Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék, ha mindig negatív?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék, ha mindig negatív?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, én sem vagyok a legpozitívabb alkat. Viszont, amit a párom (férfi) mostanában csinál, az túl sok. Mindig háborog valamin. Neki soha semmi nem jó. Általában kiakad az időjárásra, az emberekre, a ház körüli munkáinkon és még lehetne sorolni. Nem mindegy hogy és mit szólsz, mert ha olyan kedve van, behisztizik, ha meg nem, akkor normálisan reagál.

Sokszor ok nélkül ideges a semmin is, és én már egész nap mást sem hallgatok, csakhogy ő még az élő fába is beleköt.

Mit lehet ezzel kezdeni? Többnyire rászólok: széppen, csúnyán, mérgesen vagy kérlelve. De ha adott dolgot sikerül is elengednie, talál mást, amin puffoghat.

Ha ráhagyom, képes végig ezt csinálni. Már komolyan ezen veszekszem vele, mert máshogy egyszerűen nem bírom kifejezni magam, annyira elegem van.

Vannak saját gondjaim, és én sem vagyok egy mosolygó napsugár, mégsem utálkozok mindenen és mindenkin.


2023. márc. 14. 11:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, ő egy ilyen jellem, ilyen neveléssel, ilyen élettapasztalatokkal.

Nem csodálom, ha ideges vagy, hogy "lehúz" a párod. Amúgy rólam is mondtak már ilyet.

Nálam az idő oldott meg mindent.

Kb eljutottam abba a fázisba, hogy mindenen röhögök.

Na lehet, ez is bosszantó lehet valakinek, pl a nővéremnek, őt halálba tudom idegesíteni evvel.

Vannak ilyen típusú emberek, nők, férfiak, irigyek, frusztráltak, nekik kell ilyet csinálni, másnak nem, bezzeg a másik, stb...

Energiavámpírok, én így hívom őket.

2023. márc. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

De mi történt vele hogy ennyire depressziós lett? Ilyenek nem ok nélkül történnek.

A pszichológushoz meg nem úgy kell hozzáállni hogy ha veled nem tárgyalja meg majd akkor vele miért tárgyalná. Neki ez a munkája hogy feltárja az emberek gondjait és úgy beszélgessen velük hogy észre sem veszik hogy megnyílnak. De tudjuk hogy a pszichológus nagyon drága. Viszont vannak körzetenként szívó lógós ok akikhez el lehet menni Aztán tudok egy két embert akinek pozitív tapasztalatai vannak onnan. Az önsegítő könyveket meg lehet próbálni. Annak nézz utána hogy hiteles emberek írták-e, azaz szakpszichológusok és nem valami random coachok, mert annak nem sok értelme van.

2023. márc. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Értem, amit mondasz, utolsó.

Csakhogy ő nem ilyen volt. 3-4 évig miért volt minden ok, utána miért nem?

2023. márc. 14. 12:24
 14/21 A kérdező kommentje:

12-es, a családja és a munkahelyi dolgai nem mennek jól. Lehet belefáradt és nem tudja már kezelni.

A pszichológushoz való hozzáállása is negatív - a magánvéleményemet csak kiegészítésként írtam.

Már átestünk az erről való beszélgetésen is. Mindig csak mond rá valamit. "Majd meglátjuk, talán egyszer, nem igazán akarom" és még lehetne sorolni.

2023. márc. 14. 12:30
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#14:

Vannak olyan emberek akiknek mindig az a kibúvó hogy van egy párja, van kire kivetíteni a sérelmeit amik az életben érték. Mert az olyan jó hogy valakin le lehet vezetni.

Mi lenne a pároddal ha nem lenne párkapcsolatban?

Akkor kin vezetné le a baját?

Itt az a baj, hogy neki ez már természetessé vált hogy te vagy a "gumifal" aminek ha ő nekicsapódik az jó levezetni a stresszt és ő ebben nem sérül.

De hogy a gumifallal (azaz veled) mi lesz az őt nem érdekli.

Az ilyen emberek akkor koppannak egy bazi nagyot, ha kirántják alóluk a megszokott tutujgatós közeget, nem lesz akire rátegyék a terhüket, nem lesz akin levezethetik a feszkót. Ilyenkor szoktak visszaszaladni anyukájukhoz (akinek él még az anyukája), mert az mindent elvisel.

Szép dolog hogy segíteni akarsz, de legyen a segítségnek is határa.

2023. márc. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

14, igazából ő talán fel sem fogta vagy el sem fogadta még hogy depressziós és segítségre szorulna. Ez egyébként tipikus a legtöbb embernél. Ugyanis az első lépése az úgymond ,,gyógyulásnak" az lenne hogy elismeri, hogy igen, nekem segítség kellene.


Ez ugye fordulópont lehet annak aki elismeri hogy segítség kéne Aki viszont úgy dönt hogy nem ismeri el annak általában az évek alatt még rosszabb ra fordul a helyzete alkoholhoz fordul stb.


Szóval ez egy döntés. Próbáld meg terelgetni az úton.

2023. márc. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
52%

Le lehet pontozni, de nekem kicsit sántít ez a történet. Depressziós? A családja, a munkája, stb., mindenkivel baja van, csak veled nincs? Vagy csupán nem veszed észre?

"Igyekszem neki segíteni, csak mindig mindent inkább magában tart, minthogy kicsit elbeszélgetnénk." Magyarul nem is beszélgettek.... Nem tudom, de nálunk ez úgy megy, hogy igyekszünk nem egymáson levezetni a munkahelyi és egyéb feszültségeket, ha valami történik a munkahelyünkön, megbeszéljük, kibeszéljük magunkból, nem pedig otthon dúlunk fúlunk a másiknak.

De gondolom te természetesen továbbra is fenn tartod, hogy otthon semmi gond, minden tökéletes, hiper szuper a kapcsolatotokban egymással, csak a párod depressziós... Aaaaahaaaa.... Ez nem egészen így megy szerintem. Egy párkapcsolat sok minden más mellett megnyugtatja, kiegyensúlyozza az embert az élet más területein is, kitartást ad, mert tudja, hogy ott a másik mellette.

Azon nem gondolkodtál még el, hogy ha eleinte nem volt ilyen a kapcsolatotokban, akkor esetleg te tetted ilyenné valamivel, bármivel? A pszichológust lehet hogy együtt kéne felkeresnetek, szerintem derülnének ki ott meglepetések a számodra.

"Mit lehet ezzel kezdeni? Többnyire rászólok: széppen, csúnyán, mérgesen vagy kérlelve. " Én személy szerint nem rászólni szoktam a férjemre, hanem meghallgatni, megérteni az ő szemszögét, megoldást keresni, vagy ha olyan akkor a megoldáshoz némi reális támpontot adni. Mindenesetre biztosan nem puffognék a GYK-n hogy milyen negatív....

Szeritem empátia, melléállás, rászólás helyett kedvesség kicsit többet lendítene a dolgon, mint egy vadidegen pszichológus. Talán neked is változtatni kellene a hozzáállásodon.

Naaah és akkor most lehet lepontozni, mert ezen az oldalon a saját szemémben senki nem veszi észre még a szálkát sem. :D

2023. márc. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

15 engem nem bánt sehogy. Nem rajtam vezeti le az indulatait. Hanem egyszerűen csak panaszkodik a semmin. Háborog, kesereg, idegeskedik. De ennek nincs köze hozzám.

Veszekedni persze szoktunk, viszont az szerintem nem üt el a normálistól.


16-os, köszönöm, egyetértek veled. Bár nem tudom tudja e, vagy tagadja e, én mindenképpen megbeszélem ezt vele.

Igazából talán a felismerés már megvan. Most inkább a cselekvés hiányzik.


17-es, köszönöm így ismeretlenül is a sötétben tapogatózó, előzetes információkérés nélküli vaktában lövöldözést. Örülök, hogy szerinted a kedvesség megoldja a gondunkat. Ezt a páromnak mindenképpen említem majd.

Ne aggódj, a kérdést már a kiírás után elmondtam. Bár nem érdekelte, ha végzünk a munkában, megmutatom neki a válaszokat is.

Egyéb iránt, ha hiszed, ha nem, ennyi panaszkodás, feleskeges szitkozódás és hiszti után már nem kedves az ember. Naphosszat hallgatni, hogy baj, ha esik, ha fúj, ha autó jön, mikor át akar menni az úton, vagy folyamatosan azt tárgyalni, mi miért nem felel meg neki a házon, a munkában stb. Ez csak pár példa, amiket egy ideig nagyon jól toleráltam, de megkérdezném: mit lehet azon meghallgatni, hogy azon dühöng, hogy esik? Mert utálja, ha vizes lesz. Miért? Hát mert csak. Ezen mit kedveskedjek? Szerinted neki jó az, ha így reagál mindenre?


Jártam pszichológushoz. Nekem régen segített és nagyon szívesen járnék újra, akár vele is. Képzeld, attól, hogy te kitalálsz egy feleslegesen provokatív elméletet, az még nem lesz igaz.

2023. márc. 14. 19:11
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

#17 es vagyok. Ismételten sikerült saját magadat fényezned. Hidd el nekem pont mindegy, hogy mit csinálsz, csináltok. Mit kedveskedj? Ahogy érzed. Belőled is süt a pozitív kisugárzás az írásod alapján. Szerintem max meguntátok egymást. Nincs közös téma, közös öröm. A részedről pedig lassan átcsap gyűlöletbe.

Egyéb íránt pedig... te miért gondolod különbnek magad a párodnál? Te nem neki panaszkodsz, hanem egy anonim oldalon. Felállítottad már a neked megfelelő diagnózis, hogy depressziós és punktum, nincs apelláta. Rendben te tökéletes karakán álomnő, legyen igazad. :)

Viszont egy valamit azért nem árt figylembe venned: bármennyire is szeretnél valakit pszichológushoz küldeni, te nem húzhatod oda, nem kényszerítheted rá, stb.

2023. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Menjen egy pszichomukihoz.
2023. márc. 15. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!