Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összevesztünk az összeköltözés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztünk az összeköltözésen a barátnőmmel, azóta úgy érzem, hogy teljesen elhidegültünk egymástól, innen merre tovább?

Figyelt kérdés

Nyilván nem volt sose veszekedés mentes a kapcsolatunk, de ilyen vízválasztó pont sosem volt még a kapcsolatunkban.


Már azon összevesztünk, hogy hova költözzünk, Ő inkább agglomerációba költözne, én pedig a belvárostól elérhető közelségbe (Budapest), de a legnagyobb veszekedés pénteken délután történt, ugyanis küldött egy albérletet, ami tényleg jól néz ki, jó áron van (túl jó áron is), aminek az az oka, hogy a 8. kerület egy hírhedt utcájában van, ahol bizonyos ember típusok miatt a mindennapi élet körülményesebb.


A barátnőm az mindig is luxusabb helyeken lakott, nincsen viszonyítási alapja, teljesen naív velük szemben, azt hajtogatja nekem, hogy ezek csak horror sztorik, túl van lihegve ez az egész helyzet, stb. Ráadásul nagyon jámbor lelkű a barátnőm (emberekkel is foglalkozik a mindennapi életben), mindenkiről a legjobbat feltételezi, sosem volt egy rossz szava senkivel szemben. Én viszont laktam már ilyen emberek közvetlen szomszédságában és soha többet nem vállalnám ezt be, egyszerűen az életminőségem rovására ment, folyamatos idegeskedés, stressz.


Azóta odáig fajult a dolog, hogy én egy ok nélkül rasszista és kirekesztő ember vagyok, hogy Ő bevállalta volna a belvárost miattam, de én folyamatosan hisztizek és variálok.


A gonoszabb énem azt mondaná, hogy oké akkor költözzünk oda, majd személyesen megtapasztalja, és megtanulja egy életre, de nincs az az Isten, hogy én ilyen környékre költözzek mégegyszer, akkor inkább nem költöznék sehova.


Elég nagy ellentét van tehát, eddig a szakítás sosem merült fel kettőnk között, most viszont azt látom, hogy ez egy megkerülhetetlen ellentét, és így vagy úgy de az lesz a vége.


Szerintetek?


(A rasszista kommenteket kérem mellőzzétek)


2023. szept. 3. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg egyszerűen nem illetek össze.
2023. szept. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, hogy mindig az rasszistázik, aki cgányt a egyedül a Szaffiban látott. Én is a közelükben nőttem fel, és teljes mértékben osztom a véleményedet. Semmi bajom nem lenne a bőrszínükkel, nyelvükkel etc. Nekem az a problémám, hogy a 95%-uk nem hajlandó az kulturált, európai normák szerint élni, így 4-500 év után sem.
2023. szept. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem azzal próbáld meggyőzni, hogy azon a környéken gyakoriak a lopások, betörések, abúzus (stb.). Nem tudom, csak feltételezem. Hogy aggódsz a biztonság miatt. Ha nem hajlandó, ez van, nem illetek össze. Én se mennék olyan helyre lakni. Én se vagyok rasszista, van roma haverom is. Bumm. De sajnos sok a nagyon marginalizálódott, akik szinte abszolút letojják a társadalmi normákat és beilleszkedést. Ez egy nagyon nagy probléma, nem csak M.O-n.
2023. szept. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

Hehh... Ezeket az érzékeny lelkeket olyan szívesen beküledném egyedül a Kálvária tér - Orczy kert - Orczy part háromszögbe, szigorúan sötétedés után. Lássuk, mennyire vérzik a szívük a szegény, szerencsétlen kirekesztett mókuskákért, miután háromszor kirabolták és kétszer megerőszakolták őket.


És félreértés ne essék. A cigány munkatársaimmal életemben problémám még nem volt. Volt főnököm és beosztottam is cigány, egy grammal nem voltak rosszabbak, mint bárki más, és mindig jól kijöttem velük. Innen tudom, hogy nem vagyok rasszista. Baromira nem érdekel, hogy három árnyalattal sötétebb a bőrszínűk, és szívesen elmentem a koncertre, ahol az egyikük egy cigány népi együttesben hegedült. Tök jó.


Nekem nem a nyelvvel, zenével, színes ruhával, bőrszínnel vagy szemszínnel van problémám - akárcsak a 2-es válaszolónak. De az, hogy az életemet kell féltenem Budapest egyes utcáin, és a belém kötő emberek 90%-a valahogy közülük kerül ki, az igenis rohatul zavar. Lehet rasszistázni.

2023. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd burokban nevelkedett, Te viszont a valóságban élsz. Nem illetek össze, soha nem fogjátok megérteni a másik álláspontját/érveit. Szerintem nem kellene ezt erőltetnetek.
2023. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
a c típusú lények nem játékok majd meg tudja
2023. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Menjetek el, nézzétek meg személyesen. Vidd el este is ha kell, majd el megy a kedve tőle. Én nem vagyok rasszista, de neked adok igazat, én se költöznék oda. Ezerszer inkább egy szerényebb lakás, csendes környéken.
2023. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Te keresel albérletet, neked volt már valami javaslatod? Szerintem a barátnődnek az a problémája, hogy ő tesz lépéseket, kompromisszumokat is vállalná, aztán meg jön a kifogás. Akarod egyáltalán az összeköltözést? Ha igen, akkor keress te is olyan hirdetest, ami neked tetszene.
2023. szept. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menjetek külön.


"Már azon összevesztünk, hogy hova költözzünk, Ő inkább agglomerációba költözne, én pedig a belvárostól elérhető közelségbe"


Hosszútávon ez ki fog bukni mindenképp!

2023. szept. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Én azt nem értem, hogy ha a barátnőd az agglomerációba költözne, akkor honnan jött neki a VIII. kerület? Az minden csak nem agglomeráció.
2023. szept. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!