Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen hatással lehet egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen hatással lehet egy fiatal nőre, ha az apja megbízhatatlan alkoholista volt, emiatt korán meghalt?

Figyelt kérdés
Sokáig azt hittem, hogy tudom kezelni a dolgokat, de ahogy telnek az évek (24 vagyok) egyre jobban érzem magamon a nyomást. Pszichológusra sajnos most nincs pénzem de tervben van. A párkapcsolatomban vannak nehézségek, és màr nem tudom hol a határ - mi van az én traumám miatt. Milyen jelei vannak a felfolgozatlan traumának? Egyáltalán tovább lehet lépni ilyesmin?

2023. máj. 23. 09:08
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Apa egy éve halt meg, most jönnek elő ezek a dolgok.
2023. máj. 23. 09:09
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Tovább, de idő kell hozzá.

Mondjuk nem érthető, hogy miért hat ki a párkapcsolatra, iszik a párod is? Ha igen, akkor inkább hagyd el! Keress olyan fazont, aki nem piál, ennyike. 🤷‍♀️

2023. máj. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó lenne tudni, hogy mi a gond a kapcsolattal...
2023. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell tudnod, hogy milyen jelei vannak nálad.
2023. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szorongás, szégyenérzet, értéktelenség érzete.


Hiszen takargatni kellett a családi problémát, nem volt nyugodt, támogató családi légkör, az alkoholista szégyenét cipeli tovább a gyermek, kevesebbnek érzi magát.

2023. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
51%
Semmi szükséged terápiára! Tanuld meg neked mi a jó! Élj úgy.. nem foglalkozik veled senki, csak te magaddal....
2023. máj. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
31%

Ó, de szerencsés vagy. Az én alkesz apám nem tud megdögleni még mindig, pedig már 30 leszek.

Őszintén szólva nem tudom mi a bajod. Engem örömmel töltene el, ha végre egy gonddal kevesebb lenne az életemben.

2023. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

#7

Ez egy kicsit beteg

2023. máj. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szerettem őt, ő is szeretett, de ez egy betegség. Sajnos soha nem tudtam bízni benne, mert mindig csak ígérgetett, nem jelent meg számomra fontos eseményeken stb. Hosszú lenne mindent leírni. Én nem örülök a halálának, sőt. De nyilván bosszant, hogy feladta és inkább ezt az utat választotta.

Párkapcsolat: Bizalmatlan vagyok, szorongok mindenen, tőle várok mindenféle megerősítést, pedig tudom, hogy ennek nem így kéne lennie. Nem igazán érzem magam elég jónak, legyen szó akármiről. Eddig azt hittem "ilyen" vagyok, de aztán leesett hogy ja, hát akkor ez lehet az oka. Ezért érdekelt mások tapasztalata.

2023. máj. 23. 12:34
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Nem beteg a #7

Én nem sírtam az enyém temetésén.

Tönkretett 14 éves koromra

2023. máj. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!