Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aruka kérdése:

Hogyan szeressem jól?

Figyelt kérdés

Az eddigi párkapcsolataim traumás kötődéssel működtek. Mindemellé társult az is, hogy sokkal nehezebben kezeltem a betegségemet. Borderline vonásaim vannak, ami igazán hangsúlyos, az a párkapcsolati nehézségeim. Eddig olyan partnereim voltak, akik szintén nem voltak rendben magukkal, így teljesen tudtak azonosulni velem, egymásra akaszkodás/kapaszkodás volt az egész. Most itt van egy egészséges, önálló, különálló férfi, aki szeret, és akit én is szeretek. De hogyan? Hozzá nem tudok olyan egészségtelen, de mégis megnyugtató mértékben kapcsolódni, mint ezelőtt a partnereimhez. Mit kezdjek a félelemmel, az ismeretlennel, azzal, hogy úgy érzem, túl távol van tőlem, hogy nem elég belőle, hogy magamhoz láncolnám? Hogyan kezeljem le ezt magamban, hogy nem mosódnak össze a határaink, hogy ő egy tőlem független személy?

Van itt olyan borderlineos, vagy tapasztalattal rendelkező, akik megtalálták az útját annak, hogy jól kezeljék a párkapcsolatukat, és benne saját magukat is?


Köszönök minden hozzászólást előre is.



2023. ápr. 10. 22:49
A kérdező szavazást indított:
Lennék borderlineos kapcsolatban
Nem lennék borderlineal
Megpróbálnám, hátha működhet
Félnék, hogy bennem is kárt tenne, ezért nem próbálnám meg
15 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Remélem szakember van a képben. Ha nincs, akkor azzal kéne kezdeni.
2023. ápr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, járok pszichológushoz rendszeresen, csak pont most kiesett 1hónap, így szeretnék valakivel együtt gondolkodni ezekről.. Meghát aggaszt..

Köszönöm a válaszod, a szakember segítsége tényleg nagyon fontos az ilyen nehézségeknél is.

2023. ápr. 10. 23:23
 3/13 anonim ***** válasza:

A neved a Hunter x Hunter-ből van?

Bocsi az offért. Amúgy tanácsot sajnos nem tudok adni. Sosem volt még szerencsém ilyen emberhez. De sok sikert!

2023. ápr. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Huh. Nem emlékszem, már elég régen csináltam a profilt. :D Valami animéből van, azt hittem, a Blade and Soul-ból, de mégsem. Valami vagány harcos csajnak a neve. :D


Köszönöm, igyekszem. ^^

2023. ápr. 11. 14:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát, a HxH-ban gyakorlatilag korlátlan erővel rendelkező karakternek ez a neve, de na. :D


Helyes-helyes! :D

2023. ápr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Olykor tudatosság, de amúgy nagyon nehéz ezt a legyek neki jó magatartást végigvinni.
2023. ápr. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez már most egy nagyon jó irány, hogy elgondolkodtál rajta, hogyan szerethetnéd őt jól.


Sajnos nagyon nehéz érzéseid lehetnek, bár nem vagyok borderline-os (pszichológushoz jártam egy darabig, de nálam hasonlót nem állapítottak meg, tehát papíron nem vagyok az), néha úgy érzem, tudok azonosulni a gondolataiddal.


Azonban bármilyen kellemetlen is belegondolni, a szerelemmel sokszor megfojthatod a másikat (főleg, hogy mondtad, hogy ő egy egészséges férfi), így kialakulhat egy amolyan "anxious-avoidant" (a neten sok mindent találhatsz róla angol nyelven) párkapcsolati dinamika, amit azért jó lenne elkerülni.


Az előttem szólók említették, hogy egy szakember jelenléte fontos, illetve némi tudatosság.


Amiket most mondok, nem biztos, hogy neked hasznodra válnak, nem vagyok szakember, de én így próbálok meg megbírkózni az érzéseimmel, amikor rámjön a már általad is említett "magamhoz akarom láncolni" érzés.


Például a kreativitásba folytom az érzéseimet. Volt egy lány, akibe nagyon szerelmes voltam, lassan közeledett a születésnapja, szóval azzal próbáltam meg a ráfordított gondolataimat produktívvá tenni, hogy ajándékot gyártottam neki. Elég időigényes (open if... levélsorozat, nem tudom hallottál-e róla), szóval sokáig lehetett vele molyolni.


Tehát például miközben az ajándékkal, vagy a bármilyen más művel bíbelődsz, rá gondolsz, kiélheted magad, a romantikus hajlamaidat, meg a mindent, anélkül, hogy megfojtanád a párodat.


Az ilyen apró figyelmességekkel megpróbálhatod kifejezni az érzéseidet, de néha fontos, hogy határokat rajzolj magadnak.


Ha úgy érzed például, hogy tele vagy a szerelemmel és lassan téged is megfojt, akár írhatsz neki szerelmes levelet. Nem kell odaadnod neki, ha úgy érzed, az már sok lenne. Az írás egyébként is terápia, legalábbis számomra és bizony van, hogy értékes dolog születik, csupán abból, hogy engeded magadnak megélni a túltengő érzelmeidet egy kevésbé ártalmas formában.



Remélem ezzel tudtam neked segíteni, kedves kérdező. Sok sikert kívánok!;)

2023. ápr. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszoló vagyok, egy apróságot kihagytam.



Ha az érzelmeidet elnyomod, abból semmi jó nem sülhet ki, te fogod magad rosszul érezni.


Néha gondolj bele az ő helyzetébe, hidd el, értékelni fogja, ha megadod neki a bizalmat és a szabadságot. Ha normális férfi, vissza fog térni hozzád az új élményeivel és együtt gazdagodtok ezzel.


Az empátia és a türelem mindkét oldalról fontos, ennek nem kell egyik napról a másikra történnie.

2023. ápr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést, és a jó gondolatokat. Szoktam verseket írni, és volt, hogy annyira hiányzott, hogy elkezdtem festeni neki egy képet (amit végülis nem adtam oda), de igen, próbálom lekötni magam, elterelni a figyelmem, élni az életem.

Csak nehéz.. De nagyon jól esett olvasni, hogy valamelyest megérted, amit érzek.

Köszönöm szépen :)

2023. ápr. 12. 22:01
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Én lennék borderlineos személlyel kapcsolatban simán, a környezetemben is vannak borderek nekem személy szerint semmi problémám nincs velük.
2023. ápr. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!