Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm nem akarja vezetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akarja vezetni a háztartást. Szerintetek ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Párommal a szüleim lakásában élünk. A lakást ki szeretnék majd adni bérbe, de amíg itt lakunk nem tudják (meg persze fel is kellene kicsit újítani). Ha sikerülne kiadni anyukám jóformán elmehetne nyugdíjba. Ezt csak azért írtam le hogy tudjátok miért van szükség, ill. miért szeretnék venni magamnak saját lakást/felújítandó házat. Célom továbbá hogy fel tudjak mondani a munkahelyemen és csak a vállalkozásommal foglalkozzak. (Szakember vagyok)


Párommal kb 3-4 éve vagyunk együtt. Sokat dolgozom a fent említett okok miatt, van egy fő állásom ahol gyakran kell túlórázni, illetve egy vállalkozásom is. Mivel elég fáradtan érek haza, nem mindíg van kedvem/erőm nekiállni takarítani vagy főzni. A mosogatást és a ruha mosást meg tudom csinálni, mert azt jóformán a gép csinálja helyettem, csak bepakolok meg kipakolok belőle. Viszont takarítani és főzni egyátalán nincs se kedvem se időm. Párom meg magától nem csinálja egyiket se meg, csak ha szólok neki és segítek benne.


Áll a kosz a lakásban, minden nap mirelit sz*rokat meg mekis kaját eszek. Szemetet is csak akkor viszi le ha szólok neki, amúgy itt büdösödne.


Vágyom már arra hogy egyszer egy tiszta lakásba érjek haza, ahol főtt kaja vár.


Ha barátnőmnek azt mondom hogy szerintem ez az ő dolga lenne, hogy megteremtse nekem az "otthon melegét", akkor meg meg van sértődve hogy a nők el vannak nyomva, meg hogy ő is dolgozik. Bármikor megemlíten ezt neki, azt mondja ez közös munka lenne.


Amit kér anyagi szempontból megveszek neki, de miven nem kér szinte soha semmit, csak csokit meg nassolni valót ezért (gondolom én) úgy van vele hogy nem az a tipikus aranyásó.


Lehet régimódinak mondotok, de szerintem ez az ő dolga lenne. Én dolgom pedig hogy annyit keressek hogy a pénz miatt ne kelljen aggódni, illetve ha szeretne inkább csak a háztartással foglalkozni a nő, akkor ne legyen nagy gond a bevétele kiesése.


Főleg ha egyszer gyerekünk lenne és még az ő gondozása is rá hárulna, nem tudom mi lenne vele...


Félreértés ne essék, nem az a fajta vagyok akinek az élete a munka. Pont ez a lényeg hogy mikor hazaérek inkább vele tölteném az időt, mint ahogy most is teszem. Szerintem hogy "érzelmileg" ott legyek neki nagyon fontos. De a munka, a háztartás, a főzés meg az érzelmi támogatás, meg minden egyszerre már nem megy...


Szerintetek ez így rendben van? Hogy tudnék változtatni a dolgokon, mert nekem ez így nem jó.


Ő keres kb 200e ft én pedig 600-700e

Ő 22 éves én 23


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 6. 07:17
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/139 anonim ***** válasza:
100%

Azért a 6-700 ezres fizu nem akkora, hogy el legyél szállva, biztosítani tudsz kettőtöknek mindent akkor is ha ő nem dolgozik. Mi a férjemmel közösen 1 milliót hozunk össze egy hónapban, de van hogy többet, 1,2 körül. És már ehhez is hozzá vagyok szokva úgy, hogy előre félek mi lesz amikor gyedet kapok, és csak 8-900 lesz az összbevétel. Minimum önmagában kéne 1 millió felett kersni (és piszkosul megbízni a másikban), hogy én vállaljam az otthonmaradást, de még akkor is lehet hogy inkább részmunkaidőt próbálnék kieszközölni. Mi úgy oldjuk meg, hogy általában ő főz (mert jobban, szívesebben kreatívaban csinálja), én meg takarítok (mert jobban zavar). De ha épp otthon van, én meg szólok melóból, hogy légyszi porszvózz már fel mert nagy a kosz, vagy cserélj macskaalmot, rendszerint az a válasz, hogy már meg is csinálta... és vice versa.

Amúgy elég szomorú hogy 23 évesen ennyire merev, rugalmatlan, és évtizedekkel lemaradott a látásmódod.

2023. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/139 anonim ***** válasza:
11%
Neked is lehetnek igényeid, ha megélhetési szorongás kap el annak gondolatára, hogy 8-900 ezerből kell megélni.
2023. szept. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/139 anonim ***** válasza:
95%
Lehet valakiknek az a normális ha összeadva 400-ból kuporgatnak, de szó se volt megélhetési szorongásról amúgy, csak egy hasonlat arra hogy valaki 6-700-as keresettel ne hirdesse azt hogy abból bőkezűen, magabiztosan el tud tartani 2, később talán 3 embert. Elég egy váratlan válság, és menni fog a mutogatás, meg hogy ki nem dolgozik és miért.
2023. szept. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/139 anonim ***** válasza:
85%

“Más kúltúrában ahol az anya "neveli" a gyereket nagyrészt, ott azt mondhatnák az ellen véleményre hogy "majd ha benő a fejed lágya"... Szerintem inkább egy anya 100%-ban mint két szülő 50-50% ban. Minden esetre jobb egy kis szerénység ebben a témában.„


Miféle kultúrában? Afrikában, arab országokban, ahol a nők nem emberek csak szexrabszolgák, rabszolgák?

Tudod mennyi nő menekült már el onnan, amelyik megtehette? Vagy mennyi szeretne?


Jól jönne egy kis szerénység és főleg bölcsesség, érett felnőtt és egyenrangú hozzáállás a te részedről inkább. 23 évesen osztod az “észt„ úgy, hogy anyukádék lakásában élsz, nem keressel fúh de sokat, hitelekbe akarod magadat sodorni meg hangyafingyi tapasztalatod, saját elképzelésésed nincs az életről hogyan is működik főként emberi kapcsolatok terén, hiszen apukádat utánzod mint a majmica.


Ha amúgy annyira nem tartod a nőket egyforma szinten, mint a “férfiakat„ mint magadat és apukádat, akkor miért nem mész el olyan országokba élni, ahol a férfiak a királyok? Olyan büszke vagy a fizudra, menj oda, jobb lesz az itteni nőknek legalább nélküled. 🤣🤣🤣

2023. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/139 anonim ***** válasza:
100%

"És már ehhez is hozzá vagyok szokva úgy, hogy előre félek mi lesz amikor gyedet kapok, és csak 8-900 lesz az összbevétel."


Hasonlat? Konkrétan azt írod félsz. Azért 400k-ból egész normálisan meg lehet élni. Annál biztos normálisabban, mint 200 vagy 100k-ból. Veszélyes a bevétel 50-60%-nál magasabb életszínvonalat megszokni egy bizonyos szint felett. Amúgy meg kapcsolat, közös háztartásról van szó, ne csak a kérdező 6-700ezrét vegyétek számításba, hanem a lány 200ezrét is. 8-900-ból meg azért nehogy már ne lehessen egyről a kettőre jutni vidéken.

2023. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/139 anonim ***** válasza:
88%
A csaj egy semmirekellő lusta dög, te meg egy hímsoviniszta barom. Nem vagytok egymáshoz valók. Szívesen!
2023. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/139 anonim ***** válasza:
73%
Majd írj ide ha csajod dobott mert szerinted egy nő dolga a háztartás vezetés nem mehet dolgozni mert az túl férfias lenne számára és amúgy te annyira keresel jól, hogy neki nehogy merészeljen már dolgozni mert az is csak téged illet meg az ő szava mikor lesz érvényben?
2023. szept. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/139 anonim ***** válasza:
91%
135, de ahogy kivettem, pont arról beszél a srác, hogy inkább ne dolgozzon a csaj, majd ő eltartja, ő meg szentelje magát a házimunkának. Szerintem 200 kiesés is megérezhető lenne, plusz az egyik fél teljesen kiszolgáltatott a másik szeszélyeinek. Hozzáteszem, nem hiszem hogy sokkal tovább húzza ez a kapcsolat, a leírtak alapján teljesen mást várnak el az együttéléstől.
2023. szept. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/139 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván elkanyarodtunk a végére a tárgytól. Itt szerintem is szakítani kellene már.
2023. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!