Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem védik otthon jobban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem védik otthon jobban a nőket a bántalmazó férfiaktól?

Figyelt kérdés

Meg persze a bántalmazó nőktől a férfiakat…

nekem most épp egy nő rokonomat tartja terrorban a férje és nagyon féltem őt. Nem tudom mit tehetnénk, mindenki tanácstalan. Tényleg… komolyan meg kell várni, hogy baj történjen? Nem elég a halálos fenyegetés? Nem elég a szexuális bántalmazás? Nem elég, hogy a 2 gyerekkel zsarolja a feleségét ez az állat? Mennyi tragédiának kell még történnie Magyarországon, hogy komolyan vegyék a családon belüli erőszakot?

Amíg nem érintett az ember olyan egyszerűnek tűnik… de nagyon nem az. Ha elszökik az anya a gyerekekkel, akkor bűnt követ el és még tőle vennék el a gyerekeket, ráadásul ki tudja mi lenne ha megtalálja őket a férj?


Vagy ha bántaná a nőt a férfi és kihívja a rendőrséget a nő, lecsukják pár évre a férfit, aztán amikor szabadul, bosszút áll?


Mi ennek a menete, hogy ne történhessen meg ez?

1 éve kattant be a férfi teljesen. Előtte az égvilágon semmi jele nem volt, hogy nem normális.

Annyira félelmetes ez a helyzet!


Anyukának egyik szervezet sem segít, tényleg ez a “majd ha vér folyik, szóljon” mentalitás a normális? 😭

Nincs elég tragédia Magyarországon?


2023. máj. 17. 02:06
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
98%
Én gyűjteném a bizonyítékokat és a közösségi médiához fordulnék. Ha ekkora a baj akkor már nem érdekelne, hogy esetleg ki mit szól. Orosz Bernadett is így menekült meg, hogy világgá kürtölte, hogy veszélyben van. Egy egész világgal nem harcolhat az az állat. Persze még ekkor is benne van a pakliban, hogy bosszút áll aztán öngyilkos lesz, vagy megy a börtönbe. De még mindig ezt tartom a legbiztosabb megoldásnak. A fű alatt lelépek, senki nem tudja, hogy mi folyik otthon nálunk az nem opció. Ha meg beperel becsületsértésért, tegye. Még mindig jobb, mintha agyonverne. És ekkor már a tömeg is mellettem állna. Ha tényleg komoly a baj ezt kell tenni, mert a rendőrség ebben az országban ilyen helyzetben nem véd meg.
2023. máj. 17. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
76%
Mert akiken múlik, azok is bántalmazó férfiak. Nem hajlandók aláírni az Isztambuli Egyezményt.
2023. máj. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
98%

"Ha elszökik az anya a gyerekekkel, akkor bűnt követ el és még tőle vennék el a gyerekeket"

Ezt ki mondta? Ez nem így van.

2023. máj. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
65%

Mert nálunk a szociális háló elég gyenge. Ebben nincs elég pénz a vezetőknek.


Azt viszont hozzátenném, hogy sokszor az érintettek sem akarnak lépni. Akkor sem, ha lehetőség van rá. Egyszerűen sokan ezt választják.


"1 éve kattant be a férfi teljesen. Előtte az égvilágon semmi jele nem volt, hogy nem normális."

Ezt pedig felejtsük már el. Talán millióból, ha egyszer nincs semmi jel, minden más esetben azért elég szépen ott a kapcsolat elején a "ah, csak néha ad egy pofont" és egyéb mellébeszélések. Szóval, felnőtt emberek döntéséről is szó van... Az embereket pedig a saját döntéseiktől elég nehéz megvédeni.

2023. máj. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
89%
4: Volt jele, csak az még nem érte el a Kérdező ingerküszöbét. Olyan jele volt, amit normálisnak szokott meg, mert a tanárai, családtagjai is csinálták.
2023. máj. 17. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

Persze távolságtartási végzést kell kérni, amit vagy betart, vagy nem.


Hát nem tudom. Én kb minden éjszaka, vagy inkább minden pillanatban rettegnék..


Sajnos történt ilyen az ismerőseimmel, a féltékeny férj fényes nappal a városban lelőtte a feleségét, a sógornőjét, (mert védeni akarta a tesóját) végül magát is megölte. Na azt az embert is mindenki jó embernek hitte ….. 😭


Amíg “csak” halálos fenyegetés van, addig szóba sem áll vele senki.

Ez az ember meg pont olyan, hogy egyszer fogja bántani őket…

2023. máj. 17. 03:29
 7/42 A kérdező kommentje:

A nyilvánossággal meg pont ez a baj, ami itt is már megjelenik: áldozathibáztatás.


“Nem fáj neki eléggé” stb…


Dehogyisnem. Biztos vagyok benne. Csak képzeljétek el, ha az ember, akit nemrég még szerettél, megbíztál benne azzal tartana sakkban, hogy bármi rosszat teszel, annak a gyerekek isszák meg a levét..

2023. máj. 17. 03:40
 8/42 anonim ***** válasza:
6%

"Mi ennek a menete, hogy ne történhessen meg ez?"



200 eve az volt a menete, hogy a no apja/batyja(i) kirangattak a korcsmabol a delikvenst, oszt egy kis lovagga utes, illetve huslevel valo leontes utan felkotottek a cseresznyefara labbal felfele, aztan a varjak jobb belatasra birtak az illetot.



Dehat kellett nektek ez a jo kis modern liberalizmus....



38F incel

2023. máj. 17. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
94%
8: És akinek nincsen apja és bátyja?
2023. máj. 17. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:

Én személy szerint nem éltem 200 évvel ezelőtt, de még 100 évvel ezelőtt sem. Ahogy te sem tudtad megvédeni az antiliberalizmust.

Én liberális vagyok, ha nagyon választanom kellene, de ez ami a mai világban van jelen, az nem igazi liberalizmus, csak annak van hazudva, ez okoz súlyos zavarokat a fejekben. Semmi gond, szerintem egy véleményen vagyunk, csak más szemszögből látjuk ugyanazt.

2023. máj. 17. 04:43
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!