Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat vs barátok?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet mindenkit boldoggá tenni? 2 külön baráti kör. Hogyan ne menjen az egyik rovására a másik? Felnőttként nem inkább a párkapcsolatra kellene inkább fókuszálni?
2023. szept. 17. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Mindkettő megy, ha a párkapcsolat nem "mérgező".
2023. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jó barátságokat érdemes, sőt kell is ápolni. Persze mindenkinek más az igénye, aki introvertáltabb annak kevesebb, de én pl.: extrovertált vagyok, imádok a barátaimmal, más emberek között lenni, újakat megismerni. Szerintem (mint mindenben) itt is meg kell találni egy egészséges egyensúlyt. Néha persze nem könnyű, de szerintem megéri. Akik maguknak valók, nekik persze lehet kevesebb az igényük.


Nincs olyan, hogy ezt kell vagy azt, mert nem vagyunk egyformák. A barátság egy másik emberi kapcsolat. A barátaid akkor is szeretnek ha meghízol/lefogysz. A párod is elvileg, de ott a szexualitás egy nagyom befolyásoló tényező. Több dolgon csúszhat el egy kapcsolat, de pl.: családot a pároddal alapítasz. Nem ugyanaz és egyik nem pótolja a másikat.


Szerintem vs. hanem is-is.

2023. szept. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem vs. hanem is-is*
2023. szept. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobb a barátokkal is ápolni a kapcsolatot, hidd el.Nem életkor függvénye..
2023. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%

Nekem és még jó néhány ismerősömnek sikerült. Felnőtt emberek képesek összeegyeztetni a családi életüket és a barátaikat, hobbijaikat. Nem egészséges, ha valakinek semmi privát élete nem marad a családon kívül, nagyon visszaüt hosszú távon.


Nyilván mindenkinek eltérő igényei vannak, és vannak időszakok, amikor erősebb fókusz van a családon, de nagy hiba veszni hagyni a barátságokat. Ha nem megy másképp akkor le kell ülni és megbeszélni milyen gyakorisággal szeretnének a felek külön programra menni, és néhány szabályt lefektetni. De ha nagyon nyögvenyelősen megy, nem alakul ki természetesen, akkor hosszú távon nem fog működni.

2023. szept. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Is is
2023. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
32%
barátság extrákkal
2023. szept. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Na pont ezért örülök, hogy a páromnak sincs nagy baráti köre és nekem se :D Talizunk kb kéthavonta egyszer azzal az egy szem barátunkkal, akivel szoktunk (mindkettőnknek egy ilyen van) illetve pár évente felbukkan egy régi ismerős és akkor vele is talizunk 1x-2x és ennyi.


Szerintem a párkapcsolatra kell amúgy inkább fókuszálni. Ő a családod, vele kell az egész életedet leélned, együtt lakva, boldogan. Soha nem helyezheted előtérbe a barátaidat, vagy a származási családodat, senkit. A párod az első jó esetben. Előre meg kell beszélni, hogy most a barátaiddal akarsz lenni, neki oké-e, vagy mást tervezett aznapra, esetleg szüksége van-e rád abban az időszakban. Van egy ismerősöm, aki úgy van vele, hogy ő a barátaiért él, ha van épp pasija, majd az alkalmazkodjon hozzá. Látom a sztorijait, hogy mindig a barátaival utazgat, néha a csávójával is de az a ritkább. Baráti programok folyton vannak, randik ritkán. Két év után. Nekem ez nem kéne...

2023. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!