Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sértődősnek állít be mindenkin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sértődősnek állít be mindenkinek, pedig teljesen másról van szó?

Figyelt kérdés

Jó ideje feltűnt már, hogy hisztisnek és sértődősnek állít be a barátom. A helyzet az, hogy van amikor felemeli a hangját, vagy impulzusosabban veszi ha félre értek valamit, nem úgy hallom ahogy szeretné, ilyenek. Ilyenkor legtöbbször csendben maradok és várom hogy rendes hangnembe álljon vissza.

Sajnos egész életemben balhés, veszekedős közegben nőttem/éltem, és egyszerűen nem bírom máshogy kezelni, leblokkolok és csend.

Próbáltam már többször is beszélni vele erről, de ezt meg mintha ő nem akarná értelmezni... Szerinte túlérzékeny mimóza vagyok aki duzzogva besértődik. Elég nehezen viselem már ezt a jelzőt, pláne hogy többször is meg akartam beszélni vele.

Mit tehetnék hogy ne rombolja az önbizalmam ez az egész? Vagy hogy mondjam el neki hatásosabban?

Félek hogy ha összeköltözünk se lesz jobb.



#verbális önvédelem
2023. jan. 30. 02:46
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%

Én sem vagyok annak a híve hogy itt az emberek 90% azzal dobálózik hogy dobd ki - oké hozzá kell tenni hogy elég szélsőséges esetek szoktak itt feljönni a gyakori, ahol tényleg nincs más megoldás kb - De előbb is írtad hogy próbáltál már beszélni vele.

Ilyen esetekben pedig a kommunikáció a kulcs és hogyha ő ezt nem képes megérteni akkor nem nagyon tudsz már te mit csinálni. Nyilván magadba kell nézned hogy te mennyire vagy hibás ebben a helyzetben De ha ő nem hajlandó változtatni akkor nem nagyon marad Más lehetőség csak hogy ha szakítasz és keresel egy olyat aki megbecsül meg megérti a problémád, vagy tűröd hogy ilyen tiszteletlenül bánik veled ez az ember.

2023. jan. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
66%
Na na emberek ne menjünk bele az "áldozat" hibáztatásba. Adott egy szituáció. A kérdező partnere felemeli a hangját, mikor a kerdező nem ért meg valamit. Erre a kérdező inkább csendben marad, hogy a párja is lehiggadjon és nyugodt hangnembe folytathassák. Aztán ahelyett, hogy nyugodtan elmagyarázná pl "szívem én ezt úgy értem, hogy...", még a kérdezőt jelzőkkel illeti. Holott neki nem kellett volna felemelni a hangját elsősorban. De mikor a kérdező csendben meg szeretné várni, hogy a párja is lenyugodjon, az úgy tűnik ebben az esetben csak olaj a tűzre. Mivel ettől csak még idegesebb lesz a kerdező párja. Ez nem sértődés, joga van a kérdezőnek hozzá, hogy "szünetet" kérjen. Úgy kellene működnie a dolognak, hogyha a kérdező csendben marad. A párja érzékeli, hogy "hoppá, miért is emeltem fel a hangom, mikor csak a szerelmem nem ért valamit. Akár el is magyarázhatnám neki, ahelyett, hogy jelzőket aggatnék rá." Beismerni, hogy ő kezdte az egész konfliktust azzal, hogy felemelte a hangjat, de persze könnyebb címkézgetni "sértődős", ahelyett, hogy magába nézne az illető.
2023. jan. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
44%

#21 "itt az emberek 90% azzal dobálózik hogy dobd ki"

Ezzel kapcsolatban én annyit jegyeznék meg, hogy általában pont azok akarják kidobni a másikat, ahol még simán menthető lenne egy kapcsolat, és nem csak ideig-óráig; és azok kardoskodnak a "megjavítás" mellett, akiknél már végképp nincs mit javítani.

Oké, tegyük fel, hogy kibékülnek. Adott két teljesen eltérő érzelmi beállítottságú ember. A kérdező egy nagyon érzelmes, törődő, és törődésre vágyó személy. A pasi meg totálisan az ellentéte, ráadásul nem is képes elfogadni a kérdezőt olyannak, amilyen. Hiába simítják el az ellentétet látszólag, hiába kötnek kompromisszumot, ez egy olyan ellentét, ami hosszabb távon nem feloldható. Kicsit olyan ez, mint amikor az egyik fél mindenképp akar 2-3 gyereket, a másik meg hallani sem akar még egyről sem. Lehet kompromisszumos megoldást kötni, de az egyik félnek sem lesz jó. Lehet, hogy elérhető, hogy valamelyik fél engedjen, de az neki viszont nagyon rossz lesz. Vannak olyan helyzetek, amikor tényleg jobb különválni. Így lesz esélye mindkettejüknek a számukra megfelelő társat megtalálni.

2023. jan. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
35%

"A kérdező egy nagyon érzelmes, törődő, és törődésre vágyó személy. A pasi meg totálisan az ellentéte"

Vagy fordítva. A pasi egy nagyon érzelmes, törődő, és törődésre vágyó személy. A kérdező meg totálisan az ellentéte, mert semmit sem tolerál a párjától, hanem nekiáll csenddel verni.

2023. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
46%
Én szívesen járnék veled, vagy legalábbis szívesen megismernélek.
2023. jan. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
0%

""nekiáll csenddel verni."

A csenddel verés egy büntető magatartásforma.


Az adott személy direkt nem veszi fel a telefont, eltűnik napokra akár, nem reagál, nem válaszol, nem elérhető, nem szól hozzád. Egyrészt, hogy ő irányítson, másrészt, hogy ezáltal felsőbbrendűnek érezze magát, hogy a másikat ezzel is tudat alatt büntesse, hogy az jutalomnak érezze, amikor ő végre rendelkezésre áll.


Itt nem ez történt. A kérdező valamit nem értett, a párja meg elkezdett hepciáskodni, ahelyett, hogy nyugodtan elmagyarázta volna. Erre a kérdező úgy döntött csendben marad, ahogy fentebb is írja "felemeli a hangját és sértődősnek állít be, csak mert inkább megvárom hogy leálljon, nem állok bele felesleges köröket futni mert minek." Ebbe igaza van. Ott hepciáskodnak vele, akkor hogyan lehetne megbeszélni a dolgokat? Azzal a szándékkal marad csendben, hogy eredményesebb legyen a kommunikáció, hogyha a partnere lenyugszik. Annak sem lenne semmi értelme szó szót követ.

De úgy tűnik, hogy nem válik be, mert a párja még idegesebb lett meg még sértegeti is. Holott különbséget kellene tenni, hogy valóban megsértődött vagy csak magát "védi" a csenddel, és nem bünteti a másikat, mint a csenddel verésnél. Felesleges konfliktusokba nincs értelme belebonyolódni. Nem működik jól a kommunikáció. Higgadt fejjel kellene lekomunikálni a dolgokat, nem felemelni a hangját, ha valamit nem ért.

2023. jan. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Leulsz vele beszélgetni, hogy mi a gond és ha nem változik meg, akkor szakíts.
2023. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
52%
Átéltem olyan szituációt, ahol az én hangom 1 % felemelése már ítélkezés lavinát indított el, miszerint minősíthetetlenül felemeltem a hangom, én a kis alattvalója akinek nem szabad semmit. Ő meg nyugodtan csapkodhatott, rángathatott, rángatózhatott, sziszeghetett, szidhatott idegesen, vádaskodhatott minősíthetetlenül(látszólag brutál sunyi módon higgadtan) és csenddel verhetett napokig. Azt simán letagadta. Úgyhogy nekem alapból gyanús az aki ezt ennyire ki akarja zárni. De lehet hogy a kérdező más.
2023. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
0%

"Úgyhogy nekem alapból gyanús az aki ezt ennyire ki akarja zárni. De lehet hogy a kérdező más."

#28

Én is átéltem már silent treatment szituációt.

(#26)

Azok alapján, amit a kérdező leírt nem gondolom, hogy csenddel verésről volna szó.

Nem tudjuk pontosan hogyan zajlott le a szituáció, csupán a kerdésben leírtakra támaszkodhatunk. Nem voltunk ott, nem láttuk a saját szemünkkel.

Nekem az jött le személyszerint, hogy a kérdező azért maradt csendben, mert nem akart felesleges konfliktusba bonyolódani. Mondjuk annyit jelezhetett volna, az tényleg nem megerőltető, hogy "figyelj látom feszült, ingerült vagy, beszéljük meg később ezt a dolgot." És ezek után csendben van a kérdező is és a párja. Ha pedig át gondolták a dolgokat, akkor később nyugodt állapotban tisztázzák. De mondom nem tudjuk ez a konfliktus hogyan zajlott, lehet mondta a kerdező ezt, lehet nem, mielőtt csendbe maradt.

A másik dolog, hogyha huzamosabb időn keresztül ilyen konfliktusok vannak, hogy a kérdező nem ért valamit, a párja meg indulatos, felemeli a hangját, akkor az igencsak megterhelő lehet. Így inkább a kerdező csendben marad, hogy ne legyen még több konfliktus, inkább tűr.

Nekem ezek jöttek le.

De persze megértelek téged is, amit írtál.

A csenddel verés kegyetlen tud lenni. Amelyik kapcsolatban jelen van, jobb megszakítani, mert az egy mérgező kapcsolat.

2023. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!