Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan kezeljem azt, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan kezeljem azt, hogy a párom majdnem minden nap idegbetegen jön haza és ha hozzászólók akkor idegesen beszél velem?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat dolgozom és kivételesen ezen a héten 3 szabadnapom volt. Minden hónapban van egy alkalom amikor ez van és kész. Amúgy 7-ből 6 napot dolgozom a többi héten. Ő is sokat dolgozik ugyanúgy 7-ből 6-ot.

Na most tegnap haza jön és kérdeztem tőle a kocsival kapcsolatban egy nagyon fontos és sürgős dolgot és egyből mint egy agresszív állat válaszolt valamit és egyből kezdte a magáét, hogy "örül neki, hogy én itt pihenek" persze íronizált. Na nekem nem is kellett több elhordtam őt mindenfélének kiabálva. Agresszív válaszra miért kellene nyugodtan reagálnom? Amikor megsért?

Miért nem gondolkodik mielőtt megszólal?

Amúgy ha du. 4-kor haza ér valaki akkor miért van azonnal vége a napnak? Na mindegy... Általában 2-3 körül ér haza már akkor is számára akkor már vége is a napnak...

Betettem a fülhallgatót és nem szóltunk egy szót sem egymáshoz. Mert tudom, ha vita kerekedik abból sorozat lesz, soha nem áll meg egynél és én nyugalmat akarok. Vita után teljesen felesleges a kommunikáció, olyan érzés mintha ő abból nyerne energiát, hogy kikészíthet idegileg.

Estére úgy voltam vele (gondoltam magamban) hogy persze megértem, hogy ha stresszes a meló...de miért hozza ezt haza? Ráadásul ennyire gyakran? Ezen a héten 2 nap volt amikor normális volt velem és mondtam is neki, hogy ez mennyire szokatlan és milyen jó. A válasza az volt, hogy nem akar ő g*ci lenni.

Lassan 4 éve hallgatom, hogy "dolgozik magán". Megmondtam neki számtalan alkalommal, hogy a legjobb bocsánatkérés a megváltozott viselkedés.

Nem várok el semmit. Komolyan, csak azt az egyet, hogy úgy beszéljen velem, mint bárki mással a környezetében. Volt olyan válasza erre, hogy csak velem tud így beszélni és önmagát adni.

Na és most persze mindketten sértődötten csendben vagyunk és várjuk mit csinál a másik.


2023. aug. 20. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kéne kezelni sehogy azon kívül, hogy elhagyod!
2023. aug. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Tudod szeretjük egymást. Én első sorban a szünetre gondoltam, de az sem megoldás. Nekem idő kell ennyit tudok. Tudod úgy kell kikönyörögnöm, hogy menjünk el valahova. Soha egy szál virággal nem lepne meg... Előfordult, hogy érezte a távolodást és látta, hogy mennyire szqrul érzem magam és na akkor elkezdett hirtelen "helyre hozni mindent"...

Ilyenkor mikor megsértődik teljesen elhiteti velem, hogy már pedig én hibáztam én megbántottam és én kérjek bocsánatot.

2023. aug. 20. 17:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte leszek veled , szerintem elkellene hagynod , ez nem szeretet amit veled művel. Nekem is volt idegbeteg párom , és nagyon jól tettem hogy elhagytam.
2023. aug. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Manipuláció alatt vagy, lehet nárcisztikus, lehet egyszerűen olyan agyafúrt míg te teljesen aláveted magad ő neki. Ez nem szerelem és még csak nem is szeretet, egyenrangú kapcsolat.

Az én párom van úgy, hogy ideges néha vagy akár én, de sohasem mondta, hogy én vagyok a hibás amikor tudta hogy ő az, ő maga kért bocsánatot és én ugyanúgy tőle.

Olyan nem létezik egyenlő bánásmód esetén, hogy ő követeli tőled, hogy elnézést kérj! Toxikus, bántalmazó kapcsolatban vagy,ami arról szól hogy vita van állandóan és te kérsz bocsánatot míg ő manipulál.

Jó így neked?

(Nekem nem lenne, már kitettem volna.)

2023. aug. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Senior Séf ***** válasza:
28%

"Agresszív válaszra miért kellene nyugodtan reagálnom?"

És neki miért kéne nyugodtnak maradnia? Persze, mondhatod, hogy ő kezdte. De itt nem az a kérdés, hogy ki kezdte, hanem az, hogy kinek fontosabb a kapcsolat az egójánál. Vagyis, hogy ki hagyja abba.

2023. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzászólni, akkor nem lesz, amire agresszívan reagálhat.
2023. aug. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

egy mérgező kapcsolatban élsz, és te és a hozzád hasonlók azt hajtogatják és idővel győzködik magukat, hogy "de szeretjük egymást"....aztán telnek az évek....2-5-10 év...


30-35 éves leszel és egyre nehezebben fogsz kilépni, ez átmegy keserűségbe bánatba és depresszióba is vihet,,,,de még mindig benne maradsz és nem lépsz ki belőle...


majd eltelt újabb 5 év és akkor döbbensz rá, hogy a fiatal szép éveidet mind elb**asztad

2023. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Még így is látom rajta, hogy fejlődő képes...az elején sokkal rosszabb volt. 😒
2023. aug. 21. 00:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezazz ne add fel, sikerülni fog! :)


Tutira meg fog változni és jobb lesz és boldog és minden csúcsjó lesz.


De azért éveket ne pazarolj rá, ne légy retardált selejt , abból van elég.

2023. aug. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem lehet egy embert megváltoztatni, ez lehetetlen.

Csak én vagyok neki az első barátnője....😒 Korábban nem akart párkapcsolatot csak néhány kaland volt. Szünet van, de nem beszéltem meg vele, csak éreztetem. Ha beszélek vele hirtelen elkezdené leigérni a csillagokat az égről szval teljesen felesleges.

2023. aug. 21. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!