Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig érdemes várni, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes várni, hogy megváltozzon? Meg fog valaha?

Figyelt kérdés

Számomra a legfontosabb női vonás az, ha meg tudja teremteni az otthon melege érzést. Nekem ez a nőiesség első számú forrása, nem pedig az, hogy hogy néz ki, milyen az ágyban, hány diplomája van, stb.

Barátnőmmel két éve vagyunk együtt, ebből 1,5-et együtt élve töltünk a lakásomban. Amit az előbb említettem, az nyilván nem derül ki egyből, csak hosszú idő után. És ebből a szempontból a párom óriási csalódás. Szeretjük egymást, jó köztünk nagyjából minden, kivéve ezt, ami számomra az egyik legfontosabb lenne. Eleinte hitegettem magam azzal, hogy új neki a környezet, nem érzi sajátjának, ezért olyan köztünk a felállás, mintha vendég lenne. Aztán amikor elkezdtem megemlíteni, hogy csinálhatna ezt-azt, akkor a vizsgaidőszakra fogta, hogy nincs rá ideje (egyetemista még). De mindig volt valami kifogás. Egyre inkább elkezdett frusztrálni, mert ha most képtelen minimális dolgokat megtenni, akkor később munka mellett még annyira sem fog. Gyakorlatilag már nem tudok rá a társamként, páromként tekinteni.. olyan, mintha egy gyerekem lenne, akit eltartok és főzök, mosok, takarítok rá. Tudom, hogy szörnyű ilyet még leírni is, de a szememben az egyetlen nőies dolog benne már csak az, hogy le tudok vele feküdni. Arról nem is beszélve, hogy erősen ketyeg mindkettőnk biológiai órája, szeretnék gyereket, de jelenleg egy cseppet sem tartom alkalmasnak az anyaságra.


nov. 21. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, ne haragudj, de nekem most nem teljesen egyértelmű, hogy mit takar nálad az otthon melege érzés. Hogy rendezkedik a lakásodban, mintha ő is ott laknak, vagy ha beszáll a házimunkába, esetleg a kettő együtt?
nov. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Valoszinu cseléd kéne ennek is.
nov. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kettő együtt. De a minimum az lenne, ha legalább a saját dolgait elpakolná. De annyira szörnyű a helyzet, hogy arra is képtelen, hogy ha a hűtőből kiveszi a ketchupot, akkor már nem rakja vissza, hanem leteszi a legközelebbi rendelkezésre álló helyre. Az üres tejes dobozt a kuka helyett a kuka tetejére helyezi, stb. Pedig nem egy putriba költözött be, hanem egy újépítésű lakásba, ahol minden zsír új, mert egy albérletből jöttem ahol semmi bútorom nem volt.
nov. 21. 17:33
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélnék vele erről, hogy az a minimum, hogy elpakolja maga után és ez zavar téged. Ha ezt sem képes tudomásul venni akkor én maximum fél év múlva szakítanék vele. Főleg, ha nem tartod alkalmasnak az anyaságra.


A rendezkedésre nem tudok jó tanácsot adni. Talán ha te elkezdenél dekorálni? Mondjuk feldobnál 2 opciót, hogy pl milyen képet tegyetek a falra, aztán végül ő javasol egy harmadikat? Nem tudom, hogy mi indíthatná ezt el benne. Nem lehet, hogy szimplán csak a minimalizmus híve ezen a téren?

nov. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül arra gondolok, hogy dekorálja ki a lakást. De ha valami pl a konyhában kényelmetlen, akkor lehetne annyira proaktív, hogy felcseréli a kávéfőzőt a kenyérpirítóval és azzal fogadna ha hazaérek, hogy "nézd, így sokkal kényelmesebb lesz minden". Ehelyett panaszkodást hallok, hogy nincs megcserélve, és arra érek haza, hogy főzött magának valamit, ami után takaríthatok el, ha nem akarok másnap is erre ébredni..
nov. 21. 17:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez, hogy nem rakodik el maga után tényleg gáz. A rendezkedést, dekorálást egyébként lehet azért nem csinálja, mert a te lakásod, konkrétan semmi köze hozzá, lehet attól fél nem tetszened neked ha így ott változtatna dolgokat stb.

Esetleg próbálj meg beszélni vele ezekről. Egyébként nekem volt nem egy lakótársam, hát egy kivételével egy igénytelen hülye volt mind, ugyanez, hogy elölhagytak dolgokat, takarítani minek stb... Szóval van akit nem nevelnek otthon semmire vagy nem tudom..

nov. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Számodra mit jelent az otthon melege? Te mit vársz el egy nőtől, hogy ez meglegyen? Leírásod alapján nekem az jön le, hogy számodra ez elsősorban a házimunka elvégzését jelenti, de nem is azt szeretnéd, hogy háziasszony legyen, mert dolgozzon mellette.

Csak azért kérdezem, mert számomra az otthon melege inkább egy érzelmi dolog és nem arról szól, hogy ki mit csinál meg. Jobban meg lehetne válaszolni a kérdésedet, ha ezt tisztáznánk.

De ha jól értem és tényleg azt szeretnéd, hogy a párod teljesen magától és szívesen végezze a házimunkák legalább nagyobb részét, ha nem szinte mindent, akkor felesleges várnod. A mostani barátnőd nem tűnik ilyen típusnak és nem fog megváltozni. Jelenleg az alap, maga után rendet hagy sincs meg, nem lesz belőle pár év múlva sem házitündér.

nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen hanyag, nemtörődöm és lusta. Neki nyilván kényelmes így az élet, mivel el is tartod. Gyakorlatilag minden szép, új dologot, bútort a segge alá pakoltál és mivel egyetemistaként még nem dolgozott egy percet sem, így értékelni sem tudja. Első körben talán le kell ülni és megbeszélni vele, hogy néhány dolgot ő is meg tudna csinálni, amivel szebb és rendezettebb lenne a környezete.

Viszont ha a beszélgetés után sem változik semmi, akkor sajnos lapát. Nem gondolnám, hogy bárkinek is az anyja helyett anyja kell hogy legyél, sem te, sem pedig bárki más.

nov. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Ő még nem vágyik az otthon melegére.

"nem érzi sajátjának, ezért olyan köztünk a felállás, mintha vendég lenne. Aztán amikor elkezdtem megemlíteni, hogy csinálhatna ezt-azt, akkor a vizsgaidőszakra fogta, hogy nincs rá ideje (egyetemista még)"

nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Infantilis.
nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!