Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Túlzott féltékenységemmel mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túlzott féltékenységemmel mit tudnék kezdeni?

Figyelt kérdés

Magammal van bajom, meg vagyok győződve arról, hogy nálam mindenki jobb. Szebb, jobb az alakja, érdekesebb az élete, szerethetőbb. Ismerek rengeteg kiállhatatlan nőt aki szarrá csalja a párját és mégis kitartanak mellettük, engem meg már kisebb hibáért is kidobtak az exeim.


Nem szoktam mondani a barátomnak, hogy féltékeny vagyok, megbeszéltük, kinek mi számít megcsalásnak és egyet is értettünk. Nincs is konkrét nő, akire az lennék, ez ilyen általános nálam. Vannak az ismerősi körében olyanok, akik büszkén ecsetelik, hogy másokkal is ismerkednek meg részletezik hogy csalták meg a párjukat. Szerinte is gáz sztorik, de ha sok ilyet hallasz és azt látod, hogy ez működőképes, mert a párjuk nem szakít... hát nem is tudom. Azért persze nem minden barátja ilyen, a közeliek nem. Nem szoktunk exekről beszélgetni, de volt, hogy mondta, hogy évekkel ezelőtt egy csaj meztelen fotókat küldött neki. Én nem ilyen vagyok és egyből arra gondoltam, hogy én nem adok meg neki mindent amit korábban kapott és emiatt hiányérzete lehet. Nehezen hiszem el, hogy bejövök neki külsőre, pedig mondja és érezteti is, de én túlsúlyos vagyok ami objektíven undorító szerintem. Félek hogy mikor jön valami jobb nő. Félek hogyha lesz legénybúcsúja akkor a haverjai intéznek neki strippert és majd kibeszélik hogy ő mennyivel szexibb nálam. Van olyan rokona aki nem bír és bár elvileg nem volt ilyen de azon kattogok hogy biztos mond rólam rosszakat amin elgondolkodik. Egyszer előtte ledagadtoztak és azt hittem szakít velem mert rájön hogy ami neki tetszik az hibás dolog és nem kéne neki tetszenie. Amúgy 20 kg volt rajtam ma már csak, teszek ellene de nehéz.


Mit tudnék ezzel csinálni? Szinte mindennap ezen kattogok, ha nem vagyunk épp együtt.


2023. máj. 24. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

"engem meg már kisebb hibáért is kidobtak az exeim"


A baj a tobbes szammal van kislanyom, mi az hogy az exeid? Hany pasid volt mar?

2023. máj. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
28 év alatt 3 ex
2023. máj. 24. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
13%
Valami tojás.
2023. máj. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt azért kell elengedned, mert a párod egy másik ember, saját akarattal. Tudatosítsd magadban, hogy a félelmeid nem előznek meg semmit, csak elrontják a jelent is, azaz hogy MOST jól érezd magad. Nincs olyan, hogy biztos jó lesz örök életedre ez a párkapcsolat és nem fogtok változni. Mással se lenne. Kommunikáljatok sokat, hogy ismerjétek egymást, akkor adod meg a legnagyobb esélyét annak, hogy ne csak a testedet szeresse, hanem azt, hogy pont te mennyire illesz hozzá. De legyél önmagad, szeresd magadat te is. Ha megfelelési kényszeres vagy, hogy ne hagyjon el, csak hazudsz neki és pont az az izgalmas, önálló nő tűnik majd el, akibe beleszeretett. Ne titkold a félelmeidet se, de értékeld magadat. A többi az ő döntése, felelőssége, ami nem függ attól, mit szorongsz össze vagy hogy manipulálod, hogy szeressen. Kicsit fektess magadba lelkileg is, ismerd meg, ki vagy és fejtsd le magadról a félelemeid, traumáid.
2023. máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt több probléma is van, amiről te is tudod, hogy nem bebeszéled, hanem valós dolgok. Annyit mondanék csak, hogy szerintem nem lehet gombnyomásra kioffolni a féltékenységet, hanem az okokat kell megvizsgálni.

Őszinte szeretetet sem kaptál eddig. Ezen a vonalon indulnék el. Csak annyit ehhez, hogy nemcsak a túlsúlyosak kapnak beszólásokat, hanem még többen mások is... extrém vékony, túl kis mell, túl nagy mell stb. szóval látod, ennek se vége, se hossza.

2023. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Önbizalom hiány kis paranoiával megfűszerezve.. hát kishölgy.. tegyél be másik lemezt.. szép vagyok, jó vagyok, a magam ura vagyok.. stb..
2023. máj. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Egyetèrtek a hatossal. Anno èn is ezeken kattogtam mindig. Ès hiába nem mondtam ki, a pasik ezt megèrzik.

Aztán jött egy szemlèletváltás, kis önfejlesztès. Ès a fèrfiak elkezdtek nyitni felèm, pedig nem változtam külsőre.

A bókokat, kedveskedèseket már nem háritottam hanem örömmel fogadtam, ès el is hittem ha valaki megdicsèrt.

A mostani páromnál már egyáltalán nem játszik a fèltèkenysèg, pedig volt hogy mellettem is kezdtek ki vele. De mellettem van, velem fekszik, velem kel. Minden nap dicsèr,kedveskedik. Ès nagyon sokszor elmondja hogy imádja hogy van önbizalmam, ès hiszek magamban.

2023. máj. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!