Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csendes nőként miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csendes nőként miért nem tisztelnek a férfiak egy idő után? Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Már nem az első kapcsolatomban tapasztalom ezt.

Én egy nagyon érzékeny, kedves és csendes nő vagyok, ilyen a jellemem. Nem hangoskodok, kissé introvertált vagyok, nagy társaságban nem érzem jól magam, de kb 4-es baráti körben jól elvagyok. Ha megszeretek valakit, ő lesz az első számomra, mindenben számíthat rám és támogatom, gondoskodom róla, jókat főzök, ha beteg veszek neki gyógyszert vagy amiket szeret. Persze megpróbálok nem szolga lenni, ha pl vállalom a főzést, akkor ő mosogasson, együtt takaritsunk. Szeretek csak otthon lenni, olvasni, állatkáimmal lenni, de kirándulni is. Emberek között nagYon hamar lemerülök, ilyenkor kérem a párom hogy távozzunk vagy lelépek egyedül ha tudok. Rosszul tudnak esni az apró dolgok, csúnya viccelődések és elég hamar sírok, ha úgy érzem megbántottak. Megijedek a hirtelen hangos zajoktól( gyerekkoromban sokat kiabált rám anyám és bennem van egy ilyen)

Nehezen hozok döntéseket, szeretem kikérni a pàrom véleményét, ha ő szervez programot, ő irànyít, szeretem érezni a férfias biztonságot mellette.

Úgy érzékelem, hogy néha ezek miatt lenéz, persze ha felhozom akkor tagadja. Sokszor mond olyat ràm, hogy félénk nyúl vagyok, remegő virágszál, kis gyámoltalan.

Pedig amúgy egyedül is tök jól elvagyok, ügyeket intézek, szeretek vezetni, egyedül is beülök moziba, étterembe, szakmákat tanulok, vállalkozást nyitok. Valamiért vele meg elengedem magam…

Egyébként az elején folyton hangoztatta, hogy végre egy rendes làny, amilyet keresett… aki nem harsány felvágós, hogy mennyire szereti a személyem… most meg mintha zavarná és nem tudom mire vélni. 6 éve vagyunk együtt és esküvőt tervezünk.

Mit gondoltok ? Az ilyen nőket mindig megunják? 26n


2023. márc. 10. 07:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem hallgass a párodra, nem akar rosszat azzal, amiket mond. Figyeld az ő stílusát, és vegyél át tőle pár dolgot. A mai világ tényleg olyan, hogy nem érdemes úgy viselkedned, ahogyan az alaptermészeted adja. Kell egy csepp határozottság, önbizalom. Sportolj valamit, az is segít ezt erősíteni.
2023. márc. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%
Miért tervezel esküvőt valakivel aki nem tisztel?
2023. márc. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%

Határozottság és önbigalom van benned, legalábbis annyi biztosan, amennyi a mindennapi élethez kell, nem vagy egy elveszett ember. Az meg teljesen érthetó, hogy a párod előtt önmagad vagy, megnyílsz, előjönnek ezek a tulajdonságok. Szerintem teljesen normális, hogy a párunknak egy érzékenyebb arcunkat mutatjuk, nyilván ihénye van az embernek megléni a mély érzéseket, és egt általában szeretjük egy olyan ember előtt megélni, akiben megbízunk. Ebben az ég világon semmi fura nincsen, sőt ez ideális esetben így is működik egy párkapcsolatban mindkét fél részéről.

Nálatok egyszerűen annyiról van szó, hogy a párod nem képes, és szerintem nem is próbál belehelyezkedni a te nézőpontodba, nem tud veled empatikus lenni, nem tudja elismerni az érzéseidet. Ez hosszú távon nagyon meg fogja mérgezni a kapcsolatotokat, mert te mindig azt fogod érezni, hogy nem vagy megértve, és hogy a legsebezhetóbb oldalad valami olyan, amit le kell tagadod. Az a helyzet, hogy a párodnak fogalma sincs, hogy hogy kezelje az érzéseidet. És nem, nem az érzéseidben van a hiba, hanem a párodban, aki 6 év alatt nem volt képes a nézőpontodat magáévá tenni, aki nem volt képes a te érzelmi világodat megérteni.

Szerintem a házasság sem fog ezen javítani.

2023. márc. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
A leírásod alapján nem az a baj veled, hogy csendes vagy, hanem hogy folyton hisztizel és nyafogsz.
2023. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%

Nem mèrleg esetleg a horoszkópod? Totál engem írtál le.

6 èv után a párod mutathatna egy kicsivel több empátiát.

Mi is járunk társaságba, de tudja hogy feszengek, kellemetlenül èrzem magam. Ilyenkor ha nem tud vègig velem lenni, akkor olyan embereket keres, akikkel tudja hogy megtalálom a közös hangot.

Èn is teljesen önálló vagyok az èletben, annyi hogy nem bírom a tömeget, ha olyan emberek társaságában vagyok akiket nem ismerek. Azt tudja hogy döntèskèptelen vagyok, mire mindent mèrlegelek, benne addigra 100x megfogalmazodik a jövő èvi kèrdèsekre is a válasz. Ezt is elfogadja, ès szokta mondani ha elakadok csörögjek, ès átbeszèljük.

Sose szól le ezek miatt.

2023. márc. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem egy idő után mindent megunnak, mindegy hogy milyen vagy. A nagypofájú dominánst is, ami először tetszett nekik, meg az alárendeltet is, a mimózalelkűt is. 6 éve vagytok együtt persze, hogy már un mindent.
2023. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Azt gondolom, hogy hozzá fogsz menni, és majd nagyon megbánod, mégis vele maradsz.
2023. márc. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Hosszútávon, egy idő után idegesítő lehetsz és fárasztó, és igen ez valahol hisztinek is látszik.


És sok türelem kell hozzád ami egy idő után elfogy.


Hogy tudtad megállni eddig a helyed az életben?


Gondolom a szülők segítettek mindenben...


De igen te az a fajta vagy ahogy #7 is írja, hogy hozzá fogsz menni aztán szívás lesz.

2023. márc. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

Nézd, én a saját szemszögemből nézve soha nem kezdenék gyámoltalan lánnyal, aki programokon kér, hogy menjünk haza, nehezen dönt, apróságokon sír, igényli az irányítást, stb, mert én öt perc után besokallnék ettől.

DE a barátod így jött össze veled, állítása szerint be is jön neki ez a típus, így egyáltalán nem fair, hogy ezek miatt mégis tiszteletlenül bánik veled. Ez jobb szerintem sajnos nem lesz.

2023. márc. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

5- uristen, en is erre gondoltam, mert en is ugyanilyen vagyok es merleg!!!


Amugy ez szemelyiseggel fugg ossze. Nagyon erzekeny vagyok legbelul meg otthon en is, amit kulso szemlelo nem is erzekel mert kemeny kell lenni a bizniszben. Baratommal mar 7 eve vagyunk egyutt, mar hozzaszokott ehhez. De ez nem azt jelenti hogy rajta elek vagy nem tudok egyedul csinalni semmit… 2 diplomam van, tervezek sajat vallalkozast alapitani, van penzem, mindent en ertem el mert a csaladom sajnos nem tudott tamogatni.

Szerintem a lenyeg az hogy ne legyel szigoru magaddal szemben, fogadd el hogy te ilyen vagy: erzekenyebb a tobbieknel. Olyan tars kell aki ebbe meglatja a pozitiv oldalat es el is fogadja.

30/N

2023. márc. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!