Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ki a hibás ebben a szituációba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki a hibás ebben a szituációban, és hogyan kellene lereagálni?

Figyelt kérdés

Sokaknak ismerős lesz szerintem ez a szituáció.

Tehát van egy srác, a barátnője, és a barátnőjének egy férfi barátja. Egy közös összejövetel/buli/akármi alkalmával ez a barát többször is keresi a fizikai kontaktust a barátnővel, mindezt a srác jelenlétében. Például egy vicces megszólalásnál nevetés közben a térdére teszi a kezét egy rövid ideig, vagy vele szemben állva a vállára/felkarjára. Tökéletesen tud lavírozni a határon, tehát amit csinál még nem tolakodó és nem lehet megszólni élte, de már át-át lépi azt, ami közömbös érintés.

A srác nem tud elmenni emellett, és a társaságban mindenki előtt teljesen nyugodtan, minden düh nélkül, de kellő határozottsággal közli vele, hogy őt ez zavarja és legyen szíves hagyja abba. Természetesen az a válaszreakció rá, hogy nevet rajta és nem érti mi baja van a srácnak, a srácot állítja be féltékenykedőnek, stb. A barátnője szóhasználatából, testbeszédéből, válaszából az jön le, hogy neki sincs baja ezzel, és nem érti párját, de ellene azért nem fordul ebben a helyzetben.


Kettesben megbeszélve a dolgot a csaj kicsit jobban kiakad, hogy kellemetlen volt neki ez a megszólalás, plusz ez a barátja amúgy is mindenkivel ilyen.


Mi erről a véleményed?


2023. máj. 18. 08:34
A kérdező szavazást indított:
A srácnak igaza volt, még finom is volt vele
A srácnak igaza volt, de kettesben kellett volna megbeszélni
A srác minden bizonnyal túlreagálta a dolgot, a barátnőjének van igaza
A barátnőnek kellett volna kezelni a helyzetet. Ha ezt nem tette meg, akkor bajok vannak
Egyéb, leírom kommentben
39 szavazat
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
23%
A srác helyében simán barátkoztam volna én is más csajokkal, ők meg hagy érezzék jól magukat, de gyertyát biztos nem tartottam volna.
2023. máj. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
11%

Felvehetnéd videóra és belinkelhetnéd. (Mivel ez azért sértené a személyiségi jogokat, ezért felejtős ötlet.)


Nincs jobb tippem egyelőre. Nem látjuk a családi hátteret senkinél. Szocializáción is sok minden múlik ám!

2023. máj. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%
Az rendben van, hogy zavar egy ilyen helyzet, de tényleg kellemetlen ezt neked nyilvánosan megbeszélni az illetővel. Amikor hazaértek, nyugodt körülmények között a barátnődnek el lehetett volna mondani, hogy lehet, hogy neki ez belefér és barátinak érzékeli, ezért fel sem tűnik neki, de téged zavar, szóval légyszi máskor húzza meg a határt itt. Szóval igazából a csajnak igaza van, hogy ezért "jelenetet rendezni" hülyeség volt és nem jól kezelted, de neked is nyilván jogod van azt érezni, amit, ha ez már sok, akkor meg lehet beszélni a barátnőddel, hogy itt neked van egy határ, amit átlépett a barátja.
2023. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
48%

Ha a tolakodó barát nyilvánosan alázza a pasiját a csajnak, jogos a megjegyzés a közönség előtt.

Adok-kapok.

De a hölgyeménynek is ezt kezelni kellett volna, már ha az etikai, erkölcsi részét nézzük, bár a mai liberális értékrendek között már kb minden belefér.....sajnos.

2023. máj. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom kinek hol vannak a határok, de engem a párom haverja, rokona, bárkije ne tapogasson. Nem is értem, hogy a nőnek ez miért volt rendjén. A pasitól talán jobb lett volna, ha bem nyilvánosan rendez jelenetet, hanem hármasban beszélik meg a történteket, de maga a felvetés jogos volt, megért egy kérdést a barátja és a barátnője felé.
2023. máj. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
De ha a srácot ez zavarja, akkor tényleg tűrnie kellene az esemény végéig, ahogy kvázi fűzik a barátnőjét a szeme láttára? Mert az ő szemszögéből ez a helyzet, még ha a valóság más is. Vagy hívja félre a barátnőjét, hogy ő mondjon nemet? Ez elég kínos lenne szerintem.
2023. máj. 18. 09:48
 7/34 A kérdező kommentje:
6-os: a "tapogató" nem a srác barátja, hanem a barátnőjének a barátja.
2023. máj. 18. 09:48
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Érthető, hogy neked ez nem tetszik, a lánynak kellene ezért szólnia a haverjának.

Viszont a lány esetében 2 dolog lehet: vagy annyira természetes ez a fajta kontaktus kettejük között, hogy neki tényleg ez a normális és a megszokott, emiatt sem érti miért akadtál ki rajta, vagy a másik, hogy tetszik neki, hogy a haverja tapogatja, viszont ez már gond.


Mindenképpen beszéld meg a barátnőddel, hogy mi ezzel a baj, és ha nem érti, kérdezd meg tőle, hogy ő hogy érezné magát a helyedben? Ha végig kellene néznie, hogy egy lány "csupán barátságból" tapogat és simogat.


Ráadásul a srác reakciójából az jön le, hogy ő teljes mértékben tisztában van vele, hogy feszegeti a határokat és ezzel provokálhat (és ahogy írták is), megalázhat téged. Tetszik neki a barátnőd ez nem vitás. De kizártnak tartom, hogy a lány erről ne tudna, ezt minden nő látja/érzi. Viszont ez esetben úgy tűnik nem válik be az, hogy nem foglalkozik vele, hátha veszi a lapot a srác. Kerek perec meg kellene neki mondani. Közben úgy tűnik még egy lehetőség eszembe jutott.

2023. máj. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
46%

teljes mértékben a csajjal értek egyet. mindenkinek a saját joga megszabni, mennyi érintést enged meg mások részéről és mi az, amit már tolakodónak talál.

ha nem tetszik, amit a párod megenged mások részéről, azt nem a harmadik fél nyilvános leoltásával kell kezelni, hanem négyszemközt megbeszélni a pároddal, hogy téged ez zavar. és ha ennek ellenére azt mondja, hogy bocsi, de nekem ez így teljesen oké és a továbbiakban is így fogom csinálni, akkor vagy elfogadod, vagy keresel mást.

2023. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
55%
6-os voltam. Oké, akkor másvalakinek a barátja. Attól még ne tapogasson senki senkit. A magam részéről se egyedülálló, se párkapcsolatban élő ne tapogasson. Felesleges bizalmaskodás.
2023. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!