Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fizikai bántalmazásig fajult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizikai bántalmazásig fajult párkapcsolat - ki a hibás(abb) ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Nem mondom meg, melyik fél vagyok, és azt sem, ki milyen nemű, nehogy ez befolyásoljon bárkit is. Független, racionális véleményeket szeretnék.


Szóval van A és B fél.

A-nak van egy macskája, aki már az összeköltözés előtt megvolt.

B szerint egyáltalán nem való a macska lakásba, de elviselte.

A macska nem volt ránevelve arra, hogy nem szabad kimenni az ajtón, B próbálta ránevelni, de A-nak nem tetszett, folyamatosan veszekedett vele, mert nem tetszett a "nevelési módszere".

Egy szép napon a macska nemcsak a lépcsőházba szökött ki, hanem lent ki volt nyitva az ajtó, és kifutott az udvarra. Az udvaron egy szomszéd épp kutyával volt, és megtörtént a legrosszabb: A kutya elkapta a macskát. Mindkét fél lerohant. A azonnal rá akart rohanni a felbőszült kutyára, miközben a macskát már a nyakánál fogva cibálta, szóval reménytelennek tűnt a dolog, a kutya gazdája sem tudta fegyelmezni a kutyát, úgy felbőszült. B visszafogta fizikailag A-t jó szándékkal, mert nem akarta, hogy bántsa a kutya őt is, de A ficánkolt, majd könyökkel gyomorba verte, hogy szabaduljon, és rárohant a kutyára. Amikor ő sem tudta simán csak elvenni tőle a macskát, akkor teljes erejével elkezdte rúgdosni a kutyát, úgy, hogy az nyüszített, végül pedig a kutya fejét rúgta meg, és az úgy engedte el a macskát. A-val ekkorra már a szomszédságból összesen 4 ember üvöltözött konkrétan (B-vel együtt), brutális fejmosást adtak neki, de őt nem érdekelte, sőt, még kvaanyázott is, és a macskával ment fel a lakásba. A lakásban B-ből kiszakadt a feszültség és lekevert egy pofont A-nak, és mérgében elmondta 10x is, hogy ő mondta, hogy meg kellene nevelni a macskát, és az, hogy a kutyát rúgja, nincs egyenlő szinten azzal, hogy a kutya elkapta a macskát, mert a kutya egy öntudatlan ösztönlény, ő pedig elvileg egy értelmes ember. A macska közben a haláltusáját vívta, de A nem engedte el, hanem rohanni akart vele az állatorvoshoz, B viszon próbált racinális maradni és megmondani, hogy szenved, inkább csak legyen vele és engedje el. Erre A úgy neki támadt, hogy B a falba is beverte a fejét kicsit és sebes, körömnyomos lett az arca.

Ugyanezen a napon A szakított, B-t kivágta a lakásból.

Közben A a közös megtakarításból elszedett több 100 ezer ft-ot a macskára mindenféle megbeszélés nélkül.


Nos?

Nem vagyunk borsodi nem idén barnultak, értelmiségiek vagyunk.

Egyikőnk sem alkalmazott ez előtt fizikai agressziót soha.



2023. ápr. 29. 17:52
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/124 anonim ***** válasza:
88%

"Mi hiányzik még a tényszerűséghez? Kérdezzetek, válaszolok."


Semmi, hanem mi az, ami nem kéne. Például a B cselekedeit védő és magyarázó kommentek, és az egész dologért a neveletlen macska hibáztatása, közvetetten A hibáztatása, mivel ő volt az, aki szerinte nem nevelte meg az állatot, akit B nagylelkűen hajlandó elviselni.

2023. ápr. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/124 anonim ***** válasza:
87%
Semmi nem hianyzik, tok egyertelmu, hogy B egy pszichopata, akinek a penz fontosabb, mint egy allat elete. :)
2023. ápr. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/124 anonim ***** válasza:
100%

"Csakhogy itt az egyik félnek ESZE ÁGÁBAN sem volt majdnem 600 ezret elkölteni erre..."


Felteszem ő már akkor tudta, hogy szakítani fog, (hisz még aznap meg is történt) így mint közös megtakarítás eleve érvényét vesztette. A saját részével meg azt csinál amit akar.

Legyél korrekt. Nézd meg a baleset napján lévő egyenleget, felezd el, az ő részéből vond le amit már felvett, a maradékot utald át. Aztán szevasz.

2023. ápr. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/124 anonim ***** válasza:
100%

"Semmi nem hianyzik, tok egyertelmu, hogy B egy pszichopata, akinek a penz fontosabb, mint egy allat elete. :)"


Ebben van valami. Nekem azon akadt fenn a szemöldököm, hogy simán elvárta volna a barátnőjétől, hogy nézze végig a szeretett macskája haláltusáját, ami akár órákba is telhetett volna. Sőt, biztos, hogy több óra lett volna, annyira még nem volt a halálán ha sikerült életben tartani. A minimum, hogy elviszem elaltatni, és nem nézegetem szerencsétlen vergődését. Ugyanolyan érző lény, mint ő vagy bárki más, hiába csak egy macska.

2023. ápr. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/124 anonim ***** válasza:
100%

Igazából lényegtelen, ki férfi és ki a nő. Valószínűleg te vagy B és a volt párod A.

Ezt abból lehet sejteni, mert inkább B-t véded, mintsem A-t.

Nem válaszoltál (bár azért nem néztem át az összes oldalt) semmire, így azt a következtetést vonom le, hogy csak csendesen figyeled az eseményeket, és valószínűleg ragaszkodsz a saját igazadhoz.

Pedig nem kellene, mert B-hibásabb volt mint A.

Hogy lehet az, hogy egy kutyát, (aki valószínűleg nem egy csivava, tehát erősebb mint egy macska) előbb védessz, mint a szerencsétlen macskát, aki csak áldozat ebben a sztoriban?

Nekem kutyám van, és volt cicám is, az én kutyám nagyon szereti a macskákat, nincs ilyesmi agresszió benne, de a környéken élő macskák nyilván nem szeretik az én kutyámat, mert álltalaban a macskák zsigerből utálják a kutyákat, akkor is, ha nem agresszívak. Ha most, a kutyám egy macskahoz odafutna, és elkapná csak úgy, érted, mert ott van, akkor ne az én kutyám rugdossuk, hogy engedje el? És ha hiába orditozok, hiába kérem, nem engedi el, a macska belehalhat, akkor nézzem végig ahogy széttép egy macskát? A saját kutyám is fejberugnám, ja és imádom a kutyámat. Nyilván úgy csinalnám, hogy a kutyám ne halljon bele a fejberúgásba...

Van amúgy egy megoldás erre, a kutyának a hátsó lábait kell felemelni, egy idő után elfogja engedni a macskát, de stresszhelyzetben az ember nem tud racionálisan gondolkodni.

Illetve rohadt jó lenne, ha a kutya meglenne nevelne, mert így gyermekre is rátámadhat, egy egyszerű jarókelőt is megtámadhat, és ha akkora teste van, lehet pórazon se lehet majd visszafogni.

Tehát, nehogy már, a kutya támadta meg a macskát, a macskát pedig hagynád szenvedni? A macskát teljesen felszabdalta a kutya, a kutyát sajnalod amiért fejberúgták?

Teljesen nonszensz. A-nak az a macska csaladtagja, ahogy nekem is az a kutyám. Nem egyenlő egy emberrel, de felelősséget vállalok érte, ahogyan A is. Nyilván elvitte állatorvoshoz, ha tudnak, segítsenek rajta, ha nem, legalább fájdalomcsillapítóval, és sajnos eutanáziával. De te, azt mondod, otthon kellett volna maradnia vele, és nézni ahogy kimúl, ami akár órákig is tarthat, hiszen küzd az életéért.

Egyáltalán van szíved neked?

A fizikai bántalmazásra nem mondok semmit, az már konkrétan értékelhetetlen, ahol megtörténik teljesen felesleges 5-perces terveket is gyártani együtt, jó hogy szakítottatok.


Az hogy a macska kifut... Igen, kifut, bárhová bebújik, a szekrény mögé is bemászik, nagyon kíváncsi és öntörvényű jószág. A kutyák jobban nevelhetőek, ez egy baleset volt. Felesleges hibáztatni valakit emiatt, megtörtént, az ajtón kifutás. Legközelebb zárva kell tartani. A kutya megtamadta a macskát, az pedig a kutyának a gazdájának a hibája, azonnal kifizettetném az állatorvosi költségeket, vagy a felét vele, és szégyellje el magát plusszban...


Nálunk volt már olyan, hogy egy nagy kutya egy kutyafuttatóban felborította az én kutyámat, és valahogy úgy esett szegénykém, hogy meghúzta/ráesett a lábára, a kutya gazdája meg elvitt minket állatorvoshoz, és fizette az egészet. Hiába mondtam, elég a felét, hiszen nem ő borította fel a kutyám, ő akkor is fizette.


Zavaros most az írásom, konkretan felcsesztem magam. A férjem sose tenne ilyet, ha én lennék A. Nem nézné ahogy zokogok, taknyom nyálam egybefolyik, úgy szenvedek a macskám miatt...

Azért a férjem, ti meg ezért nem vagytok együtt, és jobb is így.

2023. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/124 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tökéletes itt némelyik válaszadó:-) Én kertes házban lakok, benti macskám van, de bizony előfordult már, hogy vittem ki valamit a kertbe, és a gyors ajtócsukás ellenére kilógott a macska, és nem vettem észre azonnal. Nem robotok vagyunk, pl. szinte nincs is gyerek, aki pici korában soha nem esett volna le sehonnan, szülői felügyelet ellenére is. Egy pillanat alatt megvan a baj, és senkinek nincs mindig 100 százalékos figyelme.


Kérdező, egy agresszív, buta nyomi vagy! Már az elején is tök nyilvánvaló volt, ki kicsoda a sztoriban, magadat folyton mosdatod.


Sok éve történt, hogy babakocsiban tologattam a kislányomat, egy felbőszült kutya elkezdett futni felénk, és rárontott a babakocsira. Az volt a szerencse, hogy reagált a gazdája visszahívó szavára, de üvöltöttem, nem mondtam egyet kétszer, olyan adrenalin keletkezett bennem, hogy bármire képes lettem volna, hogy megvédjem a kislányomat, szétrúgni a kutyát is. Megijedtem tőle, de ennél sokkal erősebb volt a védelmező ösztön. Nekem a macska is családtag, nem fogyóeszköz.


A gyomrosért is reklamálsz, miközben te fogtad le, amihez nem volt jogod, és ő csak szabadulni akart. Kinek képzeled magad? Akkor és úgy teszi kockára a testi épségét egy mentálisan beszámítható felnőtt ember, ahogy akarja, és te legfeljebb szavakban próbálhatsz meg rá hatni, de még egyszer mondom, ő járt el normálisan, hogy nem nézte végig tétlenül a macskája széttépését!


A pénzt illetően is undorító vagy, tök mindegy, kinek a nevén van, ha közös megtakarítás, akkor az a korrekt, amit a 93-as ír, szakítottatok, el kell felezni! Nem tudom, hogy többet vett-e a ki a felénél, de te gusztustalan módon rá akarnád tenni a kezed az egészre, meg egy kib.szott forintot is sajnálsz attól a macskától!


A 95-ös minden szavával egyetértek, de kiemelném ezt: „A kutya megtamadta a macskát, az pedig a kutyának a gazdájának a hibája, azonnal kifizettetném az állatorvosi költségeket, vagy a felét vele, és szégyellje el magát plusszban...” Ha egy állat kárt vagy sérülést okoz, azért a gazdi felel, ugyanúgy, ahogy pl. egy gyerek esetén a szülő! Nem elég a kezek széttárása, hogy de hát, én próbáltam ezt meg azt!

2023. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/124 anonim ***** válasza:
83%
A közös megtakarításból kivette a részét. SZakíztott. Nem az egész pénz a tied.
2023. ápr. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/124 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy A nem hibás. Tette, amit tennie kellett, és pont. A közös megtakarításról annyit, hogy aznap szakított, szóval a közös terveknek annyi, kivette a részèt, amivel azt kezd amit akar, nem kell senki beleegyezése.

B meg egy kis külső véleményeknek és másoknak megfelelési kényszeres kis szrdarab. Számára csak az számított, hogy huuu mit gondol most a szomszédság, mert szerinte fülük farkukat behúzva végig kellett volna nézni, ahogy a kutya ízekre szedi szegény cicust. És még ezek után is bocsánatot kérni, hogy ezzel felhergelték a kutyát. Vicc...


Az igazság meg az, amit nem sokkal ezelőtt írt meg valaki, hogy a kutya gazdájának kellett volna kényelmetlenül éreznie magát, hogy erre (rugdosásra) egyáltalán szükség volt, és felajánlani a segítséget, ill. a számla egy részének fedezését.

Az egész leírásból az virít, hogy az erősebb kutya b... k, és ez így van rendjén, és hagyni kellett volna az egészet. És ez gusztustalan.

A kutya nem felsőbbrendű a macskával szemben, mindketten valakinek a családtagjai, természetes, hogy A fellépett a védelme érdekében.

2023. ápr. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/124 A kérdező kommentje:
Ha ennyire egyértelmű a szituáció, akkor miért van az hogy akik élőben látták a jelenetet, mind egyértelműen B és a kutya mellett álltak ki? Konkrétan ordítoztak A-val, egy szituációban nem érintett szomszéd is, aki amúgy full nyugodt ember, vörös fejjel kiabált, hogy "hagyd abba te hülye pitsa, HAGYD ABBA, NE BÁNTSD MÁR, HAGYD ABBA, MEGÖLÖÖÖD"
2023. ápr. 30. 13:10
 100/124 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem itt már valamit tutira ferdítesz, esetleg valaki lemaradt az előzményekről, és csak egy kutyarugdosást látott az egészből. Persze, veled együtt mindenki másnak is tök normális, hogy a macska haljon meg, esetleg még skandálták is a kutya nevét, szurkoltak? Tudod, mi a valószínű? Látsz egy agresszív, a gazdájára sem hallgató állatot, elkezdesz tartani tőle, hogy esetleg téged is meg fog támadni, nem még babusgatod, aggódsz érte, meg hősnek kiáltod ki! De mondjuk, hogy úgy történt, ahogy állítod, A-nak akkor is helyén volt az esze és a szíve, és nem a szomszédok véleménye volt a fontosabb, hanem a cicájának a megmentése.

Amúgy kíváncsi lennék, akkor mi lenne a véleményed, ha téged kapna el egy kutya, akkor is védelmeznéd-e, és hülye pics@, akármi lenne-e, aki próbálna megmenteni!

2023. ápr. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!