Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külön kasszán lévők ti hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kasszán lévők ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Össze költözés előtt megbeszéltük hogy külön kasszán vagyunk, nem fillérezunk egymás felé hol ő hol én fizet, de mindenki figyeli a saját pénzét, mert önerőre gyűjtünk.


Ilyen esetben elvárhato hogy átbeszéljuk h ha venni akar vlmi nagyobb dolgot magának? - mondjuk kb 200ezerért


2023. júl. 23. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

"egymás felé hol ő hol én fizet"


Ez jól kijátszható rendszer. Amikor 50 ezer a költség, akkor fizessen a másik, amikor meg egy ötszázas, akkor én. Hihihhihihihi


A saját pénzéből azt vesz amit akar. Akár világító lópéniszt vagy a Reppelő Rabbik cédéjét is, bármennyire is értelmetlennek hat.

2023. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Külön kasszán mindenki arra költ, amire akar. Önerőre gyűjtést úgy tudom elképzelni, hogy külön számlára tesznek mindketten havi X összeget.
2023. júl. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem számoljátok össze a havi költséget (átlagosan), állapítsatok meg egy összeget, amit félre akartok tenni. Ezt felezzétek, mindenki adja be/tegye félre a maga részét, a maradékkal pedig azt csinál, amit akar.
2023. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi most költözünk össze (albérletbe) és külön kasszán vagyunk, felváltva fizetünk, de kb írjuk, hogy ki mikor mennyit fizetett, vagyis mennyivel tartozunk a másiknak. Általában az fizet, aki minuszban van.


Külön kasszán nincs beleszólásunk abba, ha a másik nagyobb összegért vesz valamit. Általában szólunk róla, mert miért ne tennénk, esetleg véleményt is kérünk egymástól, de nincs vétójog. Igen, simán vehet új laptopot/telefont, sőt az egész vagyonát elköltheti euro-ra vagy ilyesmi. Amíg tudja fizetni a közöst addig nincs baj. Aztán majd ha lesznek ilyen közös tervek, pl lakásra gyűjtés, akkor is én fele-fele arányban szeretném azt, tehát ha tudja tartani a lépést az én megtakarításommal, a fennmaradót arra költi, amire akarja.


Tervben van félig közös kasszára menni, de maradna saját pénzünk is, abba nincs beleszólása a másiknak, a közösbe meg 50-50%-ban tennénk pénzt

2023. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mi annyit beszéltünk h nem utalgatunk külön. A saját számlán gyűlik és mindenki figyeli a kiadásokat, feltételezve h felnőttek vagyunk..
2023. júl. 23. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem kérünk engedélyt, hogy valamit saját pénzből megvegyünk.

Miért kellene?

2023. júl. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért külön kassza, hogy nem kell megbeszélni, hogy a maradék pénzét mire költi.
2023. júl. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#5

Ez így elég komolytalan. Van legalább valami ütemterv, hogy mennyit akartok összerakni, és mikor jön össze? Fele-fele lesz az önerőnek összedobva, vagy fizetésarányosan?


Az se mindegy, hogy mire megy el a pénz, és hogy áll a spórolás. Mondjuk ha ő eddig se erőltette meg magát, és most ennyit költ szórakoztató elektronikára, az bosszantó.

Ebben az esetben ülj le vele megbeszélni. Vagy nem érdemes vele tervezni, mert nem tud bánni a pénzzel, vagy szabotálni akarja a közös terveket.

2023. júl. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Annyira nem tartom pénzügyileg tudatosnak. Bár az is igaz h én meg nagyon spórolós vagyok.
2023. júl. 23. 19:52
 10/10 A kérdező kommentje:
Dolgozunk mindketten de vhogy nem tudom megérteni h h gondolja h vlmink legyen. Mert ő mindig azzal jön h van kb 2miĺliója meg 1m Ft lakastakarék. Mintha ő ennyivel letudna mindent..
2023. júl. 23. 19:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!