Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi fér bele nektek?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt van egy kisfiunk.

Apuka mindennap (!) minimum 3 sört megiszik. Viszont nem kötekedős, nem bánt minket stb. Rengeteget dolgozik, fizikai munka van hogy 14 órát is ha kell, úgy érzem kijar neki számára ez a kikapcs.

Csak attól tartok hogy ha a gyermekünk oviba fog pl járni és mivel a gyerekek ugye őszinték elmondja az ovonenik az rám lesz negatív jelzővel.

Vakon ezt oviba hogy fogadják?

Nem ők élnek a férjemmel hanem én, én tudom hogy negatív ebből nekem nem származik mégis ugye meglehet nekik a véleményük milyen közegbe nő fel a fiunk


2023. okt. 21. 13:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Ha alkoholista lesz és valaki szívén viseli a gyerek sorsát, akár ütésnyomokat talál rajta( vagy rajtad) bejelentheti nyugodtan. Egyébként gond, hogy ennyit iszik mégha nem is bánt, nem is válik alkeszé, mert rátok kb. így tojik rá.
2023. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Te tudod neked megfelel-e , nehogy már az óvónők vagy más idegenek véleménye legyen a döntő.
2023. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészről rosszallás esetén kiküldhetnek családsegítőt, de nyilván így nem lesz belőle probléma.

Márészről viszont igazából már az is függés, ha naponta megissza ezt a mennyiséget. Tehát jó ezzel tisztában lenni mégis. Ha bármi lejtő megindul, akkor baj lesz. Illetve valami van benne, ami miatt már ennyi kialakult.

2023. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Ha valaki minden nap alkoholt iszik, mert az nyugtatja meg, az a "kikapcsolódás", akkor az alkoholista.

Nálam ez biztosan nem férne bele, az elején leállítanám, segítenék neki mást találni, ami ugyanígy megadja neki a nyugalmat.

Az alkohol rossz, és nem akkor szereted, ha szerinted megérdemli, hogy minden nap károsítsa a szervezetét és függővé váljon, hanem akkor szereted igazán, ha ezt megakadályozod, rájössz, hogy miért van erre szüksége és segítesz neki jobb alternatívákat találni.

2023. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kérdés. Nekem a volt párom napi szinten ezt csinálta, nincs gyerek nem is voltunk házasok. Ő sem kötözködött, de én is heti szinten tettem fel a kérdést, hogy ez most normális-e?! Végül kiderült, hogy nem. Nem bántott, de sajnos előbb utóbb, nem fogod tudni ezt tolerálni. Meg nem rémisztetni akarlak de innen csak lentebb van nem pedig fentebb
2023. okt. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Napi min. 3 sör már bőven alkoholizmus. Ennyi kijár neki. Hát hogyne! Kíváncsi lennék, ha nem kaphatná meg az adagját, akkor is ilyen csodás apa és férj lenne-e. Bár nem hiszem, hogy most az. Egy csomó pénzbe kerül, rombolja az egészségét. Nagyon rossz példát mutat a gyereknek. És mit csinál otthon, azon kívül, hogy tompára issza magát minden nap? Azt hiszem, te is érzed hogy ez így nem oké, különben nem született volna meg a kérdés.
2023. okt. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

"úgy érzem kijar neki számára ez a kikapcs"


Ha drogozna, de nem bántana, akkor is úgy érzed megérdemli ezt a fajta kikapcsolódást?

A férjed alkoholista, ezt te is tudod, ezért tartasz attól, hogy a gyerek elmondja másoknak.

Segíts neki, ne támogasd abban, hogy tönretegye magát! Ezzel nem szereted, nem vagy jó felesége, mert megengeded neki, hogy alkoholista legyen... Valami komoly dolog lehet az oka annak, hogy az alkoholba menekül. Ha nem megoldani akarja a problémáit, hanem tompítani, elnyomni, annak súlyos következményei lesznek a családotokra nézve. Az ember nem ok nélkül lesz függő. Segíts neki, amíg talán időben vagy.

2023. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez már sok
2023. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
....csatlakozom az előttem szólóhoz. Segíts neki, míg időben van. Nem az óvónők miatt, hanem a családotok, de elsősorban saját maga miatt. Nyilván nem lesz egyszerű, nem fog könnyen "lemondani" a napi 3 sör adagjáról, lehet lesznek majd vitáitok emiatt, stb., de ha jót akarsz neki, akkor nem hagyod lejjebb csúszni. Mert ha ezen nem változtat, akkor csak lejjebb lesz.
2023. okt. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Lássuk a matekot. Számoljunk 300 nappal, amikor iszik egy évben, mert mondjuk pár nap kimarad, nameg kerek számmal könnyebb. Egy sör 500ml ha dobozost nézzük. Illetve akkor napi minimumot nézve akkor 3 doboz. Így napi 1500ml. Tehát 3x300=900 doboz. Vagy ha úgy tetszik, akkor 300x1500=450000ml sör. Tehát a legjobb esetben 450liter pia egy évben. Na nekem ez már problémás, főleg egy gyerek mellett. Nagy ott a baj, ahol a napi pia a kikapcs. Apukának fékeznie kellene magát, de nem az ovi miatt.
2023. okt. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!