Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet az, hogy a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet az, hogy a párom őrülten szerelmes belép, de mégsem boldog velem?

Figyelt kérdés

3 éves kapcsolatról van szó, azonos a szakmánk, a célunk, a gondolkodásunk, szeretjük egymást nagyon, viszont amíg én maximálisan optimista vagyok és higgadtan kezelem a problémákat, addig ő nagyon pesszimista és stresszes. Ahogy éri egy minimális negatív dolog, konfliktus, vita, képes napokig szomorkodni rajta.


Nagyon nagyon szeret, mindig mondja, hogy ő biztosan megtalálta bennem az igazit, ha elvenném, gondolkodás nélkül igent mondana, gyerekek, stb.


Nagyon ragaszkodó, rengeteg szeretetet kap, de mégis szeretethiányos. Ahogy nélküle programozok, alig akar elengedni, fél a megcsalástól sokszor, és egyedül érzi magát. (Pl fiús programok vagy edzés).


A hónapban maximum 3-5 napig boldog, a maradék időszakban szomorú és fáradt, mindegy éppen mit csinálunk vagy hol vagyunk.

Nyaralás közepén is hajlamos szomorkodni, 7 napból 2-3 napig boldog, utána csak vita van, és búskomorság.


Mindig olyanokon gondolkozik, és olyan dolgok bántják, amik nem reálisak. Pl, hogy neki mennyire rossz az anyagi helyzete (3 éve dolgozik, 15 milliót tett félre, úgy hogy nagyon kényelmesen, szinte nagylábon élünk), hogy úgysem lesz soha közös házunk, úgyse veszem el, neki nincsenek barátai (van 6-8 lány akivel rendszeresen beszél, peogramoznak fél évente, stb. Lehet nem igazi barátok, nem vannak akik kedvelik és szeretik), hogy utálja a családja (az apja elhagyta gyerekként, de az anyja tűzbe menne érte), stb stb.


Ami nagyon nagyon rombolja a kapcsolatunkat, az az, hogy szinte nincs életkedve. Szakmájában nagyon ügyes, jó pozícióban, de ahogy ott végez, onnantól vagy alvás vagy szomorkodás, 30/25 nap minimum.

Rengetegszer elmegy emiatt nekem is a jó kedvem, és úgy érzem, a 3 évünk alatt az én energiám is elfogyott, és az optimizmusom is átalakul miatta. Lehoz az életről.


Emellett a szex nagyon jó, és szívből, önzetlenül szeret. Bármit kérek tőle, gondolkodás nélkül megteszi.



És ez a nagyon jó és nagyon rossz tulajdonság együtt létezik.


Nem tudom mit tegyek, szakítsak-e vagy mégis mitől javulna.

Kapott ékszereket, ruhàt, autót. 4x voltunk nyaralni 2 év alatt, 2 hetente minimum program, de nagyon labilis a kedve. A programok több mint felén szomorú, ilyenkor kicsapódik az arcára, ha társaságba megyünk ott is mindenki azonnal észreveszi, nem tudja félretenni, és sokszor az okát sem tudja miért.

Egyre több a vitánk emiatt, de bármit teszek, nincs változás.


Annyira elment már nekem is az életkedvem, hogy szakítani szeretnék, de bevallom férfiként, hogyha belegondolok, hogy elhagyom, sírva fakadok.

Főleg azért, mert sosem volt olyan ember az életemben, aki ennyire nagyon durván szeretett volna. Konkrétan gondolkozás nélkül bármit megtenne és meg is tesz, akár a saját kárára is, önzetlenül, és ez egy borzasztó jó érzés nekem.

De emellett a teljes baráti köröm és a családom is látja, hogy én is változtam, és sokszor mondják, hogy nem kedvelik a párom természetét, mert gyakran rontja a hangulatot a jelenlétével.


Volt már 2 másik hosszú kapcsolatom, ott is én szakítottam, szerettek mindenhol, de ennyire még sosem, és nem bírok lépni.


Emellett ha szégyen kimondani, ha nem, de anyagilag is biztonságos és harmónikus a kapcsolat, mindketten jól keresünk, és így szépen tudunk fejlődni.

És 30+ elején vagyunk, nem sok kedvem van már ismerkedni sem, mert a nők 90%-ka lehúzott csak világ életemben.


Szerintetek mi a jó döntés ebben az esetben? Mit kellene tennem?


nov. 15. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Sztem depis, változtasson kicsit az életén. Sportoljon, pihenjen, kicsit hanyagolja a munkát.

Beszélgess vele mégis miért boldogtalan.

Sztem nem a te hibád, én is depresszióra hajlamos vagyok.

Nekem a munka meg a sport segít, de amint itthon vagyok pár napot munka meg sport nélkül pfff. Egyenesen lefelé a lejtőn....

nov. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Szakember talán nem ártana. Ehhez mit szólna szerinted?
nov. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós. Én is az vagyok valószínűleg, már van időpontom szakemberhez. Hiába jó a kapcsolatom én sem vagyok boldog. Ez ilyen sajnos. Sok hasonlóságot véltem felfedezni a barátnődben meg bennem. Ne szakíts még, próbáljon meggyógyulni.
nov. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

Veled nem boldog, vagy alapvetően sem az? Mert ez így kicsit félreérthető. A leírtak alapján úgy tűnik, hogy itt inkább egy krónikus depresszió, vagy valami hasonló áll a háttérben. Nem VELED nem boldog, hanem alapjáraton nem az.


Meg én azért azt látom, hogy nagyon komoly problémák vannak a kapcsolatotokban. Ez lehet, hogy neked fel sem tűnt, de én pár dolgon azért eléggé fennakadtam.


"alig akar elengedni, fél a megcsalástól"

Na, ez a legeslegnagyobb probléma. Tapasztalatból mondom, hogy ez durván kapcsolatromboló hatású. Ha okkal gondolja azt, hogy meg fogod csalni (nem feltételezem, nyugi), akkor már rég halott ez a kapcsolat, ha pedig ok nélkül feltételezi, akkor meg azért halott a kapcsolat, mert egész egyszerűen nincs meg az az alapvető bizalom feléd, ami az alapja lenne egy kapcsolatnak. 3 év után meg pláne. Még ha az első pár hónapban, ameddig nem ismeritek ki egymást eléggé, és nem alakul ki a kötődés, ha addig fél kicsit attól, hogy más miatt elhagyod, valamilyen szinten érthető. Persze, ha ez beteges méreteket ölt, az a kapcsolat elején sem jó ómen. De hogy 3 év alatt nem jutott el oda, hogy ne feltételezze azt, hogy te lépten-nyomon mással összefekszel? Bocsi, de ez irányodba is elég becsmérlő dolog. Őszinte leszek: nekem is volt hasonló kapcsolatom, és szakítás is lett a vége. Mert aki végig azt feltételezi rólam, hogy én (F) egy aljas görény vagyok, aki ha meglát egy p*ncit, már megy is lefektetni, azzal azt bizonyítja, hogy egyrészt a legkevésbé sem ismer engem, másrészt meg alapvetően egy sz..r alaknak gondol ezzel. Nekem meg olyan kapcsolat nem kell, ahol eleve rossznak vagyok beállítva, még ha nincs is nevén nevezve a dolog.

Mindegy, ez most nem rólam szól. :)

Hogy miért gondolja ezt, annak is több oka lehet. Nyilván ott van az, ha netán tényleg van oka ezt gondolni, de az írásodból nekem az jön le, hogy ez teljesen alaptalan feltételezés lenne. Szóval marad az, hogy vagy a saját személyiségét vetíti ki rád, és mivel ő simán képes lenne összefeküdni mással, ha úgy alakulna, azt gondolja, hogy akkor te is ugyanígy állsz hozzá. VAGY: egész egyszerűen éretlen, bizalmatlan, és alkalmatlan párkapcsolatra. Akárhogy is, ha nem történik változás, az vagy szakításhoz, vagy egy hosszan tartó, rossz kapcsolathoz vezet. Mindenképp érdemes ezeken a dolgokon dolgozni, ha kell, akár pszichológus bevonásával is. Már ha azt szeretnétek, hogy ebből egy normális, működő kapcsolat legyen.

A félreértések elkerülése végett pedig: a ragaszkodás, és a féltés nem ugyanaz, mint a bizalmatlanság.


A rendszeres viták, veszekedések sem tesznek jót egy kapcsolatnak. Ahol folyamatosan a marakodás megy, annak egész egyszerűen nincs értelme. Egy kapcsolatnak nem erről kéne szólnia, meg arról, hogy neked is lehúzza a hangulatodat. Hanem az együtt megélt boldogságról. Persze, nyilván nem arról van szó, hogy ha most egy-egy rosszabb időszak bekövetkezik, akkor már dobni kellene a másikat, de amikor már hosszabb távon, rendszeresen a negatívumok vannak túlsúlyban, mindenképp érdemes elgondolkozni rajta, hogy tényleg ezt akarod? Míg mások felhőtlenül boldogok, ha együtt lehetnek a szerelmükkel, és nem, hogy le nem húzzák egymást, de ők azok, akik egymást inspirálják, és boldoggá teszik, addig nálatok meg a kapcsolat abból áll, hogy ami életkedved van, azt is elszívja a másik.


Az is feltűnt, hogy ő egy rendkívül negatív személy. Az ember életében általában vannak jó, és rossz dolgok is. Van, ami miatt érdemes aggódni, van, ami miatt nem. De nála ez úgy néz ki, hogy 100%-ban aggódásból áll az élete, és ha nincs miért, akkor is keres valamit, amitől retteghet. Legutóbbi kapcsolatomban nem, hogy millióink nem voltak félretéve, de ő arcpirítóan keveset keresett, és azért én sem kerestem degeszre magam, ráadásul épp egy súlyos betegségből voltam felépülőben, de mégsem az volt a fő téma, hogy jaj, mennyire rossz most nekünk. Hanem egyszerűen csak szerettük egymást, élveztük egymás társaságát, és hiába voltak egyébként nehézségeink, pont az volt a jó, hogy egymásban megtaláltuk azt, akivel jól tudtuk érezni magunkat. Pont fordítva volt, mint nálatok. Nálatok a vélt vagy valós nehézségeket beviszi a kapcsolatba, és azzal megmérgezi azt, nálunk meg pont, hogy a szerelmünk által generált pozitívumot vittük ki az élet többi részére. És szerintem ennek így kellene működnie normális esetben. Sz..r a világ? Ezért is vagyunk ott egymásnak, hogy egymás társaságában elvonulhassunk a negatív dolgok elől.


"sosem volt olyan ember az életemben, aki ennyire nagyon durván szeretett volna"

Aha. Annyira, hogy ha nem vagy szem előtt, már egyből azt gondolja, hogy mást dugsz. Bocsi, de ez nem az a hú, de nagy szerelem, aminek te szeretnéd beállítani. Ragaszkodásnak tényleg az, de nem egy harmonikus szerelem. Ez kapcsoltfüggés, és bizalmatlanság.


"Konkrétan gondolkozás nélkül bármit megtenne és meg is tesz"

Kivéve azt, hogy bízzon benned, és elhigyje, hogy nem mással akarsz hemperegni. Meg kivéve azt, hogy minden hülyeségen problémázzon. Dehogy tesz meg ő mindent. :) Csak eléggé szelektíven nézed a dolgokat.


"anyagilag is biztonságos és harmónikus a kapcsolat"

Anyagilag IS? Miért, milyen más téren harmonikus még ez a kapcsolat???

Oké, a te dolgod. De én inkább lennék olyannal, aki havi 60-at keres, de bízunk egymásban, és minden együtt töltött perc csodálatos, mint olyannal, akinek milliói vannak, de az alapvető mechanikák sem működnek a kapcsolatban.


"a nők 90%-ka lehúzott csak világ életemben"

Ő is. Csak nem anyagilag, hanem érzelmileg.

nov. 16. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 Nagyon hasznos a válaszod!<3
nov. 16. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem is írok bővebb választ, a 4-es mindent leírt.
nov. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem (is) depressziós. Pszichológusra lenne szüksége és mellette hasznos tevékenységeket űznie. Nyilván hogyha nem hajlandó rá, vagy nem segít neki semmi akkor el kéne tőle búcsúzni, mert téged is a mélybe fog húzni.
nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!