Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan vegyem rá a férjemet,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan vegyem rá a férjemet, hogy úgy kezelje a dolgokat, ahogyan kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 9 éve vagyunk házasok, 7 éve vettük meg a házunkat, erősen felújításra szorult. Jópár dolgot megcsináltunk, sokszor saját erőből, mert a férjem nem bízik a mesterekben és különben is olcsóbb. Nagyrészt ketten és baráti segítséggel csináltunk mindent. Csakhogy olcsó húsnak híg a leve. Ezek a saját kézzel tákolt dolgok nem tartósak és rondán vannak megcsinálva a hozzá nem értés miatt. Ezért ha veszekedünk, mindig emiatt. Mivel vályogfalú ház, sokszor kellene meszelni, de szerinte ahhoz az egész vakolatot bontani kéne. Pedig a vakolatnak semmi baja, tényleg egy frissítő festés kellene csak neki. Pl. nekiállt lebontotta az egyik helyiség vakolatát, majd hozzá nem értve kapkodva megcsinálta, a meszelés meg csúnyább volt, mint előtte. Lebetonozott a bejárat előtt egy teraszt, de mivel nem ért hozzá, egy év múlva elkezdett a széle kopni, nem győzöm a mállott betondarabokat szedegetni, tök balesetveszélyes. A járólapozást is ő csinálta, a csemperagasztóval mindent összekent és hanyagul hagyta, a falat összefröcsögte, de ugye nem festünk, mert... A járólapok meg konganak, ropognak, ahogy járunk rajta.

Én nem értek szintén ezekhez a munkákhoz, de nem tudom meggyőzni, hogy bízzuk szakemberre, pénzünk lenne rá.

Nagyon rosszul érzem magam a saját házunkban, nem szeretem, már akkor sem szerettem, amikor megvettük, de olcsó volt és tehermentesen élhetünk benne. Szégyellem, ha valaki jön hozzánk, minden ismerősünk normálisan kezeli a házát, nem értem, nálunk miért ne lehetne így.

Már többször megfogant bennem a gondolat, hogy hívok valakit, aki megcsinálja, de mivel közös kasszán vagyunk, anyagilag nem lenne fair vele szemben. A leülős beszélgetéseken túl vagyunk, aminek az a vége, hogy a mesterek sz@rok és drágák.

Ti mit tennétek a helyemben?


2023. okt. 25. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek nem a szakemberekkel van baja, hanem egyszerűen igénytelen. Nagyon sok mindent meg lehet csinálni házilag, főleg, mióta létezik Youtube, mi is nagyon sok dolgot megcsináltunk a házban (főleg a párom) de addig nem nyugodott, míg az tökéletes nem lett. Ellenben azt is belátja, ha valami már meghaladja a képességeit vagy tanácsos inkább szakembert hívni, mert az a biztos. Ilyen pl. a villanyszerelés vagy a gázszerelés.


Mi nemrég vettünk házat, nekünk nagyon sokan mondták, hogy felejtsük el a vályogot, mert rettentő problémás, főleg annak, aki nem ért hozzá, márpedig a férjed ezek szerint ehhez sem ért. A vályogot folyamatosan ápolni kell, fenntartani, megóvni. Mikor még hajlandóak lettünk volna vályogot venni, rengeteg olyan házhoz vittek el az ingatlanosok, ahol szakszerűtlenül be volt szigetelve, ami a vályognak eleve a halálos ítélete. Nagyon sokan megveszik ezeket a házakat olcsón, majd ugyanilyen sufnituning módon kipofozzák, mint a férjed és jó drágán eladják, aztán a facebookos csoportokban nem győznek panaszkodni a tulajok, hogy rohad és málik a fal.


Az írásod alapján nem igazán látom esélyét, hogy bármivel is meggyőzhető lenne a férjed. Hiába ússzátok meg olcsóbban, ha egy éven belül szétmegy az egész; végül úgyis szakember lesz a nóta vége, ha nem akarjátok, hogy teljesen lakhatatlan legyen a ház. Akkor viszont már ráfizetés, mert feleslegesen ment rá az időtök/pénzetek/munkátok, egy szakember elölről fogja kezdeni az egészet, sőt, jóval drágábban, mert minden szakember rémálma, hogy valaki kontárkodását kelljen helyrehoznia.

2023. okt. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt a nagyobb gond a férjed hozzáállása a dolgokhoz. És lefogadom, hogy nem csak a ház-témával kapcsolatban mutatkozik meg...


Te tudod, de engem ez sokkal jobban zavarna, mint a ház sz.r állapota.

2023. okt. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az élet egyéb területén nem igénytelen. Tiszta, rendezett külsejű, és rendben tartja a holmiját. Ezért nem is értem.
2023. okt. 25. 12:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra saccolok, hogy máshol is felüti a fejét a makacs/büszke/ostoba megnyilvánulás. Ultimátumot adnék neki, hogy vagy szakember, vagy ha csinál valamit akkor takarítsa is el akkor is meg olyankor is ha nem lesz haszna, mert lepotyog és hasonlók, csinálja meg húszszor is egymás után a SAJÁT pénzéből, mert te KÜLÖN kasszára mész! Lehet ezt ígyis ha egyszer a beszélgetésnek nincs értelme...
2023. okt. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném hogy van mit tenni.
2023. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a vályogfal meszeléséig olvastam.

A férjednek fogalma sincs a vályogházról. Az nem tégla, azt külön meg kell tanulni, hogyan kell kezelni. Ha erre nem hajlandó a férjed, akkor természetes, hogy ócska lesz a végeredmény.

2023. okt. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

Ebben a helyzetben nem a másik ember megváltoztatása a cél.

Amint elfogadod, hogy ez van, és nem harcolsz, küzdesz és akarsz a helyzettel szembe menni, megfog minden oldódni.

Engedd el a kontrollt az akarást, és a másik ember megváltoztatását

2023. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!