Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamák! Hány...

Túlsúlyos kismamák! Hány kilósan sikerült teherbe esnetek?

Figyelt kérdés

Sokat híztatok a terhesség alatt?


Bírtátok a terhességet, baba egészséges volt?


Én most 110 kg vagyok, szeretnék fogyni, de ha így sikerülne a baba akkor nagyon örülnék neki, de azért ott lenne bennem, hogy ekkora túlsúllyal hogyan bírnám a terhességet, és a babát nem e veszélyeztetném.



2023. febr. 8. 22:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

"a babát nem e veszélyeztetném."


Elhízás mellett kb. az összes létező terhességi komplikáció előfordulása gyakoribb. Tehát, de veszélyezteted vele.

Ez nem azt jelenti, hogy biztos baj lesz, vagy hogy elhíhzott nőnek ne lehetne normál terhessége, de azért ezzel nem árt tisztában lenni.


Fejlődési rendellenességek gyakorisága, terhességi cukorbetegség, magasvérnyomás, toxeamia, koraszülés, nagy magzat, vállelakadás, méhen belüli elhalás, császármetszés arány...ezeknek mindnek nő a kockázata az elhízással.

2023. febr. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

75kg-mal estem teherbe. Cukrom jó volt,nem diétáztam,nem hánytam,nem émelygegtem. A terhességemnek annyi jele volt,hogy nőtt a hasam.


20. hétig fogytam,utána is csak 7kg-t híztam. Az le is ment a szüléssel és utána.


Utána szoptattam 2 évig,azalatt fogytam még 13kg-t. Annyi tejem volt. Hiába ettem egész nap szinte.


Semmi komplikációm nem volt.

2023. febr. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%
Mindenkeppen veszélyezteted, de leginkább magadat, az nem zavar?
2023. febr. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Hmm, én az elsővel 82, a masodikkal 75kg voltam, mindezt 165 centi mellé. 4-5 hónap alatt jöttek össze mindketten. Az első a covidra esett, 15 kgot szedtem fel sajnos mert a karantén idején unalomettem végig, így majdnem 90 kilósan jöttem ki a kórházból. Most a másodikkal a 24. hét derekán tartok 6 kilónál, azt is főleg az első trimeszterben rántottam fel sajnos az állandó hányinger miatt, mert csak akkor nem öklendeztem, ha valami volt a gyomromban. Most már nagyon igyekszem kontrollálni a hízást, kalóriabazist használok, így a 12. hét óta 2,5kg-ot szedtem fel. Segít hogy dolgozom és a nagy leköt, így nem unalomeszem folyton.


Komplikáció nem volt az elsőnél, pvn és gátmetszés nélkül szültem napra pontosan, a cukrom tökéletesen volt, a vérnyomásom is. Most vagyok a következő cukorterhelés előtt, ha rossz lesz akkor szigorúbb diéta, most inkább a kalóriát nézem, vérnyomásom tökéletes eddig, inkább alacsony. De a saját szempontomból rossz volt így szülni az elsőt, nem véletlenül próbálom most kontroll alatt tartani, inkontinens voltam a szülés után jó darabig, kötényhasam lett, instabil a medencém, ráadásul nagyon rossz volt a hangulatom, mert a házasságomra is rányomta a bélyegét a plusz zsír, és finoman kikopott a szex az életünkből. Emellett minden ultrahangon vastagon szedve ráírták a papírra, hogy elhízás miatt korlátozottan vizsgálható a magzat, ami miatt lelkiismeret furdalásom volt... A rohangáló gyerekkel sem volt egyszerű tartani a tempót. Meg nem akartam, hogy a gyerekek ezt a példát lássák. Végül lefogytam 75 kilóra, ami egy csapásra megoldotta az inkontinenciát és a házassági, önértékelési problémákat is. Jó, ez sem ideális, de közben összejött a második gyerek és az 1200-1500kcal étrendet már nem akartam így tartani a 62 kilós versenysúly eléréséhez, majd szülés után folytatom.


Unokatesómnak van még két gyereke, ő 110-120 kilós volt amikor terhes lett és szült. A terhesség nagyon nehezen jött össze neki, de érdekes mód nem lett cukorbeteg az elsővel, viszont magasvérnyomásos igen, arra gyógyszert szedett. Azt hiszem mi genetikailag kevésbé vagyunk hajlamosak a cukorbetegségre, és nagyon meg kell küzdeni hogy inzulinrezisztenciát zabaljunk magunkra. Mivel nem kellett diétáznia, nagyjából 12 kilót szedett fel, ami ilyen magasságban saját bevallása szerint is sok... Császár lett, de amúgy minden komolyabb komplikáció nélkül, normális súlyú babával. A másodikat hasonló súly mellett kezdte, de akkor már alapvetően inzulinrezisztens volt 36 évesen, metforminnal indult és gdmes lett. A 16. héttől így nagyon diétázott. Végül 1 kilót hízott, összességében 10-et fogyott szülés utánra. Könnyebb volt sokkal a regeneráció neki. A második gyerek is egészséges, normál súlyú volt.


Igazából azt el kell fogadni, hogy az elhízás tényleg egy csomó minden kockázatot hordoz magában, így érdemes azért ledobni minél többet belőle, és a terhesség során is kontrollálni a hízást, mert nemcsak a baba, de az anya szempontjából sem jó. Ugyanakkor azzal is érdemes tisztában lenni, hogy elhízva is lehet az embernek normális terhessége, valamit a normál testalkat sem biztosíték semmire... Másik unokatestvérem 45 kilósan is gdmes lett, diéta mellett is koraszülött lett a gyerek, a vizsgálatok szerint ha végig hordja időre, akkor öt kilóban áll meg. Most várja a másodikat, nulla deka túlsúllyal, a probléma ugyanaz. Védőnőm anno azt mondta amikor az elsővel aggodalmaskodtam a súlyom miatt, hogy nem jó, de sajnos erősen alkati kérdés is, tele van a körzete normál testalkatú gdmessel. Barátnőm szintén zenész, sovány testalkat mellett első terhesség gdm, a végére sürgősségi császár a 36. héten preeclampsia miatt. Érdekes módon a második viszont tökéletesen problémamentes volt neki.


Bocs a hosszú kommentért, összefoglalva én azt javaslom, hogy próbálj meg minél többet leadni a saját és a baba érdekében, hogy minél könnyebb legyen a terhesség. De ne egyen a lelkiismeret furdalás meg ne bizonytalanodj el, ha gyereket szeretnél, csak legeyl tudatos a kockázatokat illetően. Sajnos a problémák túlsúly ide vagy oda, előfordulhatnak, érdemes mindent megtenni hogy csökkenjen ennek a valószínűsége.

2023. febr. 9. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Első terhesség kezdő súly 84 kiló, nagyon sokat híztam, 17 kilót. 1 hónapban teherbe estem, problémamentes terhesség volt, császár lett a vége, nem tudták megindítani 42. héten. Baba egészséges, normál súlyú.

Második terhesség kezdő súly 104 kiló, hízás 4 kiló. 1 hónapban teherbe estem, problémamentes terhesség, 41 hétig. Vége császár. Baba egészséges, normál súlyú.

Harmadik terhesség kezdő súly 92 kiló, most vagyok 17 hetes, eddig 1 kilót híztam. Minden laborleletem tökéletes, sehol egy plusz, vagy mínusz, előrehozott cukorterhelés tökéletes ( pont a súlyom miatt kérte az orvosom). Elsőre teherbe estem.

Esetemben semmilyen egészségügyi hátránya nem volt a súlyomnak, végig mozgékony voltam, talán a császár írható ennek rovására, de ezt soha nem tudom meg. Ami miatt bánom hogy az elsővel annyit híztam a kötenyhas. Mivel sokat nyúlt a bőröm, soha nem tudott visszahuzódni úgy elég csúnya kötényhasam maradt. Akármennyire is fogyok le, mert terhességek közben hol híztam, hol fogytam, az megmaradt. Nyilván ez is genetika is.

Szóval nyilván jobb minél kisebb súllyal nekiindulni, de nem feltétlen alakul minden rosszul pusztán a súlyod miatt.

2023. febr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%
A sógornőm. Az elsővel 40 kilót hízott terhesség alatt es soha nem tudta leadni. Ő is 110 kilósan hordta ki az utolsó terhessegeit. Másfél éves a legkisebb gyerek, sógoenőmnek inkontinenciabetétet kell hordania, mert nem tudja tartani a vizeletet, és hasfali sérve lett, műteni kell. A pajzsmirigye is tönkrement, kivették, bár az siman csak eletmód miatt. Fogyni természetesen "nem tud", eszik, mert az a vigasz.
2023. febr. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A legtöbben ilyen 70-80 kilót írtatok hogy akkor estetek teherbe, az számomra nem túlsúlyos :) Bárcsak én lennék annyi!


Pusztán kíváncsiságból érdeklődtem, nyilván én is tudom, hogy így nagyobb a kockázat, próbálok diétázni.

2023. febr. 9. 10:31
 8/12 anonim ***** válasza:

Mind a 2 fiammal 86 kilóval estem teherbe, ez a súly sajnos az én magassagomhoz 1.foku elhizas.

Halistennek sem cukorbetegségem sem magas vérnyomásom nem lett.

Pedig felhivtak rá a figyelmemet, és egyébként igazuk volt, mert a túlsúly nagyobb egészségügyi kockázatot jelent.

Mind a 2 fiam egészségesen született. 🙏

15kg-ot híztam mindkettővel.

Elég nehéz volt a vége felé, főleg, hogy nagyobb súllyal kezdtem.

2023. febr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 96 kiló voltam, mikor elhatároztuk, hogy babát szeretnénk. Diétával sikerült lefogyni 83 kg-ra pár hónap alatt. Egyébként nem kell semmi durvára gondolni diéta alatt: a cukrot és a fehérlisztet iktattam ki. Az édességeket, nasikat lecseréltem cukormentes verzióra. Illetve igyekeztem kalória deficitben lenni és sokat mozogni. Szerintem az egészséges étkezés és a súlycsökkenés is segített teherbeesésben. Nagyon hízékony alkat vagyok jó, hogy a baba projekt előtt lefogytam pár kilót, mert, sajnos eléggé jönnek fel a plusz kilók terhesség alatt. Még csak a felénél járok, de 15-20 kg pluszra számítok a végéig. Nekem picit magas a vérnyomásom + fáj a derekam. Cukorterhelésre még csak később megyek.
2023. febr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

FYI kérdező, pedig magasságtól függően a 70-80 kg bőven lehet túlsúly.

Amire te gondolsz az az elhízott, súlyosan elhízott vagy a kórosan elhízott kategória (BMI). A kérdésben a túlsúlyosokat kérdezted, főként ők is válaszoltak.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak: egy ismerősöm esett teherbe 110 kilósan, nehezen jött össze a baba, gyógyszerrel. A terhesség problémamentes volt, megszülni nem tudta a babát, így császár lett a vége. A kicsi amúgy tökéletesen egészséges - most már 3 éves múlt, anyukának sem baja, de a szülés előtti súlyra azóta sem tud visszafogyni.

2023. febr. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!