Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sok férfi miért ilyen életképt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok férfi miért ilyen életképtelen főzéssel, házimunkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Akinek nem inge...


Én nőként nem értem, mi olyan nehéz a házimunkában és az alap kaják főzésében. Konkrétan az első nő aki összeköltözik velük mutatja meg, hogy kell a hagymát felvágni. Házimukát nem veszik észre, úgy kell szólni, aztán kiakadnak, hogy most megzavarta a nőjük őket a nagy semmittevésben, bezzeg ha a férfi éppen kaját vagy kávét akar, akkor az éppen pihenő nőtől kéri, mert lusta megcsinálni, pedig 2-5 perc lenne az életéből. A nő pattanjon egyből, persze, ha nem, akkor nem gondoskodó, nem házias, nem kell. A férfinak ha van egy fél órás dolga, akkor már nem mosogat el, mert hogy elfáradt. Nem arra gondolok, hogy dolgozott egész nap, hanem csak el kellett intéznie valamit max fél órában. Fürdőszobát nem takarítanak, mert az fúj, az egyetlen dolog, amit megcsinálnak, az a szemét levitele, azt is csak akkor, ha az ajtó elé van készítve és éppe mennek el otthonról. Ha esetleg mégis főzniük kell, akkor minden apró dologra rákérdeznek, fogalmuk sincs, hogy mit csinálnak. Konkrétan lépésről lépésre el kell mondania a nőnek, hogy egy tésztát hogy főzzön meg, mert ha nem mondja, akkor nem a forrásban lévő vízbe teszi, hanem egyből a vízbe és úgy forralja, mert tényleg ilyen alapvető kaját nem csinált még életében, de ha csinál is, 1 hónap múlva elfelejti, hogy kell. Megkérni nem lehet semmire őket, mert akkor házsártos asszony vagy. Ja és panelban lakókról van szó, nincs kert, meg nem kell semmit megszerelni éppen, tehát csak a házimunka van és azt is a nőtől várják el, full ki vannak akadva, ha épp kell nekik egy tányér, de nincs elmosva, mert később ér haza a nő, és nekik kell elmosniuk egyet. Aztán ha a nő nem tesz eléjük kaját, akkor nem is esznek semmit, megvárják, aíg hazajön a nő, vagy esetleg vesznek valami azonnal fogyaszthatót vagy rendelnek.


Még egyszer mondom, csak az vegye magára, aki ilyen! Nem csak én tapasztalom ezt, más nők is erről számolnak be, úgyhogy nem én vagyok az egyetlen, aki eddig rosszul választott.


nov. 9. 15:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
29%

Nos ez a tapasztalás nem általánosság, ezt ennyire részletesen nem hallhattad másoktól, szóval specifikus és rólad/rólatok szól. Kérdem én..a kapcsolat elején amikor annyi minden kiderül a másikról, hogy hogy ezek a dolgok elsikkadnak? Elég gyorsan lejön az illetőről, hogy lusta-szorgalmas, rendes vagy rendetlen. A rendes igényes emberekhez tartozik egy látásmód, amit azért könnyű észrevenni. Igényes a külsejére, az idejére, a barátaira, úgy mindenre. Az ilyen ember nem szemetel, nem derogál neki a tisztaságot megteremteni, feltalálja magát a konyhában. Az ismerkedésnél kiderül ez. Kivéve ha teljesen vakon randizunk, keveset beszélünk, nincs igényünk megismerni a másikat.

Férfi vagyok, sosem voltam olyan párkapcsolatom ahol bármelyik a fentiekből gondot okozott, viszont ismerek olyan nőket akik képtelenek akár egy hagymát megpucolni. Egyszerűen rosszul szocializálódtak, lusták és felnőtt létükre nem elég életképesek alapvető dolgokhoz.

A leírásod alapján inkább csalódott vagy, nem megoldást keresel csak megerősítést más nőktől, hogy igen, minden férfi ilyen. Nem, nem az. A kitartó és magukra igényes nők ugyanilyen kaliberű férfiakat tartanak maguk mellett.

nov. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk már együtt, amúgy mások is panaszkodnak illetve apám is ilyen, persze leginkább saját tapasztalatot írtam
nov. 9. 15:22
 3/32 anonim ***** válasza:
57%
Bántás nélkül írom, hogy ez azért sokmindent megmagyaráz. Ha apád bántalmazó lenne, akkor nagy eséllyel olyan lenne melletted aki szintén az. Apád kritikus az házimunkához, így ilyen pasikat vonzol be. Ez egy minta, amit tudat alatt keresel az életedben. Javaslom bogozd ki az apa-lánya viszonyotokat, hogy megszakadjon ez a tendencia az életedben.
nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Lehet, nem gondoltam még erre, köszi. Mondjuk anyám meg mindent megcsinál, én meg nem ez a típus vagyok :D Nem szeretek kiszolgálni.
nov. 9. 15:29
 5/32 anonim ***** válasza:
66%

Inkább neked kéne elgondolkoznod hogy miért csak ilyen retardált férfiakkal jössz össze.

Hozzáteszem, általában az ilyen lusta férfi-cselédasszony párosításban azért sz@r le mindent a férfi, mert csak azért van együtt a nővel, hogy az gondoskodjon róla, nem pedig vonzalmi okból.

Elég egyszerű logika, hogy akiért odavan a párja, az foglalkozik vele, és eszébe sem jut szolgaként dolgoztatni.

Az már egy érdekesebb kérdés, hogy ebbe miért mennek bele nők. Sokszor pl azért mert annyira elviselhetetlenek, hogy ezt az őszinte vonzalmat igazából senki nem érzi irántuk.

nov. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

"weaponized incompetence"


Ez egy ilyen csicsás angol szó, de ez fedi a lényeget. Egy felnőtt ember, aki nem szellemi fogyatékos, aki képes elmenni a munkahelyére és elvégezni a feladatait, az tökéletesen alkalmas az otthoni feladatok ellátására is és ezt semmiben nem befolyásolja, hogy mi van a lába között. Egy zacskó tésztát egy kisgyerek is meg tud főzni. Ez nem arról szól, hogy mit tudnak vagy mit nem, hanem manipuláció. Azért játsszák el, hogy szellemileg visszamaradottak, hogy ne legyenek feléjük elvárások. Rengeteg nő meg partner ebben. Max puffognak kicsit, hogy mekkora trehány disznó a pasijuk, de este ugyan úgy szétteszik a lábukat. Ennek a tendenciának csak a nők vethetnek véget, ha elkezdenek kiállni magukért és nem csicskulnak be.

nov. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem egy férfinak sem kell mindenhez értenie ugyanúgy, ahogy én nőként pl. azt sem tudnám, mit csináljak, ha elromlik az elektromos kapu, a párom viszont azonnal meg tudja szerelni. Ettől még nem életképtelen, sőt, nagyon sokat segít a háztartásban is, nem esik nehezére elmosogatni, kérni sem kell tőle, mert magától megcsinálja vagy esetenként felporszívózza a lakást, sőt, még wc-t is pucol. Viszont főzni nem tud, nem is akar és nekem ezzel az ég világon semmi bajom nincsen, mert én imádok főzni/sütni. És nem elvárás, mert mindig elmondja, hogy ha nincs kedvem főzni, akkor pihenjek inkább.


Szerintem nem kell mindként nemnek mindent tudnia, nem lehet mindent 50-50%-ban csinálni az életben és nem is lehet így tekinteni mindenre. A mérleg nyelve néha a másik oldalra billen, de ha én pl. nem tudok a ház körül megszerelni ezt-azt, de a párom igen, akkor én sem várom el, hogy igenis tanuljon meg főzni.

nov. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Ezert ejtettem ki st elejen az olyat,aki ej nem volt patkspcsolata es egyuttekese elottem.
nov. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem tudja, hanem nem akarja, mert lusta, vagy mert azt hiszi, hogy az anyja után a nője dolga ez. Az ilyeneket hagyni kell, nem kell velük szenvedni.
nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
88%

"de ha én pl. nem tudok a ház körül megszerelni ezt-azt, de a párom igen, akkor én sem várom el, hogy igenis tanuljon meg főzni."


Én meg elvárom. Alap dolog, hogy valaki el tudja magát látni. Eddig hogy élt? Enni meg naponta kell, kert kaput szerelni szökőévente.

nov. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!