Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm nem akarja vezetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akarja vezetni a háztartást. Szerintetek ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Párommal a szüleim lakásában élünk. A lakást ki szeretnék majd adni bérbe, de amíg itt lakunk nem tudják (meg persze fel is kellene kicsit újítani). Ha sikerülne kiadni anyukám jóformán elmehetne nyugdíjba. Ezt csak azért írtam le hogy tudjátok miért van szükség, ill. miért szeretnék venni magamnak saját lakást/felújítandó házat. Célom továbbá hogy fel tudjak mondani a munkahelyemen és csak a vállalkozásommal foglalkozzak. (Szakember vagyok)


Párommal kb 3-4 éve vagyunk együtt. Sokat dolgozom a fent említett okok miatt, van egy fő állásom ahol gyakran kell túlórázni, illetve egy vállalkozásom is. Mivel elég fáradtan érek haza, nem mindíg van kedvem/erőm nekiállni takarítani vagy főzni. A mosogatást és a ruha mosást meg tudom csinálni, mert azt jóformán a gép csinálja helyettem, csak bepakolok meg kipakolok belőle. Viszont takarítani és főzni egyátalán nincs se kedvem se időm. Párom meg magától nem csinálja egyiket se meg, csak ha szólok neki és segítek benne.


Áll a kosz a lakásban, minden nap mirelit sz*rokat meg mekis kaját eszek. Szemetet is csak akkor viszi le ha szólok neki, amúgy itt büdösödne.


Vágyom már arra hogy egyszer egy tiszta lakásba érjek haza, ahol főtt kaja vár.


Ha barátnőmnek azt mondom hogy szerintem ez az ő dolga lenne, hogy megteremtse nekem az "otthon melegét", akkor meg meg van sértődve hogy a nők el vannak nyomva, meg hogy ő is dolgozik. Bármikor megemlíten ezt neki, azt mondja ez közös munka lenne.


Amit kér anyagi szempontból megveszek neki, de miven nem kér szinte soha semmit, csak csokit meg nassolni valót ezért (gondolom én) úgy van vele hogy nem az a tipikus aranyásó.


Lehet régimódinak mondotok, de szerintem ez az ő dolga lenne. Én dolgom pedig hogy annyit keressek hogy a pénz miatt ne kelljen aggódni, illetve ha szeretne inkább csak a háztartással foglalkozni a nő, akkor ne legyen nagy gond a bevétele kiesése.


Főleg ha egyszer gyerekünk lenne és még az ő gondozása is rá hárulna, nem tudom mi lenne vele...


Félreértés ne essék, nem az a fajta vagyok akinek az élete a munka. Pont ez a lényeg hogy mikor hazaérek inkább vele tölteném az időt, mint ahogy most is teszem. Szerintem hogy "érzelmileg" ott legyek neki nagyon fontos. De a munka, a háztartás, a főzés meg az érzelmi támogatás, meg minden egyszerre már nem megy...


Szerintetek ez így rendben van? Hogy tudnék változtatni a dolgokon, mert nekem ez így nem jó.


Ő keres kb 200e ft én pedig 600-700e

Ő 22 éves én 23


Válaszokat előre is köszönöm!



2023. szept. 6. 07:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/139 anonim ***** válasza:
84%

Rettentő kényelmes ember vagy ám. Ő is dolgozik, ennek ellenére a házimunkát is rátestálnád..nevetséges.


Kár a szóért, komolyan.

2023. szept. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/139 anonim ***** válasza:
85%

Mucuka, azért, mert te többet keresel, a másik nem lesz háztartási cseléd. Ő is dolgozik. Miért is nem várod meleg étellel Te?

És mi az, hogy a nő dolga?

2023. szept. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/139 anonim ***** válasza:
90%

Az otthon melegét kettőtöknek kell megteremteni, nem neki egyedül.

Ha ő egyedül csinálná a háztartást, egy idő után bele kényelmesednél és természetesnek tartanád, hogy neked ott már semmi dolgod. Gondolom ezt akarja elkerülni.

Én sem csinálok még mindent, mert nem egyedül élek itt és nem vagyok háztartási robot. Az én napom is 24 órából áll, és nem arra tettem fel az életem, hogy kiszolgáljam a családot.

2023. szept. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/139 A kérdező kommentje:
Mondtam neki hogy nem kell dolgoznia ha nem akar. Illetve ő 4 kor ér haza én pedig legkorabban 6-7 kor.
2023. szept. 6. 07:36
 5/139 anonim ***** válasza:
88%
Ó, te azért dolgozol, hogy tudjál magadnak venni egy SAJAT lakást, miközben elvarod a teljes kiszolgálást. Mondd, ebben a csajodnak mi a jó?
2023. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/139 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom előszeretettel hívod fel a barátnőd figyelmét arra, hogy mivel te jobban keresel, így számára automatikusan a cselédszerep jut. Mennyi ilyen faszi van..
2023. szept. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/139 anonim ***** válasza:
14%

Nekem meg úgy tűnik hogy a csaj zsebpénzt keres hirtelen kiadásra meg nyilván te pénzed lenne befogva.

Meg azt a sok feminista idióta ilyenkor el felejti hogy bizonyos együtt élés után nem bejegyzett élettársi kapcsolatnak minősül és az a lakás felé fel lesz úgy is hogy jelen esetben a srác teremti elő a pénzt, de mikor majd a csaj írj ki ide hogy le akar lépni de kéne az ingatlan fele akkor hirtelen eszükbe jut ez.

Képmutató banda.

2023. szept. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/139 anonim ***** válasza:
86%

Attol, mert te tobbet keresel, az nem jelenti, hogy te otthon hatradolhetsz es vakargathatod. Ha a ferjem ilyet mondana, kivagnam.

A baratnod helyeben pedig meg most elhagynalak, gyereket semmikeppen ne szuljon. Minden feladat ramaradna, nem venned ki a reszed a kozos(!)gyereketek nevelesebol.

2023. szept. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/139 anonim ***** válasza:
95%

Tényleg, milyen romantikus élet is az, te egyes-egyedül lebunkózod a mammutot, és hazavonszolod, ő meg közben tüzet gyújt a barlangotokban, és megsüti a húst, a bundájából meg ruhát varr neked...

Ja, bocs, valaki elnézte a naptárat pár tízezer évvel!


Egyszer összeakadtam egy ilyen pasival, mint te, szerencsére ő már az ismerkedés során elpuffogtatta ezeket a frázisokat: "a nő csak gondozza az otthon melegét", stb. - ami persze azt jelentette, hogy ő melózik, majd hazaérve leül a TV elé, én melózok, utána mosok-főzök-takarítok. Kiröhögtem és dobtam a pasit.

2023. szept. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/139 anonim ***** válasza:
18%

Azért ne támadjátok már le így a kérdezőt. Ő két helyen dolgozik, épp úgy mint az én párom. Nálunk alap hogy mindezek mellett a házimunkát én csinálom meg. De meg se fordult a fejemben, hogy vele csináltassam meg esetleg este 7-8-kor mikor beesik az ajtón. Plusz ennyi munka mellé kell a rendes kaja. Amelyik nő ezt nem látja be, az még lehet éretlen egy normális párkapcsolatra.

És ezt nem cseléd szerepnek kell felfogni, de egy igényes nő nem is lenne el napokig koszban-retekben.

2023. szept. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!