Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Voltál már ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Voltál már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

26 éves férfi vagyok, közel két éve vagyok együtt a párommal. Ha valaki megkérdezné, csak azt tudnám mondani, hogy minden tökéletes. Ugyanúgy gondolkodunk a világról, megértjük egymást, jó a szex, egyezik az ízlésünk a legtöbb dologban, egymás legjobb barátai és lelki társai vagyunk. Szinte minden tökéletes.

Tudni kell rólam, hogy én szeretnék gyereket, és bár még nem vagyok annyira idős, lassan abban a korban vagyok, az anyajelölttel kell együtt lennem. És amikor ebbe belegondoltam, akkor mindig elfog egy megmagyarázhatatlan rossz érzés. Nem tudom megmondani, hogy mi az oka, de megrémít a gondolat, hogy a összeházasodjak és közös gyerekem legyen a barátnőmmel. Azt érzem, hogy ezeket a dolgokat nem vele akarom, de azt már nem tudom megmondani, hogy miért. Szörnyű ez a kettősség így. Ezt most nem hirtelen felindulásból írom ki, egy ideje már érzem ezt. Volt már hasonló helyzetben valaki? Mit tegyek ilyenkor?


2023. júl. 6. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha tényleg komolyan érdekel ez, és hogy jó döntést hozz, menj el pszichológushoz. Valami hazugság van a történetben: vagy abban, hogy minden tökéletes, vagy abban, hogy azt mondod, azzal van a gondod, hogy nem vele szeretnél gyereket vállalni. Olyasmire gondolok, hogy mélyebb múltbéli sérelmek, tapasztalatok, minták, onnan hozott félelmek, gátak miatt vagy be--va a családalapítástól és ennyit tudsz megfogalmazni belőle.
2023. júl. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aztán tényleg nem mindegy ki lesz a gyerekünk anyja/apja
2023. júl. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

"Azt érzem, hogy ezeket a dolgokat nem vele akarom, de azt már nem tudom megmondani, hogy miért."


Nem vagy belé szerelmes, ennyi.

2023. júl. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van. Ha maga a kapcsolat rendben van, akkor a hiba a te készülékedben van, mégpedig tudattalan szinten. Ezt egyedül nem fogod tudni feltárni, csak szakember segítségével. Pszichológus tud segíteni megfejteni az okot és utána tudsz helyesen dönteni a kapcsolatod jövőjéről.
2023. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

"Nem vagy belé szerelmes, ennyi."

találj már ki valami újat, mert rohadt unalmas, hogy minden létező párkapcsolati problémát ezzel a közhellyel söpörsz le

2023. júl. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát de nem az, ha az lenne, akkor azt írta volna, hogy még korainak tartja a családallapítást, de azt írta, hogy vele ne akar!
2023. júl. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

kérdező, ez életed egyik legnagyobb (ha nem legnagyobb) döntése, hatalmas kockázatokkal, nagyfokú elköteleződéssel. természetes, hogy nem hozod meg egykönnyen.

a helyedben azt a kérdést tenném fel magamnak, hogy másféle nővel el tudnám képzelni a családalapítást? van egyáltalán olyan nő, akivel el tudnám képzelni? ha igen, mi van benne, ami a barátnőddel nincs meg?

látatlanban egyébként kétféle tippem van és egyik sem bonyolult: az egyik, hogy egyszerűen még túl távol érzed magadtól az egész családalapítás témát (szóval bárki más mellett is így éreznél), a másik tippem, hogy hiába vagytok egy hullámhosszon a pároddal, nem igazán érzed őt kompetens szülőnek (meg magadat se... de azon sokat lendít, ha a párodat annak találod)

2023. júl. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy nem vagy belé szerelmes, vagy nem akarsz (még) gyereket.
2023. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fiatalok vagytok még, ráér ez a gyerek téma. Csak ne erőltesd se rá, se magadra.

Ugy érzed ő az utolsó kapcsolatod, hogy nem akarsz már soha mást? Mert akkor a gyerekkel van a gond.

8

2023. júl. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Vszeg tényleg nem szereted annyira, hogy őt képzeld el a gyereked anyjának. Ez esetben vagy keresel olyan nőt, akivel az az érzés megvan, vagy vele maradsz gyerek nélkül - ez esetben csak az idejét húzod.
2023. júl. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!