez a "megszokott minta" vagy ez a jó tudat alatt ? Pontosan ezért kerültem mindig is az ilyeneket, minek sanyargassam magam felnőttként is idegbajosokkal.

Azelőtt sosem volt ilyen velem, ezt kb az utóbbi fél évben kezdte játszani.

Nyilván megfontoltam már a szakítást, csak próbáltam volna még előbb rendesen lekommunikálni mi a helyzet egyébként, miért viselkedik így a semmiből.

2023. jan. 30. 10:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!