Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Összevesztem a barátnőmmel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összevesztem a barátnőmmel, merthogy nem akarom odaadni a kocsim kölcsönbe a testvérének, miután Ő összetörte a sajátját, szerintetek jogos a kiakadása?

Figyelt kérdés

A testvére belement egy álló kocsisorba, viszont kell neki kocsi a munkába járáshoz, mivel kocsival 40 perc alatt ott lehet lenni, tömegközlekedéssel meg 2 óra.


Jött a barátnőm a csodás ötletével, hogy hát az én autóm úgy is csak a parkolóban áll mióta teljes munkaidőben itthonról dolgozom, adjam oda a testvérének.


Én meg mondtam, hogy biztos, hogy nem, nem hiányzik, hogy az enyém is össze legyen törve, oldják meg Ők, vannak a testvérének szülei, fizessék Ők közösen, ez nem az én gondom, az autó meg az enyém, én fizettem, azt csinálok vele amit akarok.


Akkor jött a következő ötlet, hogy adjam el neki, és majd 4 részletben kifizeti, erre nem is mondtam semmit csak kiröhögtem.


Ez az eset vasárnap történt azóta nem reagál a barátnőm semmilyen üzenetre.


Őszintén én 100%-ban biztos vagyok abban, hogy nekem van igazam, nem az én dolgom valaki más hülyesége miatt megoldást keresni, pláne nem egy 1 éves kapcsolatban.


Vagy esetleg rosszul gondolkozom?


2023. okt. 31. 10:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod 😃 ezek hülyék
2023. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Ez érthető, Te döntöd el, kinek és mit adsz kölcsön.


Ha ilyen ingyenélő típus a családja, akkor meg pláne jogos.


Ha bizonytalan vagy és mégis gondolkodsz ezen, akkor csak bizonyos feltételekkel adnám csak kölcsön (ha totálkárosra töri, azonnal ki kell perkálnia a baleset pillanatában számított piaci érték összegét, szabhatsz időbeli korlátot is, stb.. ).


Feltételezem, hogy attól függetlenül hogy otthonról dolgozol, bevásárláshoz vagy egyéb ügyintézéshez magad is használod az autót..

2023. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Hát használom nyilván, nagybevásárlásra, meg néha jól jön, ha el kell mennem a városból, nem lenne nélkülözhetetlen, kölcsön tudnám adni, de aki belemegy egy álló kocsisorba, annak fixen nem adnám oda, alapból is kényes vagyok a saját dolgaimra, nem szívesen adok oda másnak olyan tárgyat, ami az enyém :D
2023. okt. 31. 10:58
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

2es, biztos vagyok benne hogy soha nem fizetne, ha kárt tenne az autóban.


Nem adtunk kölcsön autót ilyen szituban, ennyi.

2023. okt. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A barátnődnek nincs kocsija, szüleinek vagy mi? Miért a tiéd kéne kölcsönadni vagy beleegyezni, hogy részletre lefizeti? Mi vagy te szeretetszolgálat? Ha ilyesmi már többször előfordult vagy elő fog fordulni én inkább megszabadulnék a csajtól és a famíliájától örökre. 😀
2023. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nőt és kocsit nem adunk kölcsön. Jól gondolod.
2023. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Te gondolod jól. Te tulajdonod, te döntöd el, hogy odaadod-e és ő eszt tiszteletben kell tartsa. Én sem adnám oda szívesen. Max felajánlanám, hogy elvihetem-e xy helyre, ha kell, de ennyi.
2023. okt. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindent nagyon szívesen kölcsönadok, de az autó azért egy másik kör. Pontosan azért, mert ha összetöri, akkor mindenkinek kellemetlen. A mi biztosításunk amúgy nem is fedezi, ha pl. 25 év alatti vezet.
2023. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Hát inkább szakítás, de ne add kölcsön az autót! Egyértelműen nem tartotta be a követési távolságot és valószínűleg a sebességet sem. Off, de: Hogy lehet egyáltalán egy kocsisorba belehajtani?
2023. okt. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Megmagyarázni sem kell.

De örömmel olvasom az utolsó pár sorban, hogy nem élsz együtt ezzel a nővel.

Élősködő családtag... Te lennél a megoldóember a "családban".

2023. okt. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!