Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Depresszióssal párkapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Depresszióssal párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos kapcsolatom, aminek az eleje istenien indult. Végre úgy érzem, megtaláltam azt a férfit, aki hozzám passzol. Aztán szép lassan kiderült hogy a párom időnként depresszióval küzd. Illetve nincs diagnosztizálva, de olyan tünetei vannak. Időszakosan de gyakran van padlón. Végig türelmesen kezeltem de érezte rajtam és ő is tudja hogy nekem rossz az, hogy mindig lehúz, negatívan látja a világot és általában csak egyedül akar lenni, még hozzám sincs kedve, pedig amúgy is keveset lehetünk együtt a munkája miatt. Nagyon túl van terhelve, valószínűleg ezért depis, de azt mondta gyakran vannak nála ilyen időszakok. Most már odáig jutott, hogy utálja magát és az életét jó pár hete, és egyre csak mélyebbre süllyed. Nem hagyja hogy segítsek, csak egyedül akar lenni. Nincsenek barátai és családja sem, csak dolgozik és alszik kb. Végül azt mondta, nem akarja az én életemet is elb*szni az ő mentális problémáival és inkább szakítsunk, keressek helyette mást. Mondtam neki, hogy én őt akarom és együtt átvészeljük, de hajthatatlan volt. Ez volt 2 hete, azóta kétszer beszéltünk, továbbra sem tud kijönni a gödörből, ugyanúgy csak dolgozik és alszik, nem beszél senkivel a gondjairól, csak velem. Nem tudom, mi tévő legyek. Szeretem őt, és ő is engem, de nem akarom ráerőltetni magam. Ő azt hiszi, jót tesz nekem azzal, hogy elenged, pedig nem. Néha úgy beszél erről mintha ideiglenes lenne, míg össze nem szedi magát, de nem beszéltünk konkrétan erről...hisz azt sem tudni, mennyi idő mire visszatér a valóságba. Ő direkt nem keres engem, hogy én éljem az életét az ő szarságai nélkül. Az elmúlt két hétben én kerestem midnkét alkalommal, de olynakor rengeteget beszélt az érzéseiről és mindenről, tehát jól jött neki nagyon hogy beszélhetett velem. Mindig mondja hogy nem akar engedni az érzéseinek hogy megvédjen engem önmagától. Szerintetek hogy lehet ezt a kapcsolatot megmenteni? Engem nem érdekel más, vele tudnám elképzelni az életem.

33/N (ő 34/F)


2023. ápr. 23. 22:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Jó kis borderline 😂😂
2023. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem te vagy az aki kell neki.


Túlságosan belelovaltad magad, és nagyon tapadsz. Hagyd békén ezt a férfit.

2023. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Negy honapja vagy vele, addig menekulj, amig meg konnyebb. Bar… lehet ha lehuzol vele meg par honapot, akkor mesz majd magadtol, boldogan. :D
2023. ápr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a fenébe.
2023. ápr. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%
Húha innen menekülj. Vissza se nézz, depresszióssal párkapcsolat? Lehetetlen. Őket csak a saját nyomorúsàguk érdeklik, hogy éppen mi miatt nincs kedvük élni se.
2023. ápr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Önmagamban nem az a gond, hogy depressziós, hanem hogy nem kezeli sem pszichológussal, sem gyógyszerrel.

Én pl pánikbeteg vagyok, már fel éve kezelem gyógyszerrel és 90 százalékra rendben jöttem.

Itt azzal van gond, hogy ő ezen nem akar változtatni. El kellene jutnia odáig, hogy segítséget ker, mert ebből nem tud egyedül kijönni.

Ha erre nem hajlandó, akkor ezzel te fogsz szívni, ha vele maradsz.

2023. ápr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
6-os mondja a tutit. A probléma nem a depresszió, hanem az, hogy nem kér segítséget. Esetleg még ezt felvethetnéd neki, hogy ha hajlandó elmenni egy pszichiáterhez, akkor vele maradsz és támogatod ebben. Amúgy nem javaslom, hogy ilyesvalakire pazarold el az életed. Szomorú dolog az ilyen, de sajnos ez nem olyan betegség, amit egy társ meg tud oldani.
2023. ápr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
44%
Az ember saját magának csinálja ezt a depresszió dolgot, néhány nagyon kevés esettől eltekintve. A gondolataival megteremti, majd azonosul azokkal. Látszólag ha semmi nincs is az életükben ami miatt aggódni kéne, ők akkor is beleesnek ebbe időről időre. Olyan dolgokon jár az esze, amin nagyon nem kéne. Hacsak nem fordul spirituális irányokba, sajnos ő így fogja leélni az életét. Ha neked erre vannak éveid, hogy segíts, van remény, ha nincs, jobb ha lelépsz.
2023. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
74%

Neki kell önmagán segíteni, pszichológushoz, pszichiáterhez kéne fordulnia.


Ehhez viszont jobb állapotban kellene lenni. Neked - ha maradsz - az a feladatot, hogy ez irányba tereld. A gyakorlat már nehezebb lesz.


1. Legyél mellette, ő el akar lökni, mert azt hiszi ezzel jót tesz neked. Igen, neked könnyebb lesz ha nem kell foglalkoznod vele, de csak egy ördögi körben fogja folytatni, ha te is “elhagyod”. Ő annak fogja érezni, ha nem is rögtön, de be fogja magyarázni magának, hogy ő a szar ember, mert te is elmentél mellőle. Nehéz út, de ha nem akarod elhagyni, ezzel tisztába kell, hogy legyél.


2. Légy pozitív és vezesd rá, hogy neki is vannak értékei, illetve a világ se egy borzadály. Utálni fogja a pozitivitásod eleinte, de lassan hathataz rá.


3. Erősítsd meg abban, hogy értékes ember. Emeld ki teljesítményeit, bármilyen kicsinek is tűnhet. Sokáig a nagy dolgokat is kicsinek fogja látni, mást fog a siker titkának titulálni, de ha folyamatosan megmutatod neki, hogy ő mire képes, nagyobb lesz az esély arra, hogy elhiszi.


4. Menjen szakemberhez. Miután kis javulást mutat, s látod a hajlandóságot rajta, említsd meg a szakembert, de engedd, hogy ő akarja, ő válassza ezt. Ne engedd, hogy elhessegesse hanem finoman említsd néha, akár indirekt.


5. Ha a mélyponton túl lesz a régi hobbikat is hozd elő, de csak akkor ha érzed, hogy nem negatívan hatna rá, hanem motiválná, hogy boldog is tud lenni.


Ezek nem 1-2 hónapos projektek, hanem 1-2 éves mininum, ha el tudod fogadni, hajrá.

2023. ápr. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
9. vagyok. Közben neked is legyen egy hálód, egy köröd akik segíteni tudnak ha neked lesz rossz napod, javaslom hogy mind szakemberrel mind barátokkal beszélgess.
2023. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!