Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha az eszemmel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha az eszemmel tudom, hogy jobb lenne szakítani, de a szívem nem engedi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A probléma a következő:

3,5 éve vagyunk együtt párommal, picivel több, mint 1 éve együtt is élünk, illetve 1 éve jegyben járunk. Jövő hónapban lenne az esküvőnk. Viszont rendszeresen vitázunk vagy veszekszünk. Egy kapcsolat megromlásához 2 ember kell, én sem vagyok hibátlan, de amiket ő csinál az nehezen tolerálható. Erőszakos. Olyan értelemben, hogy amit ő szeretne, azt azonnal és úgy ahogy ő mondja. Emellett nagyon féltékeny típus, teljesen ok nélkül. Pl ha rakok ki képet (akár közöset is) a közösségi felületre, végig nézi az én ismerőseim közül kik tetszikelik és az adatlapjaikat bújja (volt már szóvá tette, mert meglátta, hogy mondjuk korábban likeoltam az illetőnek egy képét). Jelenleg pl konkrétan főnökömre féltékenyre. Akivel amúgy munkaidőben sosem találkozok, így egy adott hónapban max 2x váltunk pár üzenetet messengeren. Több mint 10 évvel idősebb tőlem, élettársa is van, és az esküvőnkre is együtt hívtuk meg mindkettőjüket. Mégis féltékeny rá. De igazából minden nőre. Az sem tetszik neki, ha a saját szüleimnek segítek pl a fűvágásban.


Eszemmel tudom, hogy jobb lenne menekülni, de a szívem mást mond. Annyi sok szép közös emlékünk van, amit mással tuti nem éltem volna át. Ráadásul a jó tulajdonságai azok tényleg annyira jók (gyerekekkel való bánásmód, gondoskodó, szerető jellem). Igazából a végletek embere. A jó tulajdonságai nagyon jók, a rosszak pedig elviselhetetlenné teszik....


32F


2023. aug. 17. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt az érzést... Igaz, hogy mi sosem jutottunk el az eljegyzésig, de két év alatt is tapasztal az ember olyat, hogy a rengeteg jó tulajdonsága miatt nem akarod elveszíteni. Szerintem 2 lehetőség jöhet szóba. Vele ülsz le és ezt megbeszéled, mindkettőtöknek a hibáit, mert amiket leírtál, ezek tönkre fogják tenni az életed hosszú távon, és keserves válás lesz belőle. Vagy magaddal ülsz le beszélgetni, és te döntöd el hogy neked ér e ennyit ez az egész. Nyilván hihetetlenül nehéz. 1 hónapja szakított velem is a barátnőm akit életem szerelmének gondoltam. Leírhatatlanul nehéz, de túl kell esni rajta, hogy majd később, akár 1-2 év múlva olyan jöjjön, akit neked teremtett Isten. Ahhoz, hogy ő a rossz szokásain tartósan változtasson hatalmas lépéseket kell tennie. Illetve lehet, hogy neked is.
2023. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

MENEKÜLJ! De, tényleg!

Voltam egy hasonló kapcsolatban. Bennem volt, hogy szeretem, a közös emlékek, élmények, hogy még mik lehetnének. Viszont utólag belegondolva sokkal stresszesebb voltam, nem haladtam mellette az életben és hiába voltak jó emlékeink, nem igazán tudtam biztos pontnak érezni sem. Szóval, kicsit olyan társas magány felé ment a dolog.

Aztán volt egy nevetséges veszekedésünk, amikor szakítottunk. Egy ideig még találkoztunk, aztán az is elmaradozott. Több, mint 1 év kellett, hogy túllépjek, mert az érzelmek megvoltak, de már fél év után is éreztem, hogy valamilyen szinten jobban érzem magam. Nekiálltam olyan dolgoknak, amik mellette észrevétlenül elmaradtak. Új embereket ismertem meg, nyugodtabban aludtam és még sorolhatnám.

Szóval lehet, hogy most nehéz, de NE RONTSD EL AZ ÉLETED mellette!

2023. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Itt fogsz hideget meleget kapni
2023. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a másik oldalról nézem ezt, mivel 20as éveim elején hasonlóan viselkedtem, mint a jegyesed. Önbizalmam nem igazán volt, utólag szégyellek is pár dolgot, viszont ehhez kellett a másik is...úgy értem, hogy utólag vált világossá, hogy egyszerűen a másikból a rosszat hozzuk elő, egyáltalán nem volt harmonikus a kapcsolatunk. Velem is volt gond akkoriban, de a sráccal is.
2023. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is így érzek. Csak mi 9eve vagyunk együtt és 5 éve élünk együtt.


Nem érzem biztos pontnak..

2023. aug. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hidd el, ennél találsz sokkal jobb és megértőbb társat, akinek helyén van az önbecsülése és nem akar kontrollálni Téged.


Gondolj bele, szükséged lenne, hogy egy ilyen mérgező közegben nőjön fel egy/két/több gyermek? Milyen példát látnának maguk előtt?


Nem véletlenül merült fel Benned ez a kérdés (teljesen jogosan). Ameddig a végén ki nem derült, azt hittem te vagy a női fél a kapcsolatban. Szinte ugyanez játszódott le egy kolléganőm esetében is, ott a férfi, ahogy megszületett a közös gyerekük, elkezdte fizikailag is bántalmazni és kontrollálni.


A kérdés, hogy el tudnád ezt évtizedeken keresztül viselni, valamint azt, hogy az idő előrehaladtával valószínűleg még több hasonló eset lesz (főleg, ahogy elkezd idősödni) és ezt a példát látná a gyereketek is?



Fiatal vagy, 3,5 év nem annyira hosszú idő, hogy ne tudnál új életet kezdeni és ne találnál magad mellé egy harmonikus, kiegyensúlyozott társat.

2023. aug. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ahogy édesapám mondja: "Olyan párt válassz, akit el fogsz tudsz viselni"
2023. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!