Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

100 kilósan teherbe esni?

Figyelt kérdés

Feleségemnek van egy alapbetegsége, amivel már lassan 10 éve járja az ország különböző orvosait. Nem szeretnék túl sok részletet megoldani, de igazából a legnagyobb probléma amit okoz az az, hogy nem tud fogyni. Veszélyesen kevés kalória + sport az, amivel minimálisan fogyna, viszont ekkor már ájulás közeli állapotban van.

Eddig egy orvosnak volt bátorsága kimondani, hogy erre nem biztos, hogy lesz megoldás.

Most 28 éves, az anyagcseréje idővel egyre lassabb lesz, szóval megvan rá az esély, hogy most a legvékonyabb, szóval nem szeretnénk húzni az időt, mert szeretnénk gyereket.

Engem mégis aggaszt, hogy milyen hatással lesz a születendő gyermekre az, hogy az anyuka a 165 centijéhez 100 kiló. Arról nem is beszélve, hogy ő egy év sportnélküliség és átlagos egészséges étrend mellett hízott 15 kilót, akkor kijelenthetjük, hogy terhesség alatt is fog legalább ennyit, hogy megfelelő tápanyagokat biztosítson mindkettejüknek.

Lehet túlmisztifikálom ezt, de nagyon aggódom az egész helyzet miatt. Bevállalnátok ilyen helyzetben a gyereket?


nov. 9. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nőként én így nem vállalnék gyereket.
nov. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 100 kilóval esik teherbe, és elkezdi magát hízlalni, be fogják fektetni a kórházba. Pajzsmirigy problémás, 100 kilós barátnőmnek sikerült teherbe esni, de az első elment, és nagyon sok vizsgálatra kellett járnia. Az egyik orvos azt mondta, szedheti a gyógyszereket, a másik azt, hogy nem. Ezt nektek kell eldönteni, de ha akartok gyereket, ne várjatok, hogy még idős is legyen hozzá az anya. Plusz, nem szeretném bántani a feleségedet, de ez a duci barátnőm is azt mondta, hogy az van, amit te leírtál, de most, hogy epekő miatt többször begörcsölt, diétára fogták, és láss csodát, leadott 20 kilót.
nov. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Teherbe lehet esni több súllyal is. Ám ha az alapbetegségére nincs megoldás, azzal már van baj.

Van egy rokonunk, neki nem volt semmilyen betegsége, ő is nagyon alacsony, 160 centi, és van bőven túlsúlya, a terhessége utolsó hónapjában a baba már annyira nyomta a tüdejét, hogy alig kapott levegőt, elájult, muszáj volt megcsászározni, mert veszélyben voltak mind a ketten. Megmondták nekik,hogy több gyerekben ne is gondolkozzanak, mert azt már lehet nem élnék túl.

28 évesen azért annyira még nem vagytok elkésve szerintem. Foglalkozzatok az alapbetegséggel. Olyan nincs hogy senki nem tud rá megoldást.

nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%
Miért csak a veszélyesen kevés kalória és sport a megoldás? Ha lassú az anyagcseréje, akkor egyen rendesen és sportoljon SOKAT. Ennyi lenne a megoldás. Próbáltátok?
nov. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok híve a drasztikus beavatkozásoknak, de van az a súlyfelesleg ami már magának az egyénnek az életét is veszélyezteti hosszabb távon. Egy gyerekről már nem is beszélve. Úgyhogy előbb a súlyát kellene rendbe tenni.

Gáspár Bea, Tóth Vera, Király Linda is csak sok sok év keserves fogyókúra után a gyomorszűkítő műtéttel tudtak lefogyni. Semmi más nem segített, pedig nekik gondolom volt pénzük mindent kipróbálni. Lehet hogy a párodnak is ebben az irányban kellene elindulni, persze csak ha az orvosai is alkalmasnak gondolják rá. Gyereket akkor kell vállalni ha a súlya ismét normális tartományban lesz.

nov. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Ha 100 kilóval esik teherbe, és elkezdi magát hízlalni, be fogják fektetni a kórházba"

Nyilván nem szándékosan hizlalná magát.. miért fektetnék be a kórházba?

nov. 9. 11:32
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Na akkor én leszek az ellenpélda: egyáltalán nem azt mondom, hogy követendő a történetem, és tudatában vagyok annak, hogy erősen túlsúlyosan estem teherbe, de tökéletesen komplikációmentes terhességem volt. Szintén 100 voltam, amikor terhes lettem (a 160egynéhány centimhez), és az egész terhesség alatt 6 kg jött fel rám, és a szülés után konkrétan könnyebb voltam, mint a terhességem előtt. A terhesség alatt valóban odafigyeltem, nem akartam cukorbeteg lenni, megválogattam mit eszek, és legalább jelentősebb sétát igyekeztem beiktatni minden napba, amíg bírtam (ezen kívül jobban odafigyeltem a vérnyomásomra is, szerencsére még alacsonyabb lett, mint terhesség előtt). Mivel nem volt nagy súlygyarapodásom, a testem nem lett annyira leterhelve az előző időkhöz képest; csak az utolsó 2-3 hétben volt derékfájásom, a térdeim nem fájtak, stb. Mondom, nem azt akarom hirdetni, hogy mindenki ilyen túlsúllyal essen teherbe, de nálam szerencsére semmi negatívumot nem hozott, és sem az orvosok, sem a védőnő részéről nem kaptam semmiféle alázást sem (sőt, a védőnő volt a legnagyobb drukkerem :D). Ha majd lesz testvér, már jelentősen kisebb súllyal fogok várhatóan teherbe esni, kíváncsi is leszek, hogy mennyire lesz más úgy.


Ami miatt én aggódnék, az az alapbetegség. Mennyire nehezíti meg a teherbeesést, és milyen szövődményei lehetnek a terhesség alatt - szerintem ezekre kell figyelni.

nov. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%

Én 172 centi magas vagyok, amikor teherbe estem, 96 kiló voltam, és pcos-em van/volt. Nem hogy nem híztam, fogytam a terhességem alatt, bár ez köszönhető annak, hogy nálam nem múltak el a rosszullétek csak a kilencedik hónapban, konkrétan végighánytam az egész terhességemet 🤣 a szülés után 92 kilóval jöttem haza.


Az én alapbetegségemmel is nehezebb teherbe esni, mégsem lehetetlen, nekünk szerencsénkre elsőre sikerült. De mindenképpen először szerintem is azzal foglalkozzatok.

nov. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért fektetik be a kórházba, mert a túl sok hízás terhességi toxémiát okozhat, amit ha nem ismernek fel időben, meghalhat a baba vagy az anya.
nov. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Futás heti 3-4szer, mi ebben a nehé?!
nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!