Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » El kell fogadni és csendben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El kell fogadni és csendben maradni, ha a páromnak nehéz időszaka van, vagy kiállni az érzéseim mellett, ha úgy érzem el vagyok hanyagolva?

Figyelt kérdés
2 éve vagyunk együtt, eddig nagyon harmonikus kapcsolatban, de most egy új helyzet van. A pasimnak nehéz időszaka van, sok a meló, államvizsgázni fog, állandóan ügyel (orvos), stb. Azt mondta ki van merülve lelkileg és fizikailag is. Mivel én egyetemista vagyok, hétköznap nem is vagyunk együtt. Kevés a minőségi idő. Mostanában kevesebbet ír, nem hív olyan gyakran, nincs kedve semmiről mesélni, mindig csak én momdom, hogy szeretlek, vagy hogy hiányzik. Nem érdekli nagyon hogy velem mi van, csak úgy nagyjából. Panaszkodtam már neki, de csak annyit mond rá hogy ez most egy ilyen időszak és esküszik, nem velem van a baj vagy a kapcsolatunkkal. Nekem hiányzik az a "játszótárs, legjobb barát" amit ő jelent számomra. De leginkább az hiányzik, hogy nem érzem, ahogy bizonyítja a szeretetét. Jogos? Vagy nem?

2023. ápr. 16. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem panaszkodni kelk, hanem értelmesen átbeszélni és a másik felet megérteni.


Ilyen időszakban egyértelmű, hogy kevesebb energiája lesz rád, az értelmes emberek meg tudják beszélni és árltvészelik.

2023. ápr. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem adjál neki időt, türelmet. Ha már megvan a vizsgája, meg ilyenek, akkor talán majd nem lesz befeszülve ennyire, nyugodtabb lesz; nem azon lesz a fókusz; több ideje lesz szabadidős dolgokra, pl rád is, többi szeretteire is.


Szerintem ne "követelj" most tőle, legyél vele megértő.


És ha szeret, majd ha lezárult ez az időszak, akkor szerintem akkor majd minden jó lesz újra, ha ténylegesen imádjátok egymást. Momentán szerintem lehet, hogy "örül, hogy él". Ha pl még állandóan ügyel is. Tehát, hogy örül, hogy lélegzetet venni van ereje; ő most szerintem lehet , hogy simán ilyen "energiatakarékos"/"zombi-üzemmódban" van.

2023. ápr. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

És akkor mi lesz, ha te kisbabával otthon leszel és úgy el leszel fáradva, hogy nem lesz kedved szexelni? Akkor ő is érezze azt, hogy nem szereted? Mert ja nyugodtan lehet ilyesmi is más férfival.

Ha a gondot csinálsz abból, hogy nincs több együtt töltött idő, amikor tényleg nincs ideje, de kedve, akkor szakíts.

Keress olyat, aki veled éjjel-nappal. Egyetemista vagy, nem tudod magad lefoglalni? Ennyire függsz tőle, vagy mi a bajod? Tudtad, hogy mi a foglalkozása, tudtad, hogy nem lesz rád annyi ideje, az elején miért nem zavart?

Arra lenne szüksége, hogy támogatod, nem nyafogásra.

Persze ő is hibás valahol, mert ő is tudta hogy ez lesz. Na de akkor miért vagytok együtt?

2023. ápr. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Sunshinedoll ***** válasza:
41%

Nagy cucc, mindenkinek vannak nehéz időszakai, ez nem jelenti azt, hogy akkor ne kéne a párkapcsolatában helyt állnia. Az érthető, ha nem tud sűrűn találkozni, vagy fáradtabb, de basszus, a párkapcsolat az egy jól működőkapcsolat esetében is legalább egy félműszakos meló. Nem egy új kapcsolatról van szó, hanem egy kétéves párkapcsolatról.

És miért mindig a pasik, akik erre hivatkoznak, hogy nehéz az életük épp, ezért képtelenek másra is figyelni, mégis hány nőtől fogadják el ugyanezt az indokot? A nőknek is vannak bőven stresszes sz-r időszakai, napjai, nekünk valahogy senki nem adja meg a megbocsátást ilyenkor, nekünk nem lehet emiatt elhanyagolnunk a családunkat vagy párkapcsolatunkat. Ugyanúgy helyt kell állnunk feleségként, anyakánt, barátnőként, vagy ha épp emiatt nincs kedvünk annyit szexelni, vagy főzni vagy ne adj isten megfésülni a gyereket, vagy kevésbé vagyunk vidámak és lelkesek, akkor megy a hiszti meg az ítélkezés, hogy szarok vagyunk, már nem vagyunk a régiek, eltűnt belőlünk a tűz meg mittomén.

Mindenkinek vannak nehéz napjai, és lesznek is, Sorry, szerintem ez nem kifogás.

Ha nincs napközben ideje írni, akkor este felhív. Ha hétközben nem tud találkozni, akkor találkoztok a szabadnapján és szervez valami jó kisprogramot. Ha nincs ideje órákig beszélgetni, akkor hagy néhány kedves kis üzenetet vagy meglep valami kisaprósággal, hogy érezd azért, hogy a fejében jársz.

És én értem, hogy türelmesnek kell lenni, mert ilyenkor tényleg kell a türelem, de az nem járja, hogy a másik sűrű időbeosztása miatt az egyik fél folyton elhanyagolva érzi magát meg folyton azt érzi, hogy nem tud kapcsolódni a párjával. Ez egy elég komoly probléma, és amikor egy nő kifejti az aggodalmát erről, akkor egy férfinak nem az a dolga, hogy hárít meg magyarázkodik vagy épp téged tüntet fel türelmetlen libaként, hanem az, hogy azt, amit elcseszett, azt visszaállítsa és visszahozza az érzelmi biztonságot a kapcsolatba. Ez a férfi dolga.


Most tegyük fel terveztek házasságot, tudod hány nehéz pillanata lesz ennek az embernek az életében? Készen állsz te arra, hogy akárhányszor a másik küszködik, stresszes, akkor a te érzéseid és a te igényeid odébb lesznek rugdosva a sarokba? És akkor mi van, ha neked is pont akkor lesz nehéz időszakod, mint neki és mondjuk te is igényelnél egy kis plusz törődést, megértést és támogatást. Majd akkor is az lesz, hogy az ő problémája fontosabb?

2023. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%

Hogy ügyel ha még csak most államvizsgázik?


Ez úgy néz ki, hogy kézhez kapja a diplomát, pár hónapot az osztályon dolgozik majd sürgösségin kell 3 hónapot dolgozni és utána lehet osztályon ügyelni. Itt nincs mese, kell a gyakorlat és diploma ahhoz, hogy valaki ügyeletet tudjon vállalni.

Vagy valamit félreértettél, vagy nem is ügyleni jár be, vagy ápolóként dolgozik jelenleg, de nem korrekt a sztori.

2023. ápr. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az akadékoskodóknak:

PhD-t csinál. Ott is van államvizsga. Meg sokminden más pluszmunka, publikálni kell, stb.


A másik akadékoskodónak: De igen, van mivel lefoglalnom magam. Ötödéves orvostanhallgató vagyok. Marhasokat tanulok én is. Antidepresszánst szedek, mert rohadt nehéz időszakon vagyok túl, családi okok miatt. Ő mellettem állt ebben az időszakban, ő volt a mentsváram. Most neki a rosszabb. Én is mellette akarok állni. De amikor nekem volt rossz, kimutattam a szeretetem, maximálisan. Hívtam, írtam, tudattam vele hogy ő a mindenem. Ő viszont most hogy neki nehéz, olyan semmilyen. :(

2023. ápr. 16. 14:20
 7/13 A kérdező kommentje:
Többieknek pedig köszönöm a választ. Ami jelenleg nyugtat, az az hogy a jövő hétvégén megyünk kirándulni, kettesben. Csak abban bízok, hogy majd ő is lazítani fog,és helyrebillen ez a távolság. Ránkfér a pihenés
2023. ápr. 16. 14:23
 8/13 A kérdező kommentje:
Lehet épp ez a baj, hogy magamból indulok ki. Én más vagyok, én szeretem ha beszélgetnek velem, amikor szarul vagyok lelkileg, kell a társaság, kell hogy megosszam mással. Lehethogy ő nem ilyen. Öt hagyni kell magában. Azt hiszem, nincs más választásom 😁
2023. ápr. 16. 14:29
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

A férfiak sokkal jobban rátudnak koncentrálni a munkára, az adott feladatra. Ez nem azert van mert érzéketlenebbek, hanem szimpla evolúció.

Illetve akkor te is pontosan tudod milyen nehéz időszak ez, gondolom örül ha pár órákat alszik, nem hogy még téged is szórakoztasson, akármennyire is szeret.

Mennyi idő ez? Még 2 hónap? Annyit simán ki lehet bírni, ha túl lesz a phd-n ő is nagyon megfog könnyebbülni, és akkor lesz ideje rád is.

2023. ápr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Húzódj a háttérbe, de teremj ott amikor szüksége van rád. Jelenleg ennyivel tudod maximum segíteni őt-már ha szereted és ha ő igazat beszél. Ha pedig erőszakoskodsz, cirkuszolsz, és jelenetet rendezel akkor el fogtok távolodni. Ez egy kapcsolati nehézség, amin némi empátiával tút tudtok jutni. Ha pedig úgy érzed, hogy abszolút nincs rád szüksége, és csak kamuzik, akkor finoman köszönj el tőle végleg. Minden cirkusztól mentesen zárd le.
2023. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!