Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom 34 éves, és rendszer...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom 34 éves, és rendszeresen beszámol az anyjának,hogy ő/ én vagy mi mit vásárolunk a netről,vagy a boltokból..Hogy tudnám erről leszoktatni? Engem nagyon zavar,ugyan is külön élünk,és szerintem ehhez az édesanyjának a világon semmi köze..

Figyelt kérdés
Rendeltünk a napokban karácsonyi villogókat, és az volt az első dolga, miután megjött a cucc,hogy este amikor beszéltek,élménybeszámolót tartott,és még azt is elmondja ilyenkor mennyibe kerül..Lehet,hogy velem van a baj, de szerintem ez eléggé gyerekes...Jó..ha párszor elkotyog dolgokat,az még hagyján,de az,hogy majdnem hogy már jelentést tesz neki róla..nagyon böki a csőrömet. Az,hogy megemlítettem neki,csak olaj volt a tűzre, mert megharagudott emiatt.Bármit elmond,konyhai eszközök,háztartáshoz kellő kiegészítők,még azt is elmondja,hogy a fürdőszobába a falra milyen színt szeretnénk...Most komolyan,ha vennék egy szexuális segédeszközt, azt is elmondaná az anyjának? Ráadásul mivel felnőtt emberek vagyunk,külön élettel,és háztartással nem hinném,hogy épp az édesanyja az a személy, akinek ezeket tudnia kellene. Nekem sem jelenti senki,hogy ők mit vásároltak,vagy rendeltek a netről. Van hasonló tapasztalatotok? És hogyan kommunikáljam le úgy,hogy ne sértődjön be újra?
2023. okt. 4. 15:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Mondod neki, hogy téged nagyon zavar, hogy mindig tételesen beszámol, szerinted ez nem olyasmi, amiről a szüleinek ennyire részletekben tudnia kéne, hanem ti kettőtök dolga. Ő meg elmondja a saját álláspontját. Mivel egy kölcsönös párkapcsolat egymás tiszteletén alapul, ezért jó esetben végeredményként közösen lefektetitek, hogy mi az, amit megosztotok más emberekkel, és mi az, amit nem (vagy csak nagy vonalakban), és a továbbiakban ehhez tartjátok magatokat.
2023. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

De amúgy jó viszonyban levő emberek (családtagok, barátok) szeretik egymással megosztani, hogy miket vettek a lakásukba. A helyedben kicsit azért elgondolkoznék, miért is zavar ez ennyire. Túl sok magánjellegű infót tud meg például az anyagi helyzetetekről, döntéseitekről, amivel aztán később visszaélhet, mindenféle káros következtetést vonhat le? Vagy anyuka tele szokta beszélni a fejét, belekotyog, rátukmálja az ízlését? Vagy csak simán attól félsz, hogy nem vagy elég fontos helyen az életében az anyjához képest?

Vagy miben lesz jobb az életetek, ha nem oszt meg olyan dolgokat, amiket egyébként úgyis látni fog mindenki, aki eljön hozzátok? (karácsonyi dekoráció, fürdőszoba színe)

2023. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Először is azért,mert beleszól,hogy minek vettük.Másodszor igen, a saját ízlését akarja ránk erőltetni,tehát megkritizálja,hogy az nem jó ő mást vett volna,és szerinte ronda. Harmadszor pedig, az én véleményem erről az,hogy szerintem van az a privát szféra, ahogy írtad is (anyagi helyzet, döntés, stb), ami nem tartozik a másik családra. Mert ugye,mint írtam is, ők másik család.Külön vagyunk.Én sem rohanok a telefonhoz, vagy személyesen elkotyogni a nagymamámnak,hogy ezt,meg azt vettünk. Nekem ez a véleményem,csak sajnos a lekommunikálás nem igazán ment,pedig szép szóval mondtam el az érveimet, és észrevételeimet.Azt meg kifelejtettem,hogy esetleg telebeszélheti a fia fejét arról is,hogy "felesleges "dolgokra szóratom el a pénzt.
2023. okt. 4. 16:14
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
A párod nem a te embered, ha gyerek lenne abba is belepofátlankodna az anyós, mert kikérdezné a párod, aki meghajol előtte vagy előtted.
2023. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%
Az anyja olyan domináns típus lehet és a párod abban nőtt fel, hogy muszáj mindenről tudnia. Na ha te most az anyja ellen hangolod előbb utóbb őt választja, de ha mégse, akkor a kapcsolat nem fog működni, mert ez a meghajlós típus.
2023. okt. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs az anyja ellen hangolni. Én csak elmondtam neki,hogy mi nem tetszik.Nem mondtam neki semmi durvát sem,nem is szidtam az anyósomat. Mindössze azzal van a bajom,hogy ne legyen gyerek,és ne kössön mindent a "mama "orrára,ha ez megoldható.
2023. okt. 4. 16:21
 7/21 anonim ***** válasza:
51%

De ő nem tehet róla hogy olyan, a híres anyja és apja tehet róla!

Hidd el ha nem naga mondaná el ő akkor is kiszedné belőle, vagy megjelenne és számonkérés lenne, hogy miért nem tud róla.

A legjobb megoldás az lenne, ha megszabadulnátok tőle jó messzire való elköltözés formájában.

Keveset talizni vele, hadd fújja magát és akkor a párod lehet végre szép szóval megemberelné magát!

2023. okt. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
51%
Ez engem is zavar. Nálunk meg ha vesz valami új cuccot ágyat, belteri mobil netet szekrényt tv-t, lefotózza és elküldi az anyjának, húgának. Legtöbbször az a reakció, h ilyet akarnak ő is. En nem így nőttem fel, nem emlékszem, h küldözgettünk volna valamiről képeket a családnak. Vagy döntéskeptelenek labilisak és azt helyeslést várnak hogy jól döntöttünk e vagy ennyire nagy dolog ez, mert nincs semmi történés és ezért osztjak meg. Én sem vagyok rá őszintén kíváncsi ki milyen tv-t vett a nappaliba a családból. Ők is ha vesznek valamit elküldik nekem whatson, aztán gratulaciók sora kell. Bevallom nekem ezek a csevegések feleslegesek.
2023. okt. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

#3 Értem. Ez egy olyan téma, ahol nagyon nem mindegy a szülők hozzáállása. Ha simán tudomásul veszik, esetleg egy-két hasznos apróságot hozzáfűznek, de alapvetően rátok hagyják, sok sikert kívánnak, használjátok egészséggel, esetleg a segítségüket felajánlják ha úgy van, sokkal szívesebben és lazábban megosztja az ember, mint amikor dől a belepofázás, kritizálás, telebeszélés, csupa kéretlen dolog.

Másrészt nem egészen értem: azért egy szoba átfestése vagy egy nagyobb újabb cucc a lakásba, nem olyan kis dolgok a közös életetekben. Ha ezt nem szabad megosztani a szülők felé mert túl privát infó, akkor mit szabad? Miről kéne beszélgetni a szülőkkel, ha megkérdezik, hogy vagytok és mi a helyzet a lakással? Lerendezni fél mondatban, hogy minden oké, a továbbiakban pedig az időjárásról beszélni, mint valami alig ismert kollégával a kávészünetben? Na meg nem értem, mi értelme titkolózni olyasmin, amiről úgyis mindenkinek tudomása lesz, aki eljön hozzátok: nyilvánvaló lesz, hogy miket vettetek a lakásba, és kábé sejteni fogják, hogy mennyibe kerülhettek.

2023. okt. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk igaza van a #9-esnek. Miről beszélgessenek, az időjárásról? Én azt is megértem hogy idegesítő a sok kritika, de nem biztos hogy neked van igazad mindig. Határt kell szabni neki is és neked is! Attól hogy még te nem osztasz meg sok mindent vagy semmit másokkal attól még mások megteszik, mert közelebbi a kapcsolatuk, vagy másfajta kapcsolatot ápolnak, mint te a családdal. Nem biztos hogy gyerekes egyáltalán.
2023. okt. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!