Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Esküvő után ti hogy kezelitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő után ti hogy kezelitek a pénzügyeiteket?

Figyelt kérdés
A férjem nem akar közös kasszán lenni, szerintem a pénzbeli különbségek miatt. Kicsit úgy érzem, hogy arra készül, hogy “mi lesz HA elválunk egyszer”… Így viszont nem tudom, hogy vállalják gyereket, nem igazán tudom elképzelni, hogy akkor hogy lenne a fizetés. A párom többet keres tőlem kb 200.000Ft-al, pedig én is ugyanúgy egyetemet végeztem, csak az én szakmám nincs úgy megfizetve..

2023. júl. 12. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Na, ez azért számomra nagyon gáz. Valóban, mi lesz, ha GYED-en leszel otthon? Akkor még jelentősebb lesz a bevételetek különbsége. Esetleg azt tudnám elképzelni, hogy a gyerekkel kapcsolatos összes kiadást fizesse ő, már a születés előtti vizsgálatokat is beleértve, ha te "cserébe" vállalod a terhesség és a szülés kockázatát. Egyébként továbbra is bizarr az egész, jól érzékeled.
2023. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Mi közös kasszán vagyunk. Fizetésben nincs (sok) különbség. Válás esetén meg amúgy is minden közös vagyonnak számít.
2023. júl. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk teljesen közös a kassza az első pillanattól. Most itthon vagyok gyed-en, többszörösét keresi, mint én. Ki sem tudnám fizetni a saját részem a kajából, a hitelből és a gyerek költségeinek a felét.

Jól érzed, hogy nem oké a dolog.

Előre nem beszéltetek róla?

2023. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Közös kassza ha nincs ennyi bizalom kâr volt hozzamenni egy szégyen az ember...
2023. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak félresikerült hâzassàgok mint pl a tiéd, rosszul vàlasztottàl.
2023. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Amíg "csak" együtt laktunk, már akkor is bíztatott a férjem a közös kasszára, én nem akartam, inkább "nyomorogtam" valami hülye büszkeség miatt.


Amint összeházasodtunk, a férjem a kezembe nyomott egy bankkártyát és nem akart több nyekergést hallani a pénz miatt.

Most, hogy gyerek van, végképp az ő keresete nyom a latban.

2023. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Jogilag közös vagyonotok van.

Gyerek mellett a virtuális külön kassza is tarthatatlan. Az ő gyereke is az a gyerek, aki miatt kiesel a penzkeresetbol.

2023. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig is közös kasszán voltunk. Házasságban nincs én pénzem meg te pénzed, csak mi pénzünk van.

Olyan társat kell választani, akivel megvan a bizalom a közös pénzkezelésre, és aki felelősen kezeli a pénzt.

2023. júl. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Az esküvő óta szerzett vagyon közös vagyon, így akár a saját sázmláján tartja, akár eg yközösön, ha váltok, annak a felét bizony elviszed.


Mi közös kasszán vagyunk, de technikailag ez sehogy nincs megtámogatva. Mindegy melyik számlán van a pénz, az közös. Ha kell, küldözgetjük egymás számlái között. Most azért, hogy legyen egy sokadik számla amihez mindketten hozzáférünk, teljesen fölösleges fizetni annak a költségeit.

2023. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű téma, sok minden befolyásolja az ember pénzügyekhez való hozzáállását. Szerintem az a legtisztább, ha beszélsz vele ezekről, hogy gondolná a dolgot gyerek mellett, vagy hogy miért nem szeretne semmiképp közös kasszát.


Nálunk pl én voltam a teljesen közös kassza kerékkötője, mert mindkettőnknek megvannak/lesznek a saját kis dolgai, amikre szeretnénk költeni, attól még, hogy összeházasodtunk, és én mindig annak voltam a híve, hogy addig nyújtózkodjunk, amíg a takarónk ér. A sajátunk. Férjem pedig hajlamos volt kisebb összegekig hitelkeretet igénybe venni, stb, amivel nincs gondom, mert rövid időn belül visszafizette, de nekem ez mindig azt az érzetet keltette, hogy ha arról van szó, egy nagyobb kiadást szeret megelőlegezni magának, aztán majd lesz utána ami lesz. Én meg félrerakós vagyok. Emiatt rossz érzést szült volna bennem, hogy ha ő pl a motorjához venni akar ezt-azt, mindenünk közös, és ezzel ki is üríti a kasszát kb. Nem akarom, hogy így elköltse az én pénzem is, mert közben nekem is vannak igényeim, de közben meg szeretném, hogy meglegyen mindene amire vágyik. Plusz, az se mellékes, hogy nem akartam minden egyes tételt ilyen komolyan átrágni, és fillérbszóskodni. Emiatt én pl azt ajánlottam, hogy legyen egy közös számla, a közös kiadásokra, és ami megmarad, azt mindenki oda teszi ahova akarja. Eddig ez nagyon jól bevált, és havonta változik, hogy éppen melyikünk kap jobban, de így tudunk tervezni, akár nagyobb közös kiadást, vagy saját hobbira költést.

Most viszont ez borulni fog várhatóan, mert úton a baba. Úgyhogy épp az újratervezési fázisban vagyunk. De biztos vagyok benne, hogy meg fogjuk találni erre is a megoldást.


A lényeg, hogy beszélgessetek erről, minél többet, és találjatok olyan utat, ami mindkettőtöknek járható. Sok sikert!

2023. júl. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!