Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha összejövök valakivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha összejövök valakivel szerelmes leszek, én miért akarok gyereket akkor?

Figyelt kérdés

Miért akarok családot ha szerelmes vagyok?

Miért bem tudok éveken évtizedeken át lenni sima együttélősben?

Miközben a bizalmam alacsony, azaz meg vagyok arról gxőződve hogy úgyis elhagyna majdan, vagy válnánk, és nem akarok egyedülálló anya sem lenni, ezen kívül játszóterekre sem járni, tehát alapvetően én NEM akarok gyereket!

De amikor szerelmes vagyok akkor meg erről álmodozom és zsibbasztom ezzel a párom is és magamat is, de soha nem érzem valahogy teljesnek a sima együtt élést. Hiányzik a baba, a családi érzések, a családérzés.

És van bennem ez a kín hogy szeretnék, de valójában NEM szeretnék! Nem akarok se éjszakázni, babakocsizni, nem élni, semmi ilyet.

De minden kapcsolatomban rákezdek erre az idegesítő manrrákra, hogy milyen szép gyerekünk lehetne és jön ez az idegesítő vágy, egy olyan hiányérzet, amitől elkezdek szenvedni a kapcsolatban, és nem örömmel megélni, hogy nincs! Hanem szenvedni azon, hogy nincs.

Miközben a gyerek mellett meg attól szenvednék, hogy van.



2023. márc. 17. 17:08
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Van sapka nincs sapka esete
2023. márc. 17. 17:12
 2/25 anonim ***** válasza:
61%

Nézd

Racionálisan nézve.... gyakorlatilag semmi sem szól a gyerek mellett:D

Egy halom plusz költség, a párkapcsolati élet felfüggesztésre kerül elég hosszan, még az alvási rendszeresség is fel van rúgva kaár évekre, MÉG SZARÁS KÖZBEN IS BEJÖN!:D Ráadásul megviseli a nő testét nem is kicsit, stb....


Ami mellette szól az semmi racionális. Mámrint.. fenntartjuk a fajt, hát juhú, ez aztán érv.

A tényleges érv mellette az ösztönből és érzelmekből táplálkozik.


És az a nagy büdös igazság, hogy az ösztön és az érzlemek felülírják a józan eszet:D

De ha jobban megnézed, már maga a szerelem is ilyen. A józan ész semmi olyasmit nem diktál, hogy nyald meg a másik nyelvét!:D Hát milyen undorító már ez?!:D De valahogy mégis vágyik rá az ember és jólesik..nem?


Ha megengeded azt az irracionális luxust, hogy szerelmes legyél, akkor a gyermekvállalás is simán belefér, az sem kevésbé értelmes dolog:D

2023. márc. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudod, hogy többször vállalod valaki másét? Ismerek olyat, akit ez kicsit kijózanított.


Másrészt idővel ez enyhülni fog, amikorra már érzelmileg is lenyugszol. De lehet hogy családi, vagy más dolgok állnak a háttérben, és ettől éreznéd magad nőnek. Nehéz így megmondani.

2023. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem kell ahhoz vállalnom másét hogy tudham hogy nem akarok nem is akarok.

Csak époen kapcsolatokban szerelmesen elkezd bennem kialakulni erre a vágy es mivek nem csinálunk persze, elkezdek ettől szenvedni.

És ettől kezdve szenvedésnek élem meg a kapcsokatot hogy nem lehet házasság gyerek család, csak stagnálás van egyhelyben. Elkezdek kínlódni szenvedni a kapcsolataimban!boldogtalan lenni meg minden ami kell.

2023. márc. 17. 17:30
 5/25 A kérdező kommentje:

Eleinte örülök annak ha emegyünk valahova, együtt vagyunk, elvagyunk, boldogság van.

De a stagnálástól elkezdek szenvedni kínlódni. Hogy nem haladunk nem fejlődünk sehova, agy hogy nem változik semmi?

Nem vagyok képes ezt a stagnációt elviselni. Hatalmába kezd keríteni, aztán folytogat, a végén "megöl" es ezzel a páromat is kiábrándítom magamból, aki ugye nem akar gyereket. De én se pedig.

2023. márc. 17. 17:34
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ha olyannal lennél, aki szeretne gyereket, akkor te is afelé hajlanál, hogy legyen. Minden esetre, csak akkor szülj, ha tényleg szeretnél, és inkább várj, ha ambivalensek az érzelmeid.
2023. márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Még örülök is annak, hogy nem akarnak. Nem akarok egyedül gyereket nevelni, egyikből sem látok ki 20 évnyi kapacitást, ezen kívül meg nem akarok játszóterezni sem, meg olyanokat hogy nem tudok elmenni valahova, mert a gyerekre ki vigyáz.


Az a stagnálás a kapcsolatban, hogy nem léoünk előrébb vmi olyasmi érzéshez hasonlítható amikor pl orvosnál várakozol, vagy akármire, és ugy érzed nem halad a sor, az életben nem jutsz be, és nem tudsz lelépni, vagy nem is tudom de az életben is vannak ezek a tipusú szenvedések vagy amikor pl a fizetést várod már, és monduj bevágják hogy csúszik, nem kapsz, de már alig tartasz ki az előző haviból, kínlódsz, aztán a kín állandósul, már másról se tudsz beszélni csak mikor jön mar az orvos/busz/vonat, vagy mikor mész már ki a dugóból, vagy meddig nem tudod megelőzni az úttisztítót, vagy meddig van még piros, vagy meddig meg mégy a reklám, ez a kín.

És nem vagyok képes egy kiegyensúlyozott szerelmi kapcsolatra hosszu távon ezzel hogy egy idő múlva kínlódom, de ráadásul olyanra vágyok ami nagyobb kínt okozna.

Mazochista lennék?

2023. márc. 17. 17:54
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező, fordíts néhány évet az életedből önismeret-fejlesztésre. És akkor nem kellene felnőtt létedre kiskamaszokra jellemző érzelmi fejlettségi szintről tanúskodó kérdéseket feltenni idegeneknek.
2023. márc. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Ez a legjobb megfogalmazás. Mikor pl dugóban vagy az úton de haladnál. És menjenek haladjanak már, hagy húzzak már. A kín amit a kapcsolatokban kezdek érezni az ezekkel nagyban hasonló érzés.

Hogy haladjunk már, fejlődjünk már valamerre, legyünk már magasabb szinten. Házasság család. Ami garantáltan tenne engem boldogtalanná.

2023. márc. 17. 17:58
 10/25 A kérdező kommentje:
8 ötlet hogy miért van ez bennem? Hogyan múlasszam el? Hogy lehet "állni" az életben vagy egy kapcsolatban? Hogy tegnap fagyiztunk kettesben, de 1 év mulva is, meg 5 meg 10 év mulva is fagyizunk kettesben. Én ebbe miért őrükök bele hogy ugyanott tartunk?
2023. márc. 17. 18:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!