Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan kérem a barátnőmtől,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan kérem a barátnőmtől, hogy ne beszéljen az exével vagy csak túl reagálom?

Figyelt kérdés

3 hónapja vagyunk együtt és jelenleg távkapcsolatban élünk.

Ő 30/L és Budapesten él, én 30/F és Sopronban élek.

Egyetlen dolog zavar a kapcsolatunkban, az pedig az ex jelenléte.

Nem mondom, hogy napi szinten vannak kapcsolatban, de szoktak néha messengeren üzenni egymásnak/telefonálni és havi 1x találkozni is egy kávéra vagy sütire.

Elmondása szerint békésen és normálisan váltak el egymástól, nincsenek érzelmeik egymás iránt és jól működik a barátság köztük, a kapcsolatuk végén is inkább már csak barátként viselkedtek és nem párként.


Ezt viszont én nehezen tudom megemészteni, szerintem ha valakivel vége, akkor annak tényleg vége. Minden kapcsolatot le kell zárni, akármilyen jó viszony is maradt fenn a felek között, mert ez tiszteletlenség az új pár felé is.


Az igazsághoz hozzátartozik, hogy én is kapcsolatban maradtam a volt barátnőmmel (bár mi több időt voltunk együtt, mint ők), viszont nekünk van egy anno közösen vett kutyánk. Ugye a kutya az olyan mint a gyerek. Nagyon tud hozzá kötődni az ember és nehezen engedi el. 1,5 éve voltunk együtt amikor hozzánk került, heti 1-2x küldök neki képet a kutyusról és rendszeresen viszi is sétáltatni. Amikor átadom neki a kutyát majd ő vissza nekem, akkor azért váltunk pár mondatot, tudjuk, hogy mi van a másikkal, de nincs semmiféle telefonálgatás vagy sütizés.


Jogos a neheztelésem vagy túlreagálom?



2023. máj. 2. 12:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Nem jogos, mert te szintén tartod vele a kapcsolatot tök mindegy, hogy milyen szinten. De ha nem felel meg oké, akkor szakíts.
2023. máj. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
66%

Túlreagálod. Azért van Veled, mert vele már lezárta, nem működött.

Nincs kiábrándítóbb egy féltékenyen hisztiző pasinál - úgyh sztem állj le, mielőtt kiábrándul.

2023. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Jogos is lehetne, mindenkinek egyéni hogy mi fér bele. De így, hogy te is tartod a tiéddel, abszolút nem jogos. Kutya ide vagy oda.
2023. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%

Hát, így nem.

Végül is te is tartod a kapcsolatot az exeddel.


Közös gyerek esetén érteném. A kutyát nem tartom egyenértékűnek a gyerekkel ilyen szempontból (sem).


Én nem tartanám és a páromtól ugyanezt várnám.


Ez a közös sütizés biztos kicsapná nálam a biztosítékot - de mondom, én egy szót se beszélnék többet a saját exemmel.

2023. máj. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
92%

Én is azt gondolom hogy amíg te tartod a kapcsolatot az exel, addig ne sértődözz azon ha ő is.

Ráadásul egy kutya, az nem egy gyerek. Minek viszi ő sétáltatni, mikor külön mentetek?

Nekem ez sok lenne, a sütizgetés is, de a te kutyás sztorid is.

2023. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
26%
Ah, ilyennel nem lennék együtt. Kutya vagy gyerek miatt kapcsolatot tartani az exszel más téma, amíg tényleg csak erre korlátozódik. Aki viszont csak azért találkozgat az exszel, mert jól érzi magát vele, annak sok boldogságot kívánok nélkülem.
2023. máj. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged zavar akkor beszélj vele erről,ha nem változik semmi akkor pedig szakítani kell.
2023. máj. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
83%
Nem illetek össze. Persze, hogy jogod van elvárni, hogy elnézze a kettős mércédet és szakítsa meg a kapcsolatot az exszel. Azt vársz el, amit akarsz. Neki viszont joga van elvárni, hogy olyan emberrel legyen együtt aki megbízik benne és nem akad fenn az ilyesmin. Igazából mindegy, mert ennek a kapcsolatnak úgyis hamar vége lesz :)
2023. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
82%

Ha te sem beszélsz egyik exeddel sem, akkor jogosan várod.


Szerintem rettenetesen káros embereket a múltadból a jelenedben tartani. A legtöbb exemmel békében váltunk el, némelyiket kifejezetten szerettem, mint embert, mégsem beszélek velük, még szülinapjukon sem köszöntöm fel őket. Elfogadtuk, hogy egy kapcsolatból nincs visszaút a barátságba és a laza ismeretségbe, ha nem működik együtt és tiszteljük annyira magunkat és egymást, hogy nem mérgezzük a jelenlétünkkel a másik új kapcsolatát.


Elvárom, hogy a párom is így gondolkozzon és megmondom őszintén, nekem ez szakító ok.

2023. máj. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
55%
#8 ahhoz, hogy bízzanak benned, megbízhatóan is kell viselkedni. Az exszel sütizgetés nem tartozik a megbízhatóság fogalma alá.
2023. máj. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!