Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fizikai bántalmazásig fajult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizikai bántalmazásig fajult párkapcsolat - ki a hibás(abb) ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Nem mondom meg, melyik fél vagyok, és azt sem, ki milyen nemű, nehogy ez befolyásoljon bárkit is. Független, racionális véleményeket szeretnék.


Szóval van A és B fél.

A-nak van egy macskája, aki már az összeköltözés előtt megvolt.

B szerint egyáltalán nem való a macska lakásba, de elviselte.

A macska nem volt ránevelve arra, hogy nem szabad kimenni az ajtón, B próbálta ránevelni, de A-nak nem tetszett, folyamatosan veszekedett vele, mert nem tetszett a "nevelési módszere".

Egy szép napon a macska nemcsak a lépcsőházba szökött ki, hanem lent ki volt nyitva az ajtó, és kifutott az udvarra. Az udvaron egy szomszéd épp kutyával volt, és megtörtént a legrosszabb: A kutya elkapta a macskát. Mindkét fél lerohant. A azonnal rá akart rohanni a felbőszült kutyára, miközben a macskát már a nyakánál fogva cibálta, szóval reménytelennek tűnt a dolog, a kutya gazdája sem tudta fegyelmezni a kutyát, úgy felbőszült. B visszafogta fizikailag A-t jó szándékkal, mert nem akarta, hogy bántsa a kutya őt is, de A ficánkolt, majd könyökkel gyomorba verte, hogy szabaduljon, és rárohant a kutyára. Amikor ő sem tudta simán csak elvenni tőle a macskát, akkor teljes erejével elkezdte rúgdosni a kutyát, úgy, hogy az nyüszített, végül pedig a kutya fejét rúgta meg, és az úgy engedte el a macskát. A-val ekkorra már a szomszédságból összesen 4 ember üvöltözött konkrétan (B-vel együtt), brutális fejmosást adtak neki, de őt nem érdekelte, sőt, még kvaanyázott is, és a macskával ment fel a lakásba. A lakásban B-ből kiszakadt a feszültség és lekevert egy pofont A-nak, és mérgében elmondta 10x is, hogy ő mondta, hogy meg kellene nevelni a macskát, és az, hogy a kutyát rúgja, nincs egyenlő szinten azzal, hogy a kutya elkapta a macskát, mert a kutya egy öntudatlan ösztönlény, ő pedig elvileg egy értelmes ember. A macska közben a haláltusáját vívta, de A nem engedte el, hanem rohanni akart vele az állatorvoshoz, B viszon próbált racinális maradni és megmondani, hogy szenved, inkább csak legyen vele és engedje el. Erre A úgy neki támadt, hogy B a falba is beverte a fejét kicsit és sebes, körömnyomos lett az arca.

Ugyanezen a napon A szakított, B-t kivágta a lakásból.

Közben A a közös megtakarításból elszedett több 100 ezer ft-ot a macskára mindenféle megbeszélés nélkül.


Nos?

Nem vagyunk borsodi nem idén barnultak, értelmiségiek vagyunk.

Egyikőnk sem alkalmazott ez előtt fizikai agressziót soha.



2023. ápr. 29. 17:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/124 anonim ***** válasza:
57%
Tehát B költözött A-hoz? Ez fontos a történet szempontjából.
2023. ápr. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/124 anonim ***** válasza:
82%

B a hibásabb.


És te vagy a B és férfi.

Miből gondolom? Erőszakos, mártírkodó (megpróbálta elviselni a mcskár), fényezi B-ét,

Érdekelne a macsaknevelési módszered. Biztos szelíd volt. Csakúgy mint a pofozkodás, amit szintén megmagyarázol, miért volt "jogos". Én is kibsztalak volna.

2023. ápr. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/124 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem te vagy A és nő.

Igazat pedig B-nek adok. B helyében A-ból kiverném a pénz felét, és én mondanám neki, hogy látni sem akarom többet.

2023. ápr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/124 anonim ***** válasza:
73%
Szegény cica, remélem jól van. A-nak igaza van, a kutyatartó megnevelhetné a kutyáját, én is hasonlóan cselekedtem volna.
2023. ápr. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/124 anonim ***** válasza:
88%

3

Az tuti nem. A B van fényezve és mentve az egész történetben. A kérdező a B és garantáltan férfi.

2023. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/124 anonim ***** válasza:
86%

1. Ha B ennyire macska ellenes ami eleve hamarabb volt abba a lakásba mint ő maga, akkor nem kellett volna összejöjjön A-val.


2. A és B is hibás, hogy a macska kiszökött. Igen, nekünk is van, hogy a jószágunk ki akar menni a lépcsőházba, de éppen ezért sosem hagyjuk nyitva annyi időre az ajtót. Szóval itt az a hibás aki képes volt nyitva hagyni az ajtót vagy épp nem fogta meg egyből amint kiszökött a cica.


3. A-nak semmi joga nem volt a közös megtakarítást macskára költeni amennyiben B még nem tartotta sajátjának az állatot. Ha majd ő is szívén viseli a macska sorsát akkor megbeszélhetik, hogy közös kasszából menjenek a cica kiadásai.


4. B-nek nem volt JOGA megütni A-t csak azért meg az nem gondolkodott racionálisan. Mikor A megütötte B-t az udvaron az véletlen volt és ösztönös, nem direkt. Ezzel szemben B direkt alkalmazott fizikai erőszakot még akkor is ha felindulásból. Szóval B egy elképesztően nagy paraszt bunkó.


5. A-t bántalmazták, épp a halállal küzdő állatát védte, így bár neki se jogos, hogy B-nek rontott, de semmiképp sem rosszabb mint az a szándékos pofon amit B adott neki.

Pláne hogy B annyi empátiát nem mutatott, hogy segített volna állatorvoshoz vinni a macskát. Ha nem is lehet megmenteni, az altató megkönnyítette volna a cica szenvedését.


6. Lehet A-t szidni amiért pofán rúgott egy kutyát. És az állatvédők és szomszédok ítélkezhetnek nyugodtan. DE! Ha védelmezel valakit, akkor nem tudsz racionálisan gondolkodni. Lehet ez "csak egy" állat is, de belőled ha kijön az ösztön akkor épp olyan elvetemült tudsz lenni mint az a kutya aki ösztönböl rontott a macskának.

És hidd el, hogy ha a gyerekedet támadná meg egy kutya akkor te is leszarnád hogy ott 3 dobermann van, egyből nekiesnél megvédeni.

És hiába nem gyerek a macska, a kötődés és szeretet akkor sem lebecsülendő, mert a ösztönben nincs racionalitás.


Szóval a hibás az aki nyitva hagyta az ajtót.

A nagyobb vétkes B, feltételezem ő a férfi.

Sajnálom a kutyát és a gazdája helyébe biztos lantolgatnám a feljelentést is akár... de meglehet, hogy én sem tettem volna másképp mint A.

2023. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/124 anonim ***** válasza:
83%

Az alapproblémát kell nézni, ami a következő:

Az egyik félnek volt macskája a másiknak nem, csak elviselte. Ez az alapprobléma.

Vagyis már össze sem kellett volna jönni úgy két embernek, hogy nem egyezik a macskával kapcsolatos véleményük.

Ez a szokásos sztori. Az egyik macskás, a másik nem. Sosem lesz jó vége.

Ez a történet rá az élő példa.

Ennek a két embernek össze sem kellett volna jönni egymással, mivel az alapdolgokban nem egyeznek (vagyis a macska szeretetében).

A problémamegoldás és a konfliktuskezelés pedig tényleg borsodi színvonal (elnézést a borsodiaktól).

Ki a hibás? Mindketten 50-50%-ban.

2023. ápr. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/124 anonim ***** válasza:
77%
Nem olvastam el de ha valakinek nincs semmilyen más módszere, csak a fizikai bántalmazás, akkor ő a hibás. Nincs olyan, hogy valaki megérdemli. Szülő veri a gyereket mert egyest kapott? Nem a gyerek hibája, igen valószínűleg nem tanult eleget de ez nem ok a verésre. A nő megcsalta a férfit? Akkor a férfi szépen üvöltse le a fejét és hagyja ott, de megütni nem ütheti meg, még a megcsalás sem ok rá. Ennyi. Az a hibás, aki üt, mindegy miről van szó.
2023. ápr. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/124 anonim ***** válasza:
78%
En nem tudom kovetni, ki kicsoda a sztoriban, de a macskaellenes felt tartom hibasnak, abnormalis az egesz hozzaallasa, azonnal kbasznam, ha igy viselkedne a parom. Ha nem akar velem es az allatommal egyuttelni, akkor menjen el, ennyi, nem kell eroltetni. Ha meghalna miatta az allatom, akkor lehet en is agyonvernem.
2023. ápr. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/124 anonim ***** válasza:
5%

Nah de elpusztult a macska vagy amcsi film vége lett? 😀

Én örültem volna ennek a helyzetnek, legalább időben kiderült, hogy egy elmeroggyant hisztériás pitsa akinek fontosabb egy állat mint egy emberi kapcsolat. Remélem az ilyennek nem lesz soha gyereke csak 11-2 évente új szőrös.

2023. ápr. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!