Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jobb lenne, ha szakítanék vele?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jobb lenne, ha szakítanék vele?

Figyelt kérdés

Én X városban nőttem fel, párom pedig Y-ban. A kettő között van 700 kilométer. Úgy ismertük meg egymást, hogy félúton van Z város, ahova egyetemre jártam, és itt maradtam, 5 éve itt élek. Ez kb 200 kilométerre van X-től, ahol a szüleim és az egész családom él. Barátnőm nemrég jött Z városba tanulni, itt ismertük meg egymást.

Viszont ő a szülővárosában, Y-ban képzeli el a jövőjét. Csak tanulni jött fel ide, ott laknak a barátai, a családja, és a tanulmányai is olyan jellegűek, hogy karriert igazán csak ott tud elérni (családi vállalkozás és örökség, amit ott tud továbbvinni). Az viszont egy kisváros, és én nem tudnék ott élni. Sőt, egyenesen szorongásos tünetek fognak el, ha nem nagyvárosban lakom. Arról nem is beszélve, hogy nekem itt vannak a barátaim, máshol nem nagyon kapnék munkát a szakmámban, és a családomtól is túl távol lennék. Ő hasonlóan van Z várossal, ahol jelenleg élünk. "Sajnos" nagyon szeretjük egymást, és beszéltük már, hogy nem tudjuk megoldani ezt a helyzetet, de annyira nem akarjuk elengedni a másikat, hogy letudtuk annyival, hogy majd találunk megoldást. De nem fogunk, valaki mindenképp szenvedni fog. Tudom, hogy jobb lenne, ha elengedném, hogy megtalálhassa az azt az embert, akivel hasonlóak a céljai; de képtelen vagyok szakítani vele. Már a gondolat is szörnyű.

Mit tennétek?


2022. jún. 12. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindketten szenvedésnek élitek meg, hogy lépjetek, akkor ez mégsem akkora szerelem, hidd el!


Mi ugyanebben a cipőben voltunk és tudtuk, hogy meg akarjuk oldani, mert nagyon szeretjük egymást. Két évig éltünk távkapcsolatban, majd hosszas mérlegelés után én költöztem el a nagyvárosból, ahol születtem és világ életemben laktam. Borzasztóan megkínlódtam az ottani élet első pár hetével/hónapjával. Voltak végigsírt éjszakák, mert nagyon hiányzott a saját lakásom, a saját életem, család, barátok. Mégis maradtam, mert tudtam, hogy az elvesztése még annál is jobban fájna. Szépen lassan kialakult a közös életünk és közben úgy alakult, hogy egy harmadik városba fogunk költözni, ami mindkettőnk lakásától messze van. De tudjuk, hogy amíg együtt vagyunk, élhetünk bárhol, a lényeg, hogy egymást ne veszítsük el.

2022. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát. Egyikotok sem akar máshol lakni, de szakítani sem. Ez elég patthelyzet, nem?

Én szerintem ebben a helyzetben szakitanek. A kapcsolat elején ez nem volt probléma ? Mert nekem volt, hogy elkezdtem hasonlóan ismerkedni egy sraccal és hiába kedveltek egymást amint kiderült, mennyire mások a tervek, inkább hagytuk az egészet, mert egyikünk sem akart kompromisszumot kötni. Itt is ez a helyzet, előbb utóbb szakítás lesz ebből akkor is, ha az egyik fel alkalmazkodik a másikhoz.

2022. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tudhatod mit fog hozni a jövő. Amikor én mentem egyetemre, eleinte el se tudtam képzelni, hogy ne a nyüzsgő nagyvárosban éljek. Vidéki kisvárosból költöztem fel, és akkoriban örültem, hogy szabadulok és végre nagyvárosban élhetek. Imádtam, úgy gondoltam soha nem fogok visszavágyni, viszont később ez jelentősen csökkenni kezdett. Plusz megismertem a páromat is és összeköltöztünk egy kertvárosi részen.

Ugyanakkor lehet párod is változni fog még. Biztos, hogy a családi vállalkozást akarná tovább vinni? Akkor minek ment máshova tanulni? Sok a kérdés.

Azt se tudjuk mióta vagytok együtt.

2022. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#1: szerintem nem ezen múlik. Nem szerethetem igazán a másikat, nem lehetek szerelmes, ha nem dobom el érte gyakorlatilag az egész életemet? Mert itt erről van szó. Ha vele tartok, akkor se család, se karrier, se barátok, se hobbi, de még a szeretett városom sem marad meg. Szerintem az, aki ezeket képes csak úgy eldobni mérlegelés nélkül, az nem szerelmes, hanem vakmerő, felelőtlen. De az is lehet, hogy neked van igazad, és másért képes lennék elmenni a világ végére is.
2022. jún. 13. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt mondtam, hogy te dobj el mindent (bár szerintem egy költözéssel sem dobsz el mindent), ha igazán szeretitek egymást, akkor fogtok találni megoldást.
2022. jún. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolatban az embernek néha muszáj áldozatot hozni vagy kompromisszumot kötni. Ha egyikotok sem hajlandó kicsit leadni az igényeiből a másik javára, nem akarnak köztes megoldást választani, akkor ez nem egy őszinte, igaz kapcsolat.
2022. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!