Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolatban számít a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolatban számít a végzettség?

Figyelt kérdés
Szerintem alapból elég, ha az intelligenciaszintünk hasonló, viszont kaptam már fájó megjegyzéseket/kérdéseket. A családomban mindenkinek van diplomája, nekem is, ő viszont nem értette, hogy minek leérettségizni, ha van szakmánk. Én 3 idegen nyelven beszélek (ebből kettő felsőfok); ő egyen sem igazán ért, mégis megkérdezte, hogy "és, mire megyek velük"? Mit gondoltok?

2023. ápr. 25. 15:36
A kérdező szavazást indított:
Számít
Nem számít semmit
40 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

Is-is.

Manapság már vannak alapnak számító tényezők. Ilyen egy érettségi(1-2 kivételtől eltekintve el tudom képzelni, milyen az az ember, akinek nincs érettségije a mai világban) vagy legalább 1 idegen nyelv ismerete legalább annyira, hogy utbaigazitast tudjon kérni vagy kajaldaban l tudja mondani mit szeretne.

Az érettségire visszatérve akkor tudnám elfogadni a hiányát, ha régebbi rendszerben tanult és nem volt kötelező az érettségi.


Egyéb esetekben nem kéne gondot okoznia az eltero végzettségnek.

2023. ápr. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%

Onnantól kezdve számít, ha valamelyik felet ez frusztrálja, és elkezdi ezt a témát feszegetni, és ez sokszor konfliktust okoz közöttük.

Ha a mindennapi életükben eszükbe sem jut ezen kattogni, mert jól megvannak egymással (passzol a személyiségük), akkor nem számít.

2023. ápr. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem nem számít. Van olyan autószerelő, asztalos, stb szakmával rendelkező, akinek magasabb az intelligenciája, mint némely egyetemet végzett doktornak. Ellenben ebben az esetben a párod szimplán bunkó, és szerintem van benne bizonyos írigység.
2023. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Egyetértek 2-es, nagyon jól látod

3-as, már nem a párom, ő dobott ki és nagyon csúnyán

2023. ápr. 25. 15:48
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
#3as vagyok. Akkor ne bánkódj, jobban jártál így szerintem
2023. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem.

Nekem diplomám van, mellette 3 emelt szintű OKJ-s szakma (informatikai területen), meg két nyelvvizsgám. Neki érettségi + OKJ, de olyan szakmában dolgozik, ahová még érettségi sem kellene. De soha nem okozott ez semmiféle súrlódást. Igaz, soha nem is tapasztaltam semmiféle lenézést, vagy értetlenkedést. Mindketten képesek vagyunk felfogni, hogy attól, mert nekem egy adott dolog fontos, másnak lehet, hogy nem az. Van rokonom, akinek olyan szakmája van, amihez nem kell érettségi. Remek szakember egyébként, mellette amatőr sportoló, és egyébként tájékozott, és értelmes ember. De ő nem akart leérettségizni. Ennyi. Az ő élete, az ő döntése. Sem én, sem barátnőm nem gondol róla emiatt rosszat. De mondjuk arról sem, ha valakinek meg van három diplomája. Én sem gondoltam róla semmi rosszat, amiért neki nincs diplomája, meg ő se rólam, amiért van. Nem akarom túlragozni, én úgy gondolom, hogy nem ez számít. Az viszont számít, hogy hasonló céljaink és értékrendünk legyen, és az is, hogy elfogadjuk és megbecsüljük egymást. Ha mondjuk folyamatosan azt kellene hallgatnom, hogy az általam, vagy a szeretteim által elért eredményeket becsmérli, garantáltan nem lenne hosszú életű ez a kapcsolat. (És mellékesen jegyezném meg, hogy azért az ilyen lenéző hozzáállás nem sejtet túl magas intelligencia-szintet.)

Meg ezzel a "mire megyek velük" hozzáállással sem tudok azonosulni. Oké, aki így áll hozzá, az ő dolga. De nekem ez annyira savanyú, és unszimpatikus hozzáállás, nem hiszem, hogy ilyen felfogású emberrel jól ki tudnék jönni. Már csak azért sem, mert én meg szeretek új dolgokat tanulni, pusztán csak azért is, mert érdekesek. Ha most állandóan azt kellene hallgatnom, hogy minek csinálod ezt, minek csinálod azt, ezért nem fogsz több pénzt kapni, ettől még nem lesz olcsóbb a kenyér, ettől még nem fogsz holnap hamarabb végezni a munkáddal, stb, na, szerintem rekord rövid életű lenne az a kapcsolat. De szerencsére ő nem ilyen. Tiszteljük és megbecsüljük egymást, és támogatjuk egymást a céljaink elérésében. Akkor is, ha az tanulás, akkor is, ha munka, akkor is, ha csak valami kedvtelés.

2023. ápr. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

Hát én egyetemre jártam a párom nem de nálunk ez nem számít.

Vállalkozást alapított enélkül is (szakmái vannak) és nagyon jól megy neki. Nekem anno azt mondták ezek csak papirok max a wc-én jönnek jól majd.😂

De azért csak nem.

De személy szerint nálam nem számít kinek milyen végzettsége van.

2023. ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
94%

Az exednek kisebbségi komplexusa volt veled szemben, azért froclizott ezekkel.

Nekem diplomám van, férjemnek szakmunkás végzettsége. Minket egyáltalán enm zavar ez, nem is téma.

2023. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem alapjáraton nem zavar ha tanultabb egy nő és nem degradál le ha én meg hozzá képest kevesebb tudással rendelkezek. Sosem zavart , bar biztosan érzékelhető lenne a szó és mondathasználatok eseten a különbbség .
2023. ápr. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi, de szerintem ne sajnáld, hogy megszabadultál egy ilyen lenéző bunkótól. Talán csak azt bánhatod, hogy nem te dobtad ki egyik ilyen beszólogatása után.
2023. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!