Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mégis mit csináljak?

Figyelt kérdés

1.5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, akinek a nővére gyereket vár, és minket akarnak felkérni keresztszülőnek. Nagy megtiszteltetés ez, de én nem akarom vállalni. Szeretem a páromat, de ez túl rövid idő nekem ahhoz, hogy ilyen kötöttségeket/felelősségeket magamra vállaljak a családja irányába. Barátnőmnek ezt elmondtam, aki még nem adta tovább senkinek, de velem óriási balhét csapott emiatt...

Tényleg el kéne vállalnom és tiszteletlenség visszautasítani? Ha házasok lennénk, akkor gond nélkül igent mondanék, még örülnék is neki. De ez így szerintem korai. Ráadásul semmi közöm a valláshoz. Szüleim megkereszteltettek még csecsemőként, de a vallást nem gyakorlom, és templomba is csak akkor megyek, amikor valakinek az esküvője van.


2023. aug. 21. 12:56
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem akarod, akkor ne vállald el.
2023. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Huh!

Megértelek, de ez a barátnődnek most úgy jött le, hogy bármikor szakítás következhet köztetek.

Ami még külön gond, hogy teljesen formálisan tartozol csak az egyházhoz, vagyis számodra ez puszta színjáték lesz. Az a poén, hogy nekik is, különben nem téged kértek volna fel erre.


Azt mindenesetre megjegyezném, hogy ha elvállalod és mondjuk egy év múlva szétmentek, nem kell tartanod a nővéréékkel a kapcsolatot és nem várhatja senki, hogy a gyereküknek bármikor is ajándékot adj.

2023. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Hát jó barom a bnőd nővére:D

Most az, hogy a keresztszülő egy vallásos feladat az egy dolog... De valóban, egy másfél éves sima párkapcsolatot behúzni a családba igencsak bátor dolog.

Egyébként ha a csaj terhes, akkor még van vagy 1 év a keresztelőig, tekintve, hogy jellemzően 6 hónapos kör környékén szoktak keresztelni, de mindegy.


Szerintem vállald el. Láthatóan annyira fontos a keresztszülőség a bnőd nővérének, mint neked a vallás.

Aztán ha szakítotok, akkor telibeszarhatod az egészet. Valós kötelezettséggel nem jár a dolog és teljesen logikus válasz, hogy ha egyszer szakítottál a bnőddel - és ezzel együtt a családjával - akkor nem fogsz visszajárni hozzájuk babázni.


Nem kell, hogy nekd fontos kötelesség legyen ez, ha még a kedves szülők sem veszik komolyan!

2023. aug. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszerű helyzet, megértelek téged is, de a barátnőd aggodalmát is. Ha szétmentek, szerintem sem lesz kötelezettséged feléjük, hülyén is jönne ki, én biztosan nem is várnám el.
2023. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Túl sokat foglalkozol a körülményekkel. Mire jók azok? Arra, hogy befolyásoljanak. Én, ha nem akarok valamit, akkor megmondom, hogy nem akarom és kész. Milyen választási lehetőség az, hogy egyik választás oké, másik választásnál meg kapsz a fejedre. Valóban fennáll így a szabad választás lehetősége?...
2023. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez semmilyen kötelezettséggel nem jár, ez csupán formalitás. A barátnődet akkor is megkérné erre a tisztségre a nővére ha nem lenne barátja. Keresztszülőből egy is elég.

Ne aggódj, bólints rá és kész. Semmit nem jelent.

2023. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Simán elvállalhatod. Anno engem is belehúztak egy ilyenbe, igaz, mi már 3 éve jártunk, na de még csak 19 voltam (barátom 24 volt akkor, az ő fiútesójáéknál született baba). Oké, elvállaltuk (én is), 2 év múlva szétmentünk, eltelt 20 év, semmi kapcsolatom nincs a családdal, a gyerekkel sem, azóta nem is láttam, az ország másik felében élek.

Semmire nem kötelez.

2023. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Még annyit hogy semmi extra, ez azért lett annak idején kitalálva, ha véletlenül történik valami az anyukával, a keresztanya veszi át a gondozást. Az már csak plussz, ha a keresztanyának párja is van, így lett keresztapa.

De mindentől függetlenül is ha magára maradna a baba, akkor is elsősorban a legközelebbi nőrokonokat kérdezik, magukhoz vennék e a kicsit. Két lánytestvérnél ez magától értetődő ha már felnőttek. Semmi szerepe nincs ebben a keresztapának.

2023. aug. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!