Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok cikk van arról, hogy szülés után gyakori a párkapcsolati krízis. Akinek előbb jelentkezett, náluk mi volt? Sikerült megoldani?

Figyelt kérdés

10 éve vagyunk együtt. A férjem szerintem kapuzárási pánikon megy keresztül és úgy érzem mindennel egyedül maradtam, mert legfeljebb fizikailag van jelen. Olyan tulajdonságaimat kritizálja, amik 10 éve megvannak, ha felvetek egy problémát nem figyel és nem hallgat meg, van, hogy meg sem hallja, hanem valami hümmögés után elkezd másról beszélni. Ilyet eddig soha nem csinált.


Valahogy úgy képzeltem, hogy a gyerekvállalás közös projekt lesz. Az volt a terv, hogy ő is itthon marad a gyerekkel pár hónapot, szóval talán nem alaptalanul.


Ennek ellenére most úgy tűnik sokkal inkább egyedül maradtam a feladatokkal, mint számítottam rá, és ami a legrosszabb, hogy olyan, mintha a férjem igénye, a pozitívan közösen együtt töltött időre, minimális lenne. Este leül gépezni és ha valami témát feldobok, akkor csak “zavarom”, pár mondat után bevonul a fürdőszobába és ott telefonozik tovább. Rengeteg programot szervez be a barátaival, szüleivel stb. ahhoz képest, hogy mennyi szabadideje van. (Én meg ugye egész nap alig szólok valakihez, aztán este is későn ér haza).


Nagyon el vagyok keseredve, főleg, hogy amikor felhoztam ezt neki az volt a válasz, hogy ő nem érzi kevésnek az együtt töltött időt.


Volt valakinek hasonló? Hogy változott a gyerek születésével?


2023. jún. 11. 04:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Van már gyerek, vagy terhes vagy?


Ha igen, akkor valószínűleg megrémült a helyzettől, nem erre szamított

2023. jún. 11. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Még nincs gyerek, de egy-három héten belül születik.


Eddig jutottam én is, hogy megrémült és kapuzárási pánikja van, csak nem tudom mit kezdjek a helyzettel. Az érdekelne, hogy akinek volt hasonló, náluk hogyan alakult a helyzet?

2023. jún. 11. 05:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erről beszéltél vele? Annak idején meg tudtátok beszélni a dolgokat? Régebben beszélt az érzéseiről?
2023. jún. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez így konkrétan csak ezerszer rosszabb lesz, mert a gyerek akkor is kimerítő, ha könnyű baba. Én szerintem meghaltam volna, ha a férjem nincs, többemberes babánk volt... de az egész biztos, hogy záros határidőn belül válás lett volna a vége, ha magamra hagy a közösen vállalt gyerekkel. Nem mondom, hogy nálunk nem voltak súrlódások, de mi közösen dolgoztunk azon, hogy mindenkinek jó legyen és így is kegyetlen nehéz volt. Most se könnyű éppen. Beszélj vele, mert ha nem hajlandó vállalni a kötelezettségét, akkor még szülés előtt visszaköltöznék anyámékhoz. Tényleg szükséged lesz segítségre.
2023. jún. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valóban könnyebb lenne, ha valaki melletted lenne és segítene. Maga a terhesség is nehéz, nagy hassal mindent csinálni. Na de amikor a pici nem tud nélküled meglenni. Úgy nehezebb mindent csinálni. Ezért is jobb ha mindkét fél kiveszi a részét. Nálunk a párom megvolt ijedve rendesen. Láttam rajta, hogy mennyire fél, de azt is hogy odavan a kisbabánkért.

Mi elhívtuk az anyóspajtást, ő segített. Megoldottuk volna nélküle is, de őszintén megmondom nagy segítség volt, hogy itt volt pár napot.

Nektek erre van lehetőség? Neked vannak barátnőid? Írod, hogy te egész nap alig szólsz valakihez. Jó lenne ha eltudnál menni még szülés előtt lazítani egy kicsit.

A férjeddel pedig kéne beszélni, de ahogy látom nem tudsz mert nem vevő rá. Vagy esetleg ha hanyagolnád a férjed pár napra? Lehet észrevenné magát. Vagy mondjuk kicsit felpezsdíteni az érzéseket? Nem tudom mi lenne a jó megoldás. Az is lehet hogy ebben a pár hétben kiéli magát és amikor megszületik a pici, akkor normális lesz megint. Ez lenne a legjobb.

2023. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%

Fogadd el. Ez egy ilyen helyzet.

És ne haragudj, hogy ezt mondom, de 1-3 héttel a szülés előtt a nők hajlamosak túlreagálni a dolgokat. Simán lehet, hogy itt nincs semmi komoly a háttérben. Egyszerűen kihasználja az idejét, mert a gyerek születése után nem lesz. Onnantól rengeteget lesz veled, úgyhogy most, még előtte akar másmilyen dolgokat előrehozni, tömbösíteni.


Szülj, neveld kisgyerekké, mert ez a dolgod most, és amúgy se tudsz mást tenni, és majd a gyerek 1 éves korában értékeld át a házasságodat. Nem most van itt az ideje.

2023. jún. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem igy az egeszbol az jon le, hogy vagy konkretan van valaki, akivel vagy tortenik is valami vagy bontakozgat, vagy szeretne.
2023. jún. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló a helyzet, csak én még a 2.trimeszterben járok. Eléggé eltávolodtunk egymástól, és ha rajta múlna, tök magányos lennék... Ő is megindult, programok ezerrel, talán most már többször tervez velem is, de itthon kb idegenek vagyunk. Plusz mindig baja van velem, semmi nem jó, amit csinálok.

Én úgy látom, hogy túl nagy neki a teher, fél, nem bírja, stb. Saját magamnak muszáj megtartani a stabilitásom, sőt néha helyretenni, de nem tudom, mire számíthatok, ha megszületik a baba. Inkább arra készülök, hogy egyedül kell megoldanom mindent, plusz még akkor is tartani fog ez az állapot, semmi sem jó, kötözködik, stb. Úgy gondolom, abban az állapotban még hamarabb helyre fogom tenni, nem lesz türelmem. Nem így képzeli az ember, de ez van...

2023. jún. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát, aki időt szakított rá! Bocsánat, csak most értünk haza, eddig nem volt lehetőségem válaszolni.


7-es: ez tuti nincs így, küld képet, oszt meg pozíciót, ha van program, szinte biztosan nincs más a képben.


6-os: ez is biztos belejátszik, ahogy az is, hogy nagyon el voltam kényeztetve. Pl. Évek óta nem porszívóztam, gyakran a férjem főzött vacsorát, rögtön ugrott, ha cipekedtem, mindig meghallgatott és figyelt rám. Most sem mondanám rossznak a helyzetet, de mondjuk nem gondoltam volna, hogy 38 hetes terhesen egyedül fogom összeszerelni a babaöblöt, vagy az egyik srácot kell megkérnem a parkolóban, hogy légyszí segítsen már beemelni a kocsiba a zsugor vizet, amit a kórházba kell majd vinni, mert a férjem mindig legközelebb veszi meg hetek óta. Előnye a helyzetnek, hogy végre megtanultam használni az új porszívót.


5-ös: Anyumat át tudjuk hívni segíteni (ő már ajánlkozott is), csak annyi dolga van, hogy nincs szívem megkérni. Anyósom szerintem nem lenne nagy segítség, ő vendégségbe szívesen átjön, főképp pénteken vagy szombaton, vagy ha hétig hazaviszem és legalább három hétre előre egyeztettük, meg főleg, ha a fia is itt van.


Olyan barátnőm, akivel rendszeresen eljátszhatom, hogy akkor szervezek programot, mikor a férjem délután hat felé szól, hogy ma csak 8-9 felé ér haza, olyan nincs, mert 3/4 óra odajutnom bárkihez.


4-es egyelőre nem olyan rossz a helyzet, hogy ne próbáljam meg, hátha változik szülés után. De ha rossz lesz, a szüleim 10 percre laknak, bármikor átmehetek, lesz ott is babaágy és még megvan a szobám.


3-as szoktunk róla beszélni. Kicsit nehezen értelmezem, hogy most mennyire őszintén és mélyen beszél az érzéseiről. Ha elhiszem, hogy tényleg az a baja amit mond, akkor olyan problémák vannak, hogy pl. még sosem járt Kínában, pedig a tesójával megbeszélték, hogy fognak és mire a gyerek elég nagy lesz, addigra a tesójának lesz gyereke és akkor emiatt nem fognak eljutni. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a két legjobb barátja egyáltalán nem érzi, hogy el akar köteleződni vagy gyereket szeretne. Kicsit a munkahelyekkel is hadilábon áll az egyikük, annyira nem, és ez sincs rá jó hatással, hogy ők gondolnak egyet és kiugranak jövő héten Tenerifére vagy Izlandra vagy Horvátországba ő meg nem teheti meg ezután. (Eddig sem mentünk tervezés nélkül, de állítólag eddig mehettünk volna és mostmár nem is tudunk majd).


8-as: Neked sok kitartást kívánok és remélem, hogy rendeződik a helyzet (nálatok is).

2023. jún. 11. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!