Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm nem akarja vezetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akarja vezetni a háztartást. Szerintetek ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Párommal a szüleim lakásában élünk. A lakást ki szeretnék majd adni bérbe, de amíg itt lakunk nem tudják (meg persze fel is kellene kicsit újítani). Ha sikerülne kiadni anyukám jóformán elmehetne nyugdíjba. Ezt csak azért írtam le hogy tudjátok miért van szükség, ill. miért szeretnék venni magamnak saját lakást/felújítandó házat. Célom továbbá hogy fel tudjak mondani a munkahelyemen és csak a vállalkozásommal foglalkozzak. (Szakember vagyok)


Párommal kb 3-4 éve vagyunk együtt. Sokat dolgozom a fent említett okok miatt, van egy fő állásom ahol gyakran kell túlórázni, illetve egy vállalkozásom is. Mivel elég fáradtan érek haza, nem mindíg van kedvem/erőm nekiállni takarítani vagy főzni. A mosogatást és a ruha mosást meg tudom csinálni, mert azt jóformán a gép csinálja helyettem, csak bepakolok meg kipakolok belőle. Viszont takarítani és főzni egyátalán nincs se kedvem se időm. Párom meg magától nem csinálja egyiket se meg, csak ha szólok neki és segítek benne.


Áll a kosz a lakásban, minden nap mirelit sz*rokat meg mekis kaját eszek. Szemetet is csak akkor viszi le ha szólok neki, amúgy itt büdösödne.


Vágyom már arra hogy egyszer egy tiszta lakásba érjek haza, ahol főtt kaja vár.


Ha barátnőmnek azt mondom hogy szerintem ez az ő dolga lenne, hogy megteremtse nekem az "otthon melegét", akkor meg meg van sértődve hogy a nők el vannak nyomva, meg hogy ő is dolgozik. Bármikor megemlíten ezt neki, azt mondja ez közös munka lenne.


Amit kér anyagi szempontból megveszek neki, de miven nem kér szinte soha semmit, csak csokit meg nassolni valót ezért (gondolom én) úgy van vele hogy nem az a tipikus aranyásó.


Lehet régimódinak mondotok, de szerintem ez az ő dolga lenne. Én dolgom pedig hogy annyit keressek hogy a pénz miatt ne kelljen aggódni, illetve ha szeretne inkább csak a háztartással foglalkozni a nő, akkor ne legyen nagy gond a bevétele kiesése.


Főleg ha egyszer gyerekünk lenne és még az ő gondozása is rá hárulna, nem tudom mi lenne vele...


Félreértés ne essék, nem az a fajta vagyok akinek az élete a munka. Pont ez a lényeg hogy mikor hazaérek inkább vele tölteném az időt, mint ahogy most is teszem. Szerintem hogy "érzelmileg" ott legyek neki nagyon fontos. De a munka, a háztartás, a főzés meg az érzelmi támogatás, meg minden egyszerre már nem megy...


Szerintetek ez így rendben van? Hogy tudnék változtatni a dolgokon, mert nekem ez így nem jó.


Ő keres kb 200e ft én pedig 600-700e

Ő 22 éves én 23


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 6. 07:17
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/139 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem azt, hogy ki mekkora részét csinálja a házimunkának, nem az kellene eldöntse, hogy ki mennyit keres, hanem annak, hogy ki ér rá többet.
2023. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/139 anonim ***** válasza:
14%
52# Ott a pont.
2023. szept. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/139 anonim ***** válasza:
97%
Férfiként mondom, a kérdező egy vadbarom.
2023. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/139 anonim ***** válasza:
92%
A szabadidőmet nem basznám el arra, hogy a másiknak ne kelljen semmit csinálnia onnantól. Milyen lenne már? Csináljam két ember házimunkáját, mert a másiknak hosszú a munkaideje? Ha nekem kéne 12 óráznom, akkor sem várnám el, hogy a másik az anyám legyen, nekem meg csak néha kell beszállni.
2023. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/139 anonim ***** válasza:
100%

Haha. Jól megtervezted, a barátnőd viszont nem hülye.

Te saját ingatlanra gyűjtögetsz, ő meg hagyja ott a munkáját és ganyézzon alattad 🤣, azért, hogy neked egyszerűbb legyen az életed.

Mégis ki az az ökör állat, aki azért adja fel a munkáját, hogy a párja otthon héderelhessen???

Bexarás, hogy sok férfi ezt normálisnak gondolja, miközben ugyanezt NEM TENNÉ MEG A PÁRJÁÉRT fordított helyzetben.

2023. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/139 anonim ***** válasza:
96%
Miért vannak ilyen nyomorult faszik és lábtörlő nők? Jó ez a kapcsolat, nyomjátok szerintem
2023. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/139 anonim ***** válasza:
19%
Kérj tőle egy fél albérleti díjat meg a fele rezsit, aztán vegyél fel belőle valakit aki takarít és főz megfőz.
2023. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/139 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ki mondta neked, hogy annyi munkát vállalj? Senki!

Azt írtad nem aranyásó, dolgozik, takarít de veled együtt, mi ezzel a probléma? Mi lenne hogyha nem a pénzt hajtanád, inkább vele toltennél el több időt munka helyett? A párod nagyon jól teszi, hogy nem hagyj magából cselédet csinálni!

Kutyát nem érdekel, őt se szerencsére, hogy te munka és pénzmániás vagy és cserébe elvárnád, hogy patyolat tiszta legyen a ház, kaja várjon és ilyenek. Míg ő nem volt az életedben anyád főzött rád mi és most azt várod el tőle is? Ha te csináltál meg mindent, akkor nem értem most miért várod el tőle azon kívül, hogy "konzervatív" vagy, aki szerint a nő feladata még a szaros segged is kinyalni! Hagyd békén, mert pinus nélkül maradsz, vagy ha már annyit keressel alkalmazz bejárónőt, házvezetonot. Bár ki is teheted a partnered és keress olyan "nőt" aki a szolgád is lesz.

2023. szept. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/139 A kérdező kommentje:

Megmondom őszintén nem számítottam rá hogy ilyen indulatokat fogok a felszínre hozni néhány embernél.


Szomorúan látom hogy sokakban fel sem merül hogy ha sikerülne ingatlant vennem akkor együtt laknánk ott. Az az otthon nem csak az enyém lenne...


Teljesen más az elképzelésem a boldog kapcsolatról mint sokatoknak.


Néhány dolgot szeretnék megválaszolni.


- Soha nem fölényeskedtem avval hogy mennyit keresek és Ő mennyit

- Soha nem kérdés hogy ki fizet a boltban és más helyeken, amivel nincs is bajom mert ez az én feladatom

- A házimunkát jelenleg is én csinálom, de csak úgy ahogy az időm engedi. Sokan ezt úgy értik hogy nem csinálok semmit holott ez nem igaz.

- Utalgatni szoktam rá hogy meg kellene csinálnia ezt meg azt, de mivel én vagyok az engedékenyebb, inkább megcsinálom magam ha nagy ellenállásba (sértődésbe) ütközök.

-Minden hétvégén mosok, mosogatok, összeporszívozok és rendet rakok, de igazából a probléma az hogy néha hétköznap is kellene, de arra már nincs mindíg időm.

-Nem azért szeretném hogy ne dolgozzon hogy kiszolgáltatott legyen számomra, hanem hogy könnyebb legyen az élete, és hogy csak a háztartással keljen foglalkoznia.

-Sokan mondtátok hogy dolgozzak kevesebbet és lesz időm az otthoni munkára. Ez rendben is lenne, de azt is elmondhatnátok hogy akkor hogy vegyek/vegyünk lakást vagy házat.

-Azt is mondtátok hogy kezdjen karriert Ő is. Na az meg számomra méginkább messzebb áll a boldog kapcsolattól. "Mindenki dolgozzon, a takarítónő nő takarítson, a bébiszitter vigyázzon a gyerekre, aztán majd elmegyünk nyaralni valahova egy hétre, akkor "pihenünk", de igazából a munkán jár az eszünk..." Ebből én nem kérek

-Kérdeztétek továbbá hogy párom mit csinál szabadidejében; játszik, sorozatot és videókat néz


Sokatoknak ez erős mondat lehet, de a magyar nők nagyrésze dolgozik és háztartást vezet és csak panaszolja a barátnőinek hogy semmit nem csinál a másik. Ilyen oldalakon pedig jól lehurrogja azt, akiben a párját látja. Pedig lehetne ezt szerintem jól is és okosan is csinálni. Szerintem a nők nagy része nem lenne annyira kimerült ha nem kellene bemennie minden nap és lehúznia 8 órát, majd otthon ismét egy 4-5 órát. Én abban hiszek ha a férfi meg tudja keresni a nő bérét, akkor avval a férfi egy bizonyos anyagi biztonságot ad a nőnek, aki pedig felmodhat a munkahelyén és egy sokkal nyugodtabb életet tud élni.


Elnézést kérek mindenkitől akit felzaklattam.

2023. szept. 6. 16:31
 60/139 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nem vagyok szent hogy csak azért dolgozzak hogy a nőnek jó legyen. Azért dolgozok mert ha boldog a nő, én is boldog leszek általa.

Aki cinikus mondhatja hogy csak magam miatt csinálom az egészet, de akkor az nézzen tükörbe.

2023. szept. 6. 16:50
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!