Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak engem zavar, ha egy kapcsolatban a másik fél folyton engem traktál a problémáival?

Figyelt kérdés

A kérdésem szinte teljesen elméleti, nincs konkrét probléma, de mostanában elgondolkoztam..


Az exemmel a kapcsolatunk jó részét az tette ki, hogy az ő problémáival kellett foglalkozni amiket rendszeresen magának okozott..

Őt meg akarják verni, ezért nem jön elém (mindig okkal), neki nincs pénze, nem talál munkát siessek, hogy tudjon az én telefonomra 30 ezres számlát csinálni (persze, ha mindig kirugatta magát), ő már megint elhagyott valamit, aztán újra össze veszett valakivel, stb stb.. de ha épp semmi nem történt akkor neki a foga fáj állandóan, siessek a gyógyszerrel, vagy aztán pánik rohama volt..

Lényegtelen, csak hogy értsétek, hogy állandó jelleggel a problémái...

Most meg ha bele gondolok, hogy egy férfi így traktáljon rosszul leszek a gondolattól...

Vagy velem van a baj és én találok ki mindent , hogy milyen bajaim lehetnek még az exemmel?

Nálatok, hogy mennek ezek?



És kérlek ne forgassátok ki a szavaim ez nem arról szól, hogy nem bírnám ha valaki elmeséli, hogy rossz napja volt, sőt... Én aztán tényleg mindenki baját meghallgatom.

Csak ahogy elvárta, hogyha neki baja van én azt teljesen magaménak érezzem..


Mindegy remélem lesz azért valaki aki érti.


2023. febr. 17. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy normális kapcsolatban nincsenek ilyen jellegű dolgok. Nem mindenki egy balhés ingyenélő, legközelebb ne ilyet válassz.

Persze, az is része egy kapcsolatnak, hogy meghallgatjuk egymás problémáit, de nem ez teszi ki a nagy részét és főleg nem csak az egyik fél bajai vannak középpontban. Egyenlőnek kéne lennie. Neki is pont ugyanúgy meg kéne hallgatnia, hogy ha rossz napod volt, bunkó volt egy kollégád, összevesztél anyukáddal, akármi. De megint hangsúlyozom, ez nem állandó jelleggel, az nem nem normális, hogy valakinek folyamatosan minden baja van és minden erről szól.

2023. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Nem mindenki egy balhés ingyenélő"


Na igen, itt a lényeg. Igazad van teljesen. Legközelebb normálisat kell választani..

2023. febr. 17. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez ritka suttyó alak lehetett.:D


Deee van pánikrohamos ismerősöm és hát.. szorong mint az állat, persze meg is magyarázza mindig, hog ymiért olyan amilyen stb....

Az ilyennek pszichológus kell. Nem szabad engedni, hogy a pszichés problémáit a környezetén próbálja meg vízfelszín fölött tartani.

2023. febr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a te exed valóban egy erxtrém kretŕn eset. Nem mindenki ilyen.


Ugyanakkor az is igaz, hogy egy idő utan nagyon fárasztó és lelkileg megterhelő ha valaki folyton panaszkodik és a bajáról mesél. És igen vannak esetek amikor lehet, hogy egy pszichológus jót tehet.


Példa: nem akarok a részletekbe menni, volt egy külföldi utam ami életem legjobb, legszebb pár hete volt. Amikor hazaértem nagyon-nagyon megviselt, kicsit ilyen gyászra hajazó túneteim voltak. Hónapokig ha csak eszembe jutott valami az útról, egy emlék, egy fotó rögtön el tudtam sírni. Szóval a lényeg, hogy lelkileg nagyon megterhelő volt ebből a szempontból az azt követő x hónap. És egy idő után volt olyan barátom (az egyik legközelebbi) aki mondta, hogy ő már nem tud ezzel mit kezdeni. Amúgy nem panaszkodtam neki nonstop csak valahogy mindig feljött nekem egy emlék és megemlítettem.


De legszívesebben mindig minden barátomnak kiöntöttem volna a szívem, de éreztem, hogy egyszerűen nem terheltek mindig mindenkit ezzel. Pedig csak arra volt szükségem, hogy kibeszéljem magamból. De pl erre is jó lehet szakember. Csak sajnos a legtöbben nem ismerik be/szégyellik, pedig semmi gáz nincs benne.

2023. febr. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!